Éterické oleje a bábätko

4. nov 2023

Ahoj. Mesačná dcéra má soplik, mozem dat na noc do difuzera 2 kvapky eukalyptus olej od justu?

ivkav5
4. nov 2023

Určite nie…just eukalyptový olej je eukalyptus Globulus, ktorý je pre detičky nebezpečný a nemá sa používať pri deťoch..vyhľadaj Eukalyptus Radiata, ten je bezpečný…

autor
4. nov 2023

@ivkav5 dakujem

slavicek8
4. nov 2023

Úzus je, že dieťa do dvoch rokov nesmie používať akúkoľvek formu mentolových/ eukalyptových preparátov. Boli zaznamenané prípady, kedy dochádzalo k zástave dýchania u novorednov a dojčiat vplyvom týchto látok. Skôr hľadať iné alternatívy úľavových techník (dorieďovanie hlienov fyziologickými roztokmi, časté odsávanie, hypertonické morské vody na redukciu slizničného opuchu,…).

autor
4. nov 2023

@slavicek8 dakujem pekne ja som len chcela zvlhcit vzduch pred spanim ale olej vynechám

slavicek8
4. nov 2023

Absolútne chápem, zvlhčovanie samo o sebe je skvelý nápad, idete na to dobre 🙂 Len s olejčekmi ešte chvíľku počkať.

mima172
4. nov 2023

Ak dieťa nie je zvyknuté na oleje, tak opatrne. Ako je vyššie spomenuté, tak ak eukalyptus radiata, iný nie a nie na celú noc ale len vydifuzovat miestnost pred spaním. Ja by som nepoužila olej od Justu ale to je môj názor (2 roky používame iné oleje ale nejdem robiť reklamu).
Skôr treba vyvýšené spanie, cibuľa k posteli a bud zvlhčovač alebo apson mokré uteráky okolo dieťaťa.