Dvojročný syn sa v noci nepretržite budí

milacica22
16. nov 2015

Ahojte mamičky zas potrebujem Vašu radu. Mám vyše 2-ročného syna. Každú noc sa budí aj 6x. Niekedy mu stačí len keď pribehnem a počuje ma že som tam a zas zaspí, ale za hodinu je znova hore, potom mu už nesiem čaj, napije sa a zaspí, ale za hodinu je zas hore. Ja mám pocit, že mám doma 3.mesačné bábätko 🙂 ktoré sa budí v noci na kojenie. Ale v skutočnosti som z toho už unavená. Keď mal 4 mesiace tak spával celú noc, nebol zo spaním žiadny problém, len v prípade, že ochorel. Teraz to už trvá vyše roka, niekedy sa zobudí len 1x za noc no inokedy aj 6x, alebo každú hodinu. Skúšala som mu dať ľahkú večeru, lebo som si myslela, že ho asi v noci trápi bruško, keď je moc najedený, inokedy som mu dala aj poriadnu večeru, lebo som si myslela, že je v noci hladný. No v obidvoch prípadoch bola noc rovnaká. Stále sa budil. O 8mej večer ho dám spať a do pol 10 šaškuje, lebo nechce spať, zo zaspávaním sa trápime. Keď ho dám spať o 7mej večer tak o tej 8mej konečne zaspí, ale v noci sa nič nemení, či ide spať skôr alebo neskôr stále sa v noci budí. Aj keď spí sám, alebo keď si ho vezmeme k sebe do postele ani vtedy neprespí celú noc, stále sa budí s plačom. Prosím Vás aké máte s týmto skúsenosti, alebo ako dopomôžem malému nech v noci spinká, bez toho aby sa budil zo strašným krikom ako keby ho rezali. :( Ešte podotýkam, že spinká sám v detskej izbe. Ďakujem za každú radu 🙂

kristinkahugo
16. nov 2015

Asi ta nepotešim ale prešla som si tym tiez. Nas vstával o 2 hej rano a do 5 tej hore. Zotrvala cez pol roka. Sa nepýtaj aká " šťastná " matka som bola a ako som si užívala materskú. Teraz bude mat 3 v decembri a este aj teraz ma dni ked zle spi a mlieko si vypýta aj teraz. Takze si myslím ze treba vydržať. Je nas asi viac takých mamičiek.ja mam zas pocit ked niektorá povie ze jej dieťa prespí celu noc , tak ze si vymýšľa ale je pod sedatívami(buď dieťa akebo ona)😛Mam dve a ani jedno nespalo. Prajem pevne nervy , veľmi dobre ta chapem. ☺️

severankasr
16. nov 2015

ahoj, prechadzame tiez obdobnym. syn chodi spat po 22 hodine s revom, lebo nechce, ked konecne zaspi - trva to aj tristvrte hodiny, od tej jednej je znovu hore, zaspime konecne a znovu hore, prehadzuje sa hrozne, on v noci nepapa, len sa stale budi a tazko zaspava, som teda s nim niekolkokrat hore. on stale spi v detskej postielke a ja vedla neho na posteli. noc co noc sme hore- unavena som neskutocne. cez den mi spava hodinu.

evittam
16. nov 2015

@kristinkahugo No, ja som z tých šťastnejších matiek, ktorej obe deti spia celú noc cca od 5.mesiaca, od 3. sa budili len raz v noci na kojenie. No a predstav si, že ani ja a ani deti sme v živote neboli pod žiadnymi liekmi a nie to ešte sedatívami.... 😉 A prajem to každej mamine a chápem, že každé dieťa je iné. Ja by som taktiež mohla povedať, že neverím mamičkám, čo tvrdia, že ich 2-ročné deti sú hore 6-10x za noc lebo som to nezažila a vôbec to netvrdím a verím tomu, len som fakt veľmi rada, že to nie sú tie moje.
@milacica22 Chápem vás kočky a ani jednej z vás nezávidím a držím prsty aby to čo najskôr prestalo.

jankali
16. nov 2015

Aj môj menší to teraz robí. Nie až takto celkom, ale - aj túto noc cca každú hoďku som bola pri ňom. Už som to tušila večer, tak som si nechala "robotu" na počítači, nech ho počujem mrnknúť... U nás je to teraz len o kontrole, či som ešte "pri ňom/ doma🙂" mlieko má už len z fľaše. Akože keby som napísala, že kontroluje, či prídem - bolo by to blbé asi.🙂 Ale chodím. Prikryjem ho, alebo poviem, že treba spať. Doteraz spal celkom ok v izbe so starším bratom (v postieľke). Zaspáva spokojne po všetkých svojich rituáloch, a vyšalený, vždy do 20.00. O pol 6 ráno treba (nový zvyk) jednu fľašku mlieka, dospáva chlapec potom do 8.00 - 9.00:) A ešte toto: má dni, ked sa večer vypýta k otcovi do postele a čítajú, pár dní bolo akých, že bez toho sa nechystal zaspať... ja to beriem prirodzene, síce únava, ale nemám nervy - ja si myslím, vydržmeee - ono sa to zas niečím vymení🙂

jankali
16. nov 2015

..to som tým chcela napísať, že každý deň to môže byť troška inak, ale proste nemá on ten spánok nastavený tak, že "v kuse". Keď je mu už tak "na zobudenie", tak zamrnčí, keď vládze, skontroluje situáciu... alebo často aj požiada🙂 aby som ho pohodlnejšie prikryla, lebo asi sa mu s tou perinou nechce babrať? Určite na to vplýva aj režim dňa (ale tiež neviem ako🙂
Tak pekné noci ti prajem, j.

mimla
16. nov 2015

Môj syn neprespal noc do troch rokov. Príčiny sme niekdy poznali, niekedy nepoznali (prdy, zuby,...) okolo druhého roku to boli sny. Už vedel natoľko rozprávať, že vedel povedať. Ak sa zobudí zo zlého sna, ešte nevníma, že to nebolo naozaj. Ten des stále trvá. Ak sa zobudí z dobrého sna, a to dobré zrazu zmizne a on je zase sám vo svojej tmavej izbe, tiež ho to rozruší. Tiež som si materskú "užila". 😉 Ukľudniť ho vedela len fľaša. To bol ale začarovaný kruh, pretože, ho zase budilo, keď cikal, potom, že mal plnú plienku. Kým neskončilo toto obdobie - budenie, pitie, cikanie, nebolo možné ho cez noc vôbec odplienkov ať. Toto celé skončilo až keď mal cca 3 roky a dalo sa mu nejako vysvetliť, že čo sa deje.

xevulax
16. nov 2015

Pozname ja som sa nevspala 3,5 roka. Starsia toto robila pred 3narodkami prestala, aj ked obcas vykrikuje to sna vnoci. A dvojicky nespia od narodenia.... Takze mne ked sa jedna zobudi 5-6x, druha 5-6x do toho starsia ked ju zobudia pot alebo cikat. Ked spom hodinu mozem bYt stastna. Dnes sim nespala vobec- a rano ked su mozem hodku zdriemnut nejak pri.... Sused zacne pustat na plne gule radio, akoze to nepochopi clovek.

8291
16. nov 2015

@kristinkahugo ježišukriste😁 ja som bola na prášky teta ked sa menil čas to malú tak rozbilo od piatej hore a to som si myslela že to hádam len naša Natala je už o piatej vyspatá a cele doobedie fungovala do 13-14 hod.a nie to ešte hore od 2 hod.ale teraz sa nato pomaly upravuje spinka do 7 hod.a naša naozaj prespí celu noc.o 19-19:30 ideme spat do 7-7:30.ale zasa cez den mi spí len hodinu aj to okolo obeda.má 16 mes.

milacica22
autor
16. nov 2015

Ďakujem Vám všetkým za dobré rady a za Vaše skúsenosti, takže sa musím pripraviť na to, že to ešte nejaký ten rôčik potrvá 🙂 spinká sám v detskej od 1.roka, lebo manžel ho v noci chrápaním budil, tak som ho musela presunúť. Spinkal pekne bez budenia sa v noci. Ale po 2mesiacoch sa to vrátilo a sme tam kde sme boli. A ešte raz mi niekto povie že som na materskej dovolenke, tak ho asi roztrhnem v zuboch :D :D :D Malý mi neprespí celú noc, ráno vstane pred 7mou hodinou a cez obed mi nechce spávať a keď po krutom boji zaspí tak len na hodinku. A presne ako spomínate, má stále plienky lebo ho nemôžem odučiť bez plienok, keď v noci pije čaj alebo mlieko 🙂

zanet63
16. nov 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

toto obdobie maju vsetky deti, treba to len preckat a vydrzat 🙂

m.i.r.i
16. nov 2015

@milacica22 no u nas napriklad to bolo este o dost posunute..teda moj syn spaval ako babatko tiez vyborne..viacmenej asi od 5 mesiacov spaval celu noc, maximalne niekedy sa raz zobudil co mu cumel vypadol tak som dala naspat cumel a spal..v 2 rokoch sme sa zbavili cumla a od prvej noci spal bez problemov aj bez neho..zaspavanie ziaden problem, od 1.5r vo vlastnej izbicke. ziadne traumy, nic..bol vzdy sice ranne vtaca, spat chodil o 20:00 a vstaval o 6:00 a niekedy aj o 5:00. na co som si musela zvyknut, ale kedze nam doprial vecer aj noc bez problemov tak to bolo to najmenej ze uz o 7 rano som sa niekedy vracala s nim z prechadzky 🙂
Vsetko sa ale zmenilo pred 3 narodeninami..uplne opacne...zacal sa mi tak budit ako ten tvoj teraz ked je taky malicky...niekedy aj 10x za noc..on nevychadzal nikdy z postele, vzdy ma len volal a hore bol aj kazdu hodinu...cochvila bude mat 6 rokov a stale je to rovnake..mavame take a hentake obdobia..obcas ma obdobie, ze spi celu noc par dni...alebo sa zobudil len raz ale to sa potom strieda s par tyzdnami kedy som u neho aj 6x...a tym, ze uz je taky velky, tak uz neplace, len zavola mamiiiiii...a staci ze mu mam otocit perinu, prirkryt, pripadne obcas ide cikat...nam to takto trva uz 3 roky...ja som si zvykla, ze mam noc nanic..ze odbehujem niekolkokrat za noc z izby, idem ako zombeee, v polospanku mu napravim perinu on sa otoci na druhy bok a spi dalej..o hodinu-dve to iste...jedna vec je ta, ze si hovorim, ze ked sa zobudi, v tomto veku by uz hadam sa mohol prikryt aj sam a pretocit na druhy bok tiez...ale druha vec co ma trapi je to, ze preco sa vlastne stale vobec budi? Preco suvisle nespi...raz za cas nepoviem, aj my dospeli sa obcas zobudime, obcas nam posarapati mechur ked viac vypijeme alebo zly sen alebo nieco...ale inak normalne spime do rana,kym nas nezobudi biorytmus alebo budik...a on ma fakt obdobia, ze kazdu jednu hodinu je hore..my sme tiez zistovali co sa deje..v 3r uz mal vsetky zuby davno vonku, ked bol chory, tak to neratam, to samozrejme, ze sa zobudi, ci uz plny nos ci nepohodlie..ale za normalnych okolnosti nechapem...lekarka nam povedala, ze to moze byt nervovy system, ze niektore deti viac prezivaju zazitky z dna..on nam sam niekedy aj povedal, ze s mu "zle snivalo"..ale take vnimavejsie deti proste mozu niektore veci tazsie spracovavat....Kazdopadne, asi treba len vydrzat...ja uz cakam na ten den ako na spasenie...a neviem to nijako dat jemu za vinu, pretoze do 3r nebol problem, tiez nie je problem so zaspavanim doteraz, nikdy sme ho nemuseli uspavat, mame svoje ritualy, pusa, dobru noc a zaspava sam...samozrejme, ze ked nie je unaveny az tak, tak trosku vymysla, ale to tak klasicky, ze vodicku, cikat, horuco, neviem co...ale potom zaspi...my sme skusali uz ci nie je prilis teplo v izbe, ci nie je chladno, ci nevynechat denny spanok, ci skor jest, ci neskor jest..ci cokolvek..a nic...takze len cakame

mia817
16. nov 2015

Ja som na tom tiez katastrofalne....syn ma 2,5roka a uz rok trva ze sa v noci zobudi a je aj 4-5hod hore.....stale akoby nieco vidi, s niekym komunikuje....bola som uz aj u psychologicky, aj u neurologicky, ale zatial ziadne zmeny... donemoty pyta serblik a pit, najnovsie uz aj hracky...v izbe mame zhasnute a nevykecavame s nim... neviem, co dalej som z toho takisto vystavena a bonus k tomu - mame 4mesacneho synceka....ten doteraz spaval super (t.j. budil sa len na kojenie kazde 2-3hod), ale uz sa mi zda, ze sa aj on meni, bez mliecka aj vydrzi, ale potrebuje sa popestovat, dat dudel... no a najlepsie je, ze spavame vsetci v jednej izbe a ked zobudi jeden druheho, je to na psychiatriu....alebo jeden uz konecne zaspava a druhy sa ozve.....on akokeby mu stacilo spat 4hod.. a uz je vyspaty a potom zase niekolko hodin prespat a zase hore (cez den by tiez spal aj 4hod.) neviem, ci som niekde spravila chybu, niekto mi tvrdi, ze je to tym ze nemal od babatka prisny rezim, neviem ani sama...ale ak hej, nechcem zopakovat tie iste chyby aj pri druhom....myslite, ze davat dieta spat v presne tu istu hodinu da sa tym tejto nespavosti predist? stale cakam, ze sa to zmeni, ze to chce len cas...ale uz je tomu rok a nic...cele tehotenstvo som takto prezila...uz som hrozne miestami vycerpana... pls, ak mate kontakt na nejakeho dobreho psychologa v NR a okoli, dajte mi prosim vas vediet... dakujem

maddalenka
16. nov 2015

ahoj necitala som ostatne prispevky ale ja osone by som skusila zmenit mozno smer postielky, alebo miesto mozno su niekde negativne zony. Neviem ci ma tvoj syn cumlik. Moj ma v postielke 3 aby mal vzdy po ruke lebo niekedy sa mu stane ze vypadne z ustociek a on sa prebudi ale len posmatra rucickou najde cumel a spinka dalej. v postielke ma aj flasku z vodou tak sa moze napit kedy chce. a vsimla som si ze ked ma paplonik v postielke tak sa budi castejsie lebo sa nevie odkopat tak sa posuva on az nakoniec spi vpolohe paragraf a potom jasne ze sa budi. no a este sa spytam ci nepozerava telku. mozno sa mu v hlavicke potom obrazky popletu a zlakne sa a aj z toho sa budi. inak mozes skusit mu dat aj nejakeho mojkacika s tvojou vonou mozno ho to ukludni.

mia817
16. nov 2015

dakujem, ze si napisala....no on spava medzi nami na manzelskej posteli a ten 4mesacny v postielke, vlastne manzel ten uz zo zufalstva zacal spavat v obyvacke...nie na telku si davam pozor...cez den nemame absolutne pustenu a vcer az ked je muz doma, ale to velmi nevnima, popritom sa hrame alebo pozera na nb Vlacik Tomas alebo nejaku inu rozpravku, najnovsie mu pustam na dvojke vecernicek lebo rozpravky na nb by pozeral aj hodiny...dudlik on uz nema, ten nechcel uz par mesiacov pred dovrsenim roka...flasku ma aj on poruke ale vypije cez noc aj dve tri....skusala som aj medovku, co mi odporucila detska dr. ta zo zaciatku aj fungovala, ale musel sa nou nalievat cely den, ale uz aj ta sa mi zda ze na neho uz neposobi....no a toto robi aj ked spal u svokrovcov aj u nasich, tak neviem ci je to nieco tou izbou.....neviem vobec co uz robit, nechcem byt na neho v noci zla, viem ze za to nemoze, snazim sa byt trpezliva, vyhoviet mu vo vsetkom, aby som ho zbytocne este viacej nerozladila, ale obcas uz idem vypenit, ked vidim, ze to trva hodiny a on je stale plny energie a vymysla, sem tam sa aj rehoce...(ked to trva len hodinu tak som vdacna..)

timea7
16. nov 2015

@mia817 skús zaviezť ten pravidelný režim teraz, do života detí vnáša pokoj. Teda ukladať ho v približne rovnakú hodinu poobede aj večer. Ak by cez deň spal tiež štyri hodiny, nedovoľ mu to, po dvoch hodinách ho zobuď. Viem, že to nemáš jednoduché s dvomi malými deťmi, ale snaž sa, aby mal dostatok pohybu na čerstvom vzduchu aj doobeda, aj poobede a to za každého počasia. Aj keď ticho prší, pršiplášť, gumáky a von. A tak, ako písali baby vyššie, úplne zrušiť TV, dvojročné dieťa ju nepotrebuje, možno má počas dňa priveľa vnemov a nedokáže ich spracovať.

m.i.r.i
17. nov 2015

uplny suhlas s @timea7 . Pravidelny rezim je velmi dolezity...ukladat v tie iste hodiny, mat tie iste ritualy.ako pri starsom tak pri babatku..cez den ukladat v rovnaky cas na denny spanok..zobudit ak spi prilis dlho, unavit cez den na cerstvom vzduchu..tiez mat v izbe dobre vyvetrane a sviezo.
Nas syn bol rezimovy od narodenia a spal super..v izbe mal 18st, drzali sme to tak v spalni, ja som sa sice triasla, ale davala som si poriadnu perinu a ovciu vlnu pod seba 🙂 On spal ako dudok..vonku rano, vonku poobede..cez den v rovanaky cas spanky, vecer o 19:00 napapat, okupat, pomojkat, neskor citat knizocku , pusa a spat...nas spaval v spacom vaku...pri tych 18st stupnoch, co v zime niekedy aj na 16 zliezlo mal na sebe len bodynko, dupacky, neskor teda pyzamko a hruby vak...nikdy neochorel, uzasne spal...Zacalo sa to horsit ked sme sa prestahovali do bytu kde som ani pri najlepsej voli nedokazala teplotu v izbe na noc zrazit pod 22-23st...a ked zacal spavat prikryty paplonom...potom choroby, kadeco..a teraz sa sice dost budieva ale nikdy nie je hore..nikdy sa nechcel ist hrat alebo co, len sa zobudi, prikryjem perinu, otoci na druhy bok a spi dalej...ako malicky spaval stale normalne do rana..ked sa blizil denny spanok, uz sa mu oci zatvarali, to dieta sa presne naprogramuje na ten svoj cas...skusaj to aj s babatkom..ja viem, ze ono tie deti nie su vsetky rovnake, ani zaspavat nebudu rovnako, ale pravidelnost je pre nich v kazdom smere dolezita a dobra..aj do buducna..ked zacinaju vyjednavat, tak nemas o com...nas uz ma skoro 6r a teraz uz pozna zakladne hodiny a vie presne kde je rucicka a aka je hodina ked ma ist umyt zuby, kedy sa ide spat..skusa na nas trosku, ale vie, ze je to cas na to a koniec...akykolvek je betar a narocny, tak vie presne kedy sa chodi spat, kedy sa je, kde sa je...ozyva sa mu biorytmus aj brusko ako hodinky..a to aj na ukor toho, ze ked bol maly sme casto nikam nesli alebo sa museli dost limitovat ked mal spat, ked mal jest...bolo to prvorade..ale je to teraz na nezaplatenie...
Dieta sa moze v noci budit, ale nemalo by nespat a hrat sa v noci a take veci..babatka sa naucia najrpv striedat den a noc, potom ze v noci sa spi..a biorytmus sa nauci...

timea7
17. nov 2015

@m.i.r.i úplne som zabudla na nízku teplotu v spálni, vďaka, že si pripomenula! My sme mali tiež studený odchov, kým sme bývali v paneláku, tak som ani nezapínala radiator v spálni, stačili stupačky a keď sme sa presťahovali do domu, tiež maximálne 18 stupňov v spálni. ani chorý nebýval. 🙂

milacica22
autor
17. nov 2015

@mia817 Ahoj, ak ti môžem poradiť, tak psychologička nič nevyrieši lebo môj brat keď bol malý (je medzi nami 7 ročný rozdiel) chodil k psychologičke, preto lebo ževraj sa s ním hrá také malé dievčatko, ktoré videl v izbe, samozrejme my dospelý sme ju nevideli. Mama sa bála o neho ale nakoniec to prešlo keď mal asi 9 rokov, no trvalo to dlho. Keď ho zobrala k psychológovi tak to bolo ešte horšie, chceli ho hospitalizovať, radšej ho k tým doktorom neber pokiaľ to nie je vážne 🙂

milacica22
autor
17. nov 2015

@maddalenka Ahoj, no nemá cumlík, sám ho zahodil keď mal 1,5 roka, nenútila som ho. Rozhodol sa tak sám, pozerá často rozprávky, tak možno, že aj preto nespí. Čaj pije v noci asi 2x keď sa zobudí. Dnes spal vo veľkej posteli čo má v detskej, nie v postieľke a spinkal celú noc bez zobudenia, tak to budem sledovať, možno fakt potrebuje zmeniť polohu, to ma nenapadlo.

zzuzulinka
17. nov 2015

Ahojte, tak ja som si myslela, ze toto sa moze stat len u nas, ale vidim nie som sama. Nas maly nespi odmalicka celu noc. Niekedy sme hore len raz, niekedy aj 6krat. Maly ma 2roky a 2mes.ked sa zobudi pyta si hned mliecko.A takto od vecera niekedy papa aj 4krat. Cez den papa dost, vonku sme skoro stale, jedine co spime doma inak sme vonku, ci prsi, ci snezi stale. Zdalo sa nam ze mame v izbe teplo, tak v noci este spavame pri mikro vetrani(mame takych 19-20st.) Ked je maly u svokrovcov tam prespi stale za kazdym celu noc a doma je to uplne opacne.

niagara11
17. nov 2015

Ja by som vyskusala nechat ho spavat pri sebe, ale dlhsiu dobu aj rok. Nema cez den nejake zazitky, ktore potom spracuvava v noci? inak s tym zaspavanim to je u nas normal ze deti zaspia az o 22 ci 21.30, kym naozaj spia. Skus aj energeticky vycistit dom aj miesto kde spi, sol, ocot, kadilo, vydymit to etc. U nas to pomohlo. Nemozu to byt aj stolicky zubky ze mu idu?

zzuzulinka
17. nov 2015

Nas maly nechce zaspavat sam, musim byt stale pri nom, kym nezaspi.o tej 20:45 uz spi.nam idu stolicky ale nespali sme vtedy aj ked nam zuby nesli.

maddalenka
17. nov 2015

@milacica22 tak to som rada nech su uz vsetky noci pekne cele prespinkane 😉

maddalenka
17. nov 2015

@mia817 viem si predstavit ze to musi byt strasne unavne.
a cez den je aky? nie je na teba moc naviazany ?
Inak stym rezimom by si to mala skusit. Nehovorim ze presne na minutu ale tak priblizne poobednajsi aj vecerny spanok. mu to mame tak ze okolo pol8 vecera potom vana a okolo pol9 je v postielke a spinka do osmej -deviatej rana. a na obed spinka okolo 12 dve hodinky. no a stalo sa mi ze sme najprv okupali a potom jedol a nechcel spinkat. uz je zvyknuty takto. asi ho to aj ukludnuje. a davas ho spat iba ty alebo aj manzel? mozno treba nejaku zmenu. a cez den poriadne unavit. drz sa

timea7
18. nov 2015

@zzuzulinka zrušiť mlieko v noci, také veľké dieťa potrebuje v noci spať, nie jesť. Možno nebude pýtať, ak k nemu v noci vždy vstane manžel, vyskúšaj,ak nie, jednu, dve noci premrnčí a bude klud.

mia817
19. nov 2015

ahojte, no ja sa zase snazim o ten pravidelny rezim...len niekedy je to velmi tazke, ked je skoro celu noc hore a potom etste rano zalomi a spi este dalsie dve hodinky, lebo on sa zoberie aj sam do postele a ide si lahnut ked je taky unaveny a tomu sa zabranit neda aby bol nasilu hore... a potom uz zase nejde spat cez obed, no proste hruza... cele poposuvane z takych noci... nie je to vzdy, ale dost casto... no a von chodime doobeda aj poobede aspon na hodku a pol, len to by som sa este chcela spytat, neviem ci som pri prvom spravila chybu alebo nie - ci takemuto malemu babu (4mes.) nevadi chodit poobede von s tym ze ideme dovnutra ked uz je pomaly tma a vonku v kociku on vacinou spinka... nechcem ho zblbnut s tym ze je uz tma aby si nemyslel ze je uz noc a potom zase ked sa zobudi, kupat ho a ukladat na noc.... vyskusam este teda menej stupnov v izbe, dufam, ze to aspon trochu pomoze.... a ano uspava ho aj manzel, aj ked niekedy si vybera kto ho uspi, ale je to to iste aj vtedy, aj vtedy.. a s tymi rozpravkami si myslim, ze to neprehanam, len vecer je ho tazko od toho odtrhnut, zacne sa jednovat, jacat na cely byt....

mia817
19. nov 2015

milacica22 on este nerozprava, ale som zvedava ked zacne co povie ze co to vidi alebo co to vlasnte je... viem, niektori tiez hovoria, ze nema zmysel s malym deckom chodit k psychologovi duplom ked este nehovori, len som uz z toho zufala....a chcem vediet kde robim chybu....

mia817
19. nov 2015

@niagara11 este sa chcem spytat, ako sa to cisti tou solou a octom?

mia817
19. nov 2015

dakujem vam vsetkym za odpovede.....

zzuzulinka
20. nov 2015

@timea7 len ked k nemu vstane muz, zacne plakat a volat mna. on vlastne ani nevnima, kto k nemu pride lebo svetlo nezapiname a on spi a pri tom si vypyta mlieko.ja uz neviem fakt co s nim. dnes sme boli raz hore a predoslu noc sme jedli zase vecera, v noci 2krat a rano