Dvojročný odmieta kakať do záchodu.

monuska1111
9. jún 2019

ahoj,skúste mi prosím poradiť,ako presvedčiť synčeka,aby kakal do nočníka,záchodu.S cikaním nie je žiadny problém,ale keď mu treba kakať,radšej sa schová,aby nemusel ísť na nočník,či záchod.Skúsila som snáď všetko možné-odmeny,dohováranie,vysvetľovanie,chválenie,zobratie obľúbenej hračky a následné vrátenie za úspech.Skúsila som aj ignorovanie,že bez slov som ho prezliekala pokakaného, tvárila som sa smutne....a podobne.Nič naňho nezaberá.Potrebujem sa vrátiť do práce a od septembra by mi ho vzali do škôlky,ale samozrejme musí byť 100% odplienkovaný.Má 2 roky a 3 mesiace.poradte niečo

83lenka83
9. jún 2019

@monuska1111 moj sa naucil kakat na zachod skoro v styroch rokoch, ked som ho nutila tak nekakal aj tri dni tak som to nechala tak, do skolky chodil v pohode, zdrzal kakanie az dokial neprisiel domov, dala som mu plienku a tak sa vykakal, raz sme boli v obchodnom centre a trebalo mu, pytal plienku, povedala som, ze nemam, prekutral mi kabelku a ked nenasiel tak isiel na wc a od vtedy kaka na zachode.

river_song
9. jún 2019

Bohužiaľ asi neporadim ako, lebo neviem.. viem ale ze zbytočne budes ucit alebo nutit dieťa kakat do záchoda, on musí prísť na to proste nejako sam a sam chciet. Ak on chciet nebude, budes lrezliekat donekonecna a s nim to nepohne, práve naopak, moze zacat zadrziavat stolicu a bude z toho ešte väčší problem ako nejake kakanie do plienky.. ja som vysvetlovala doblba, prečo je lepsie chodit na zachod, ale vzdy som ponukla aj plienku, nech si vyberie.. mala si vyberala plienku, az raz povedala ze ide skusit zachod.. nevydierat, nehrozit mu za to, proste dat mu priestor nech na to pride sám...

belasy_motylik
9. jún 2019

Nemá asi ešte dozreté potrebné veci v hlavičke na odplienkovanie. Treba len čas. Jasné, že skúšajte, ale umelo urýchliť sa to nedá, môže sa to nátlakom aj oddialiť, alebo zhoršiť.