Extrémne hlučné deti

11. feb 2021

Ahojte! Tie ktore mate extremne hlucne deti, ako to zvladate? Syn 4 roky a dcera 2 roky. Nonstop sa biju, non stop si robia zle a strasne pri tom kričia. Ked vybehnem na dvor na chvilu nieco zobrat napr tak ja ich pocujem aj cez zavrete okna trojsklo 🤦 Ked telefonujem tak mladsia v kuse beha po mna a škrieka a ja nic nepocujem. Naozaj oni 80% času strašne hučia. To že maju hlasy jak operní spevaci vedia o nich všetci znami. Ja uz mam niekedy take nervy ze mam ich chut vyhodit na dvor nech tam aj v zime hučia. Venujeme sa im dost si myslim. Chodime casto von, to mladsia huči lebo nechce dat ruku akebo uteka alebo reve. Starsi syn ked zacne hučat ked mladsia nieco berie tak to je u nas nannevydrzanie. Rozmyslam nad nejakym ukludnujucim liekom alebo zacat brat magnezium ? Zufala som uz naozaj. Manzel pomaha ako vie ale uz je to aj na neho dost 😰 dakujem za nejake rady alebo odporucanie na ukludnujuci liek (okrem alkoholu a drog) 😅 dakujem

evaachesa
11. feb 2021

Neporadím, no držím palce aby si sa z toho nezbláznila. Po takýchto diskusiách väčšinou premýšľam či mať druhé dieťa 😳😱😅

stanno
11. feb 2021

myslím, že je to takmer všade podobne. Máme 7r, 5r a 1r. Všetci sme doma už dlho.. So 7 ročnou sa treba učiť, 5 ročný sa nudí, ročný je zavesený na nás, ja mám home office.. boli týždne, že sme otvárali fľašu už poobede ;)

andy57
11. feb 2021

Ja to mám tiez doma, teraz je uz starsi v skole (syn 7r.) takze je v podstate chvilku klud, som doma s malou 3r., tú som ešte nemohla dať do skolky. Ale ked su obaja doma, je to tiez u nas podobne ako u vas, sú hluční, aj ked ich upozorníme tak na chvílku stíchnu, ale vacsinou sa skriepia, hlavne syn začína rýpať do dcérky... Velmi túzim este po treťom, ale neviem či by som to dala 😀 Syn ma niekedy vobec neposlúcha, muža poslúchne na slovo.

lyci
11. feb 2021

ja mam len jedno jednorocne a tiez nemozem pri nom telefonovat. dolezite veci vybavujem len ked spi cez den alebo je muz doma a zabavi ho o 2 izby dalej

ariannazara
11. feb 2021

@lyci ja tiež môj toto iste. Vkuse na mňa vychádza mobil mi ťahá 🤷‍♀️ čisté psycho 😁

elizabet173
11. feb 2021

Tyzden by som nerobila nic ine ( jedlo z mraznicky, donaska, prat hodila vecer alebo skoro rano), ale okrem WC by som sa od nich nepohla. Pri prvom naznaku bitky by iniciator isiel sediet na par minut na stolicku. Potom by sa ospravednil a mohol sa ist hrat. Neexistuje, aby si robili non stop zle a bili sa. Sem tam sa pohasteria vsetky deti, ale nie stale. V ich veku uz chapu velmi dobre. Porozpravaj im rozpravku o bolavych uskach macka (babiky...), kludne mu aj obviaz hlavu a povedz im, ze to ma z kriku. A skusajte si rozpravanie potichu a hlasno. Ak zacne starsi jacat, odchadza do svojej izby, kupelne, co uznas za vhodne, skratka od vas prec. Mladsiu by som samu nenechavala, myslim, ze si vsimne, co nasleduje po bezdovodnom jacani brata. Detom co najmenej sladkosti, sladke napoje vobec. Ked idete von, dcerka sa ta alebo chyti za ruku alebo ide v kociku. Revat moze kolko chce, ina moznost nebude. Na druhej strane treba najst priestor, ktory je bezpecny, aby sa vybehali. Bolo by fajn zacat cez vikend, aby ti pomohol muz. Pravidla musia byt jasne a nemenne za kazdych okolnosti. Na lieky sa vykasli, ked sa to nauci vyse 20 trojrocnych deti v skolke, ze nejacime, nebijeme sa a ked chcem hracku, ktoru ma surodenec, musim si ju vypytat, aj tvoje deti to daju. Len ich to treba naucit, drzim palce.

marcellka32
11. feb 2021

Tiež mám rozdiel 2 roky, ale nikdy sa celé dni nebili, nehucali, nesmeli kričať keď telefonujem s niekým z firmy (toto ich nauč), skákať mi do reči a prekrikovat sa celé dni, treba to vysvetliť

martinals
11. feb 2021

Máme to doma podobné dvojičky 3r a staršia 6r.Niekedy sa vedia spolu pekne zahrať ale sú dni kedy je to len krik, hluk, branie si hračiek. Ak mám už toho dosť a nevedia sa hrať pekne spolu rozdelím ich, jedna v jednej a druhá v druhej izbe,ak sa bijú o hračku po troch napomenutiach beriem a hotovo.Nervičky mám len jedny a ešte ich budem pár rokov potrebovať 🙂

ivangeline
11. feb 2021

Nepíšem to hnusné ale pomôže len vychovávať. Určiť pravidlá a trvať na nich. 🤔🤷 Sú to deti, ticho nebude určite ale isté veci treba naučiť, nijak inak. 🤷

angel993
11. feb 2021

Švagriná má také deti, oni sa nebiju, ale nevedia normálne rozprávať iba kričia. Zo začiatku ma z toho zakaždým bolela hlava, teraz máme malé dieťa, takže manžel ich vkuse napomina nech nekricia. Švagriná tiež tak rozpráva, ona tiež iba kričí ani si to neuvedomuje.