Dvojročné dieťa nechce večer spať

17. okt 2022

Ahojte, máme doma 2 ročnú dcéru. Posledné tri týždne odmieta večer spat, uz spi sama vo svojej izbe od 17 mesiacov. Cez den mame dost aktivity , chodíme von takže mame aj program a skoro celé dni sme vonku na dvore na vzduchu. Spí raz denne 1-2 hod ale väčšinou 1.5h co mi príde akurát a aj napriek tomu večer nieje unavena alebo ked aj je tak málo , a odmieta spat . Tak sme skúšali dat ju medzi nas aby zaspala a preložiť ju ale ani to nepomohlo, skúšali sme mať zapnutú telku aj vypnutu. Zaspi az o 23:30-00:00.Naozaj sme uz skusali možné aj nemožné a uz som z toho strašne vyčerpaná lebo som na nu väčšinu času sama nakoľko rodinu mame daleko a manžel stale v robote . Uz som zufala a ja tak isto potrebujem spanok a ist si zavčasu lahnut nakolko vstane uz o 6-7. Zuby to niesu ani ju nič nebolí. Prosim tie ktoré mali taketo dieta aby mi poradili co zabralo 🤧

hilda08
17. okt 2022

U nas fungovalo, ze ja som povedala, ze som proste unavená, ze si musim pospat, lahla som si a spala 😀 samozrejme som ho kontrolovala ale aj ked odišiel sa hrať po chvíli ho to prešlo, a prišiel si ľahnúť a zaspal…vela krat aj vyvadzal ale bez divákov nie je divadlo

ivangeline
17. okt 2022

Al zrusit obedny spanok co budit po 45min.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozovykon
17. okt 2022

možno ma príliš veľa podnetov a nevie to spracovať, alebo je to len obdobie, ktoré prejde. Moja ma tiež problém so spánkom, keď bola menšia tak sa jej takéto obdobia striedali.

zorkahorka
17. okt 2022

Skus popisat cely rezim, kedy ma poobedny spanok a kefy vecerny

autor
17. okt 2022

Poobede chodí spat o 12 s tym ze spi tolko kolko som udavala vyssie. O 19tej ju osprchujem dam dokopy ,strava atd a o 20-21 ju dam do postele, podla toho ako somnou spolupracuje a to velmi nespolupracuje cize skor o tej 21. Skusala som zrušiť poobedny ale potrebuje ho este lebo inak sa snou neda je uplakana a jednoducho aj unavena a aj ked som ju skusala dat bez spanku tak ju zalomilo a vyplo takze to este potrebuje

autor
17. okt 2022

Skusala som jednoducho si ju nevšímať ale mame doma obrovskú historku a placom si vyziada svoje lebo veľakrát to nevládzeme počúvať a je aj dost naviazana na nas az moc aj ked ideme medzi deti a moze sa snimi hrat ,taha ma tam k nim za ruku a mamijka tu sadni musim byt stale prinej to iste aj doma. Na gulku uz ,ani na krok dalej ani cez den a tak je to potom tazsie, takto nic neporobim a ja uz z toho vyčerpaná a podrazdeba, aj večer ked sa jej nepáči bude plakať a vrieskat az do zvracania sa

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. okt 2022

@elizabet173 ona akokeby po sprche ozila alebo co a vtedy zacne celu detskú izbu vyťahovať do obývačky a so všetkými hrackami sa hrat , teda my s nou sa musime hrať. Citanie knižiek mame zaradené ale ziadna slava trha nám knižky z ruk tak vela nenacitame ani nenalistujeme obrázky, nebude v klude ani lezat ale dokola vleze a vyleze alebo bude sedet na zemi. Preto som skúšala variantu dat ju k sebe do postele a kukat spolu rozprávky v tv ale nezabralo ani to. Tablet nemame a mobil davame len v aute ked ideme dlhšie cesty. V tom suhlasim ze to je zial nasa vina ze sme ustúpili, len clovek ma uz akosi dost a nevladze počúvať od rana do večera plač a sceny

autor
17. okt 2022

Cez den tieto sceny radsej ani nevravím ked neni ako ona chce, dokaze nas dokopat prefackat alebo vlasy vytrhat no otras a veruze tazko dokazem byt v klude

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
17. okt 2022

Ako puse Elizabeth, tiez by som zmenila poradue. Napapat, umyt a sup do pistele. Aj moje deti sa vhcu hrat ored spanim, akisi ich vtedy chyti aj súrodenecka laska a heaju sa oekne spolu. No bohuzual, idu do pistele a hotovo.
Treba urcit hranice. Nechaj ju vyvrieskat sa, ak sa inak neda. Musi pochopit,ze krikom nic nedosiahne a sefovia ste vy, nie ona

katka5161
17. okt 2022

toto sme mali aj my...nastupil do skolky a preslo to

autor
17. okt 2022

@elizabet173 mam pocit ze sa momentálne vyvija aj moja🤦😄 lebo bohuzial niekedy to bez kriku aj z mojej strany nejde alebo bez toho aby som jej to s urcitou mierou vrátila aby zas vedela odtial-potial. Nemame doma vojensku výchovu ale nenechám sa biy a to som skusala uz aj veci s laskou objatím atd. No skusim zmenit to poradie ale uz som taka unavena a vyčerpaná zo všetkého ze to bude velmi zaujímavé aby som sa vedela ovládať
Chceli sme druhe dieťa ale pri malej sa aj obavam mat dalsie lebo keby mam mat este dve taketo tak uz neviem jak by som to dala nakolko mala je od malicka nepokojne a uplakane dieta

autor
17. okt 2022

@katka5161 nemienim rok cakat 🤣 este tyzden a budem zrela na lieky🤧 najhoršie ze v case ked ma byt spanok cize za mojho casu 20-21 chodi domov manzel a to ju preberie tiez . Obcas mam pocit ze caka az kym on pride domov ale aj ked je doma spánok sa nekona

katka5161
17. okt 2022

no nam nepomohlo nic.. velmi tazke obdobie to bolo.

autor
17. okt 2022

@katka5161 je to hrozne, naplakala som sa uz veru párkrát a este ked clovek nema poriadne spanok tak to je este horsie

katka5161
17. okt 2022

ano verim ti..vzdy som si hovorila ze som stastna ze mam zdrave dieta.vydrzim vsetko🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
17. okt 2022

Máme dvojročného, vstáva okolo 6 ráno ,obednú spánok tak ako vaša, okolo 12 tej, niekedy 1,5 hodiny inokedy až 3 hodiny. A napapa sa večer,ide sa umyť, obliecť,zuby a potom idú s mužom do postieľky si čítať knižku,tak cca 20 minút, kukaju obrázky. Ľahne si,muž na druhú posteľ a zaspia spolu, ale aj on občas vyvádza, vtedy my muž rozpráva čo bude robiť zajtra keď sa vyspinka a zaspí. Najneskôr do 20:30 už spia obaja.

evica17
17. okt 2022

@elizabet173 presne toto,ze nemusí mať stále.program vonku a vždy dačo,nech sa od tej piatej /šiestej už hraje s hračkami,nech sa vyhrajte a užije si ich.

evica17
17. okt 2022

Inak nedá sa mužovi skôr chodiť ? Možno naňho čaká a tiež chce byť s ním,keďže predpokladám že ráno keď vstane ho ani neuvidí prípadne sa chystá do práce a ide preč. ? Nemôže to byť tým ? Že keby len polhodinu sa spolu vyjasia ,že by sa jej lepsie zaspavalo ?

beata_k
17. okt 2022

Ja len k tej sprche. My sme museli zmenit poradie. Teraz ma najprv sprchu a potom rozpravku. Ako ty pises, po prche normalne ozil a nechcel spat.

autor
17. okt 2022

@evica17 bohuzial nevie chodit skor, muz robi 12 tky a plus aj cesta domov nieco trva, nieje práca kde si moze odísť skor nakoľko robi na ministerstve . Vela krat je to len na mne nakoľko aj on príde domov a polozi malu k nam aby zaspala ze ju preložíme ale jedine kto spi je on veľakrát ju ale zastihne , vlastne stale kedze mala zaspi az opolnoci🤦

evica17
17. okt 2022

Tak to je potom ťažké, ráno kedy odchádza ?
Ja by som už o 19 dávala do postele, aj a tými jej vymyslqncami aj keby dve hodiny to bolo o 21 spí už. (hádam ). A tv večer určite nepustaj,príliš veľa podnetov pre také malé dieťa.

autor
17. okt 2022

@evica17 rano o pol 6 a ked ma volno tak si robí svoje hobby (druha práca)
No ono je nebude také lahke . Vypnem ale ked aj sa podarí zazrakom ze je v klude a lezi tak zacne plakat ze ona chce kukay binga alebo hocijaku rozprávku ako si zmysli. Ale skusim aj bez tej telky aj ked doteraz kym nemala problem so spankom zaspala bez nej

evica17
17. okt 2022

Nevadí že plače, skúša. Povieš že nie a nepovolis a naučí sa. Tvoje slová musia mať chuť,nie že sa rozplače alebo čo a povolis. Musíš jej dať hranice,deti to potrebujú. Oni potrebujú aby si ty ako rodič bola že vedia čo od teba čakať,že čo smú a čo nie,keď povieš že to platí. Inak ta nebudú brať vážne

autor
17. okt 2022

@evica17 na nervy lebo mame super susedu co sa nas vkuse pyta co sa unas deje ze mala stale hulaka alebo ja🤦 bohužiaľ to asi inak nepôjde, budem si asi musieť nieco najst kde ajja budem vedieť zoseba dostat tieto pocity inak to bude takto ze bude hulakat miestami aj ja. Obcas ťažko ked je na vsetko clovek sam ale co jedna matka nezvladne

mimi3008
17. okt 2022

U nas zabralo jedine zrusit obedny spanok. Zaspi kolo pol 8 do 15 min. Ani skratit ho nepomohlo, ani to, ze som povedala, ze ja som unavena, otocila sa a spala, lebo ja som fakt zaspala do 5 min a on este kludne aj hodinu a pol skakal po posteli a zaspal po 23.00. A ano, aj nas bol prve 2 tyzdne bez spanku rozbity ale potom nabehol na novy rezim

autor
17. okt 2022

@mimi3008 podobne to mame ja si mozem aj spat kludne a bude tam skakat alebo v lepsim pripade po mne alebo nasili mi oko otvárať aby som nespala🤦 obavam sa ze keby vydrzi bez obedneho spanku ze mi zaspi o 19 tej a vstane okolo 23 a to bude este horsie lebo mala aj takéto obdobie chvíľku