Dvojročný syn nezaspí skôr ako o 22:00

sasa2810
31. okt 2021

Baby ahojte uz som zufala moj syn ma dva roky chodi do jasli spava tam od 12 do cca 14:15 hod a vecer nam zaspava pravidelne o 22:00 aj cez vikend spava cca o takom case…uz sme skusali aj budit skor nepomohlo aj tak zaspal vecer neskoro nemava vecer nic sladke proste uplne normalny rezim kolkokrat ideme z jasli este od 16 von na dve hodiny a stale nieje unaveny…aj to pred 22 place od nervov ze musi ist spat…ja neviem uz co mame robit aby zaspal skor bez spanku nevydrzi a ani nechcem aby bol bez spanku koli jasliam a skolke aj tam deti spia.
Ako stym zatocit alebo pockat prejde to? Kedy ale? Uz som unavena a nemam pre seba s muzom ani minutu cas vecer je to naozaj unavne

majamat
31. okt 2021

@sasa2810 dcera tiez tak zaspavala, dokonca aj neskor. ked zacala chodit do skolky, zrazu zaspavala ovela skor. v skolke mala tolko novyc podnetov, ze sa unavila az tak vlemi, ze dokazala zaspat aj o 20hod.

lienka9
31. okt 2021

@sasa2810 a keby si ich poziadala aby mu skratili spanok,ze budit uz po hodine napriklad? Mozno ma dlhy obedny spanok.su to sukromne jasle predpokladam,tak mozno sa bude dat dohodnut..
Ale asi ta nepotesim,poznam take deti ktore potrebuju menej spanku a nech rodicia spravili cokolvek a hocico vyskusali skor proste nezaspali..ale vyskusaj sa opytat v skolke ci ho mozu budit..

hradnapani
31. okt 2021

ono je to aj celkom normalne u niektorych deti. Pokial moje spali cez den, tak vecer nikdy nezaspali pred 22.hod. Vsetko sa zmenilo, az ked prestali cez den spat, jeden ako 5 rocny, druhy ako 3,5 rocny. Nam pomohlo len toto.

annm81
31. okt 2021

@sasa2810 U nás to bolo podobné. Nepomohlo nič. Odkedy sme zrušili poobedňajší spánok, chodí do postele o hodinu a pol skôr, bez hnevu, bez protestov, rýchlo zaspí a konečne môžem spať aj ja, lebo dieťa zrazu prespí celú noc.

alexandra2468
31. okt 2021

@sasa2810 my mame to iste doma. Zaspava o 10:30pm. Posun casu bola nasa posledna nadej 😃

ailiba
31. okt 2021

@sasa2810 môj syn nemá ani 2 roky a zaspáva o pol jedenástej. Už som sa zmierila s tým, že mu to stačí 🤷‍♀️. Vraj aj ja som bola taka.

sasa2810
autor
31. okt 2021

@alexandra2468 aj moja ale zhasla prave teraz ked zaspal😃🙈

janage
31. okt 2021

@sasa2810 to sú tie netabuľkové deti. Neboj v puberte bude dospávať jedna radosť. Zvyknú to byť veľmi šikovné deti. Len v rannom detstve "nemajú čas" spať 😁😁😁
Ak je čulý a stačí mu to, nerieš. Ja som sa týrala teóriami ako tým strašne trpí detský mozog. Tak utrpel zjavne akurát tak môj 😉

ckatka
31. okt 2021

@sasa2810 my chodíme.bezne všetci spať okolo.22:00
A?
Kebyze dám.dieta do postele.o.9....tak ho tam hodinu uspavam.
Takto sa o 10 uložíme a spíme.
Starší si cez deň pospi v škôlke (vstáva 7:00),mladsi v kočíku 2x za deň. Neriešim. Spia koľko potrebujú.

lucik194
1. nov 2021

nase deti v tom case uz prestali poobede spavat a chodili tiez do jasliciek aj skolky, takze sa to vyriesilo 😉

za mna cez vikend by som ho uz nedavala poobede spat a cez tyzden poziadat v jaskickach nech ho budia po 1,5 hodine

elizabet173
1. nov 2021

@sasa2810 o koľkej ráno vstáva? Nepomohlo by ho ráno skôr zobudiť? Píšeš, že tak spáva aj cez víkend, vtedy ti ako dlho spí poobede?

sasa2810
autor
1. nov 2021

@lienka9 skusala som sice len o polhodinu ale on potom place cely den az do vecera lebo je unaveny :/

sasa2810
autor
1. nov 2021

@elizabet173 pravidelne zaspava po 22 v noci byva este hore a tak okolo 7 culy 😃🙈

elizabet173
1. nov 2021

@sasa2810 ako, že v noci je hore? Čo vtedy robí? A od kedy toto trvá?

sasa2810
autor
1. nov 2021

@elizabet173 no vymysla prelezie postielku lahne k nam alebo vymysla ze chce caj potom medzi nami potom sa snim musime prejdt po byte lahne a spi nechapem to…hmm asi tak od leta? Myslela som ze to je tym ze dlho svetlo teplo leto ale tym to asi nebolo…kazdy ze skratit spanok zrusit spanok ale on nevydrzi a myslim ze este je maly nato aby nespal ked si ziada spat…neviem

elizabet173
1. nov 2021

@sasa2810 skúsila by som to ináč, ale keď chodí do jasieľ, je to ťažké. Škoda, že si nezačala v sobotu, sú tri dni voľna. Ráno postupne budič skôr, nie o pol hodinu, postupne po desiatich minútach, ďalších desať ubrať aj po dvoch týždňoch. Do 12,00 vydrží, po obede si pospí, nenechať ani doma dlhšie spať ako v jasliach. Nech má úplne rovnaký režim tam aj doma. Z jasieľ keď prídete domov, už len kľudné hry, žiadna naháňačka, žiadny TV, mobil, tablet a pod. O 19,00 večera, sprcha, rozprávka, o 20,00 spať. Neviem, akým spôsobom zaspáva, ale píšeš, že prelezie v noci postieľku, tak typujem, že zaspáva v nej. Si pri ňom? Nedovoľ mu vystrájať. Tiež v noci, ak prelezie postieľku a ľahne si medzi vás, v poriadku, ale bude tam ticho. Žiadny čaj, maximálne trochu vody z pohára, nie z fľaše. Žiadne prechádzanie sa po byte, nemá štyri mesiace, žiadne vymýšľanie, v noci sa spí, nezapaľuj svetlo. Musíš byť prísnejšia, aj za cenu revu, začni z piatku na sobotu

lienka9
1. nov 2021

@sasa2810 a ked skratis spanok a ulozis potom okolo 19tej? Alebo proste ked zacne byt unaveny.aj syna ked zobudim jasne ze je otraveny a nema uplne hviezdnu naladu,ale aspon v noci potom spi dobre.. treba skusat aspon tyzden

elizabet173
1. nov 2021

@lienka9 chodí do jasieľ, tam mu spánok poobede neskráti, ja jej radím ráno skôr zobudiť. A tiež by som ukladala tak, ako píšeš, zrejme má dieťa už prešvihnutú dobu, kedy sa mu chce spať

sasa2810
autor
1. nov 2021

@elizabet173 ja si len vies co neviem predstavit…ze ked mi zaspi o osmej vecer tak rano vstane snad aj o 4? Ked teraz zaspi 22:30 a kolko krat aj 6:30 je hore
Vyskusam tvoje rady a dakujem. Myslim ze stym obednym spankom moc nepohnem kedze je v tych jaslach a maju tam vsetky deti rezim. Skusali ho uz aj skor zobudit a aj tak vecer zaspal v tom istom case. Obmedzime tablet tv to pozerava ked prideme z jasiel domov. A v noci pije caj z flase jeden krat lebo mlieko uz nepijeme od roka preco nemam davat flasku? Dudel nemame nechce ho uz mesiac s azila som sa mu ho dat naspat ze mozno kludnejsie zaspi ale nie. A to stym prechadzanim po byte si myslim ze mas pravdu len muz vzdy mu podlahne a potom nam tu skace po hlave…len on tak vrieska vrieska az sa zajakava ale keby som snim sama ja to vydrzim ja som ovela prisnejsia ako moj muz. Dnes mi zaspal uz 10:50 tak som zvedava kedy vstane a ci to bude mat vplyv na vecerny spanok.

elizabet173
1. nov 2021

@sasa2810 to ti popredu nepovie nikto, či vstane o 4,00 alebo sa mu spánok upraví. Nehnevaj sa, ale NA ČO má dvojročný v ruke tablet? Nečuduj sa, že má nepokojný spánok. Nie obmedziť, nedať za žiadnu cenu! A keď má muž problém s tým byť prísnejší, choď spať na dva týždne do obývačky, nech sa s ním zaoberá výlučne on, myslím, že ho to po dvoch týždňoch prejde.

marzuz89
1. nov 2021

Sihlasim do bodky s @elizabet173 a nie je to nic ine, ako nespravny rezim. Nedat tablet ani mobil, nocne vychadzky nepodporovat, nepotrebuje ani cuckat caj, je to len zvyk, a hlavne ked to cuca z flasky. To ze o 22 vyvadza nemusi znamenat ze nechce spinkat, lahko to moze znamemat aj to, ze je tak preunaveny, ze nevie co so sebou, stresovy hormon kortizol na maxime. A ten ho nabudi energiou. Ak ide spat dieta preunavene, v noci sa viac budi a rano je skoro hore. To aj u nas funguje 100%. Chlapcek musi byt unaveny nenormalne, cely den je aktivny v jaslickach, poobede 2 hodiny vonku, potom tablet, tv, z preunavenosti krik, zufalstvo.. V noci miesto uspania prechadzky po byte.. Naozaj nedobre pre neho, ale zmenis to iba ty a hlavne vytrvalo niekolko dni, tyzdnov nepolavit a nauci sa pekne spinkat.

annm81
1. nov 2021

@sasa2810 vieš akú zvláštnu vec som vypozorovala u nás? Že ak ho dám spať o hodinu skôr, neznamená to, že sa o hodinu skôr aj zobudí. Niekedy dokonca naopak skorší spánok znamenal neskoršie vstavanie. Treba len skúšať a ak nefunguje nič, ostáva len nejako prežiť to čakanie až sa zmení samotné dieťa.

majamat
1. nov 2021

skusit urcite treba vsetko, ale u nas to teda nefungovalo, raz si dcera uplne naburala rezim, lebo zaspala lvemi neskoro a skoro vstava, preto na obed zaspala pelne skoro ( u nas bol problem aj neskore poobedne zaspavanie ) a tak soms a snazila tieto casy dodrzat. vecer ti bolo o tej 20hod, poobede uz si nepamatam, ci okolo 12:30hod.

a teda postupne sme po 2 tyzdnoch rovnakeho rezimu presli opat na zaspavanie o 22-22:30hod. dcera bola vtedy este mensia, mala nieco cez rok, nepytala pit, nebola kojena, tablet a PC, ci mobil mala 1x v roke az o dost neskor. telku vecer tiez nepozeravala. cize taketo rusive elementy sme nemali, aj tak to nezabralo. iba sme sa zbytocne valali v posteli 2 hodiny bez spanku.

sasa2810
autor
1. nov 2021

@marzuz89 nehnevam sa som rada ze tieto rady zato som sem pisala a myslim ze mate pravdu vyskušame to a dakujem za rady

34katka34
1. nov 2021

@sasa2810 Naše deti, majú 1,5, 3 a čoskoro 5 rokov, stále poobede spia, niekedy aj dve hodiny. A večer o 20-20.30 spia. Televízor, ani tablet doma nemáme. Skoro každý deň, ale nie je to pravidlo, im manžel pustí na 10 minút rozprávku a to je vsetko. Ten najmladší nepozerala vôbec nič .

marzuz89
1. nov 2021

@annm81 ono to nie je zvlastna vec, ono to tak je. Ale vyzera to uplne nelogicky, ze? Naozaj to je o pretiahnuti spravneho casu na spinkanie. Nasho sikujeme do vecernej vane a spinkat tak, ze vyzera uplne v pohode. Nikto by nepovedal ze najneskor o hodinu uz bude spat. Ale to je prave ten spravny cas, na jednej strane nauceny, na druhej este neprisla preunava, ktora z dietata o tej 22 spravi duracelka skakajuceho po gauci, ktory bude kricat, ze spinkat nebude. A ozaj potom do polnoci nezaspi.

Mna spanok deti fascinuje, lebo to ma svoje principy a zakonitosti, ktore na vascinu deti naozaj funguju, len to nestaci skusit raz, ani 4x. Treba tak "zit".

marzuz89
1. nov 2021

@sasa2810 je pekne, ze naozaj chces riesit, a ze sa ta rady nedotknu, lebo vzdy je lahsie nechat tak, a cakat kym sa to zmeni, ale pracovat na spanku dietatka je vzdy drina a chce to odhodlanie, nepolavenie. Ked mu nastavis hranice a budes ich dodrziavat, nerobis nic zle, len mu branis zle sa vyspinkat 😉😉😉 drzim palce, ale nech sa zapoji aj manzel. Ten tyzden prvy bude narocny, ale potom sa vsetko utrasie, uvidis

janage
1. nov 2021

@sasa2810 ak ta to ukľudní moje perpetum mobile bolo hore od 6.00 do 21- 22.00 bez spánku na obed a v noci sa budila tak zo 5x takmer vždy s revom. V škôlke ju 2 ročnú naučili na obed spať a bola to nočná mora. Tam spala hodinu ( žiadala som, aby ju budili) a doma hore do 23.00
Darmo ticho, kľud podobrom, pozlom Nič. Koľkokrát som vyčerpaná zaspala skôr ako ona. Pre mňa veľmi ťažké obdobie.
Prežili sme. Je veľmi šikovná, inteligentná, ale doteraz velmi citlivá na určité veci. Ale spať to hej, to mi dvíha tlak, keď ju budím dobre že nie o 12.00 na obed😁cez víkend