Dvojročné dieťa a rozchod rodičov

marionmarion
9. nov 2013

Ahojte,
budem rada ak sa slobodne maminky podelia o svoje skusenosti, ako ich dieta vnimalo rozchod rodicov, ako casto sa vidia s otcom a ako znasaju tento sposob zivota. S partnerom sme sa rozisli pred mesiacom, ja byvam u rodicov aj s malym a byvaly ho chodi navstevovat kedy sa mu da. ( zijeme od seba dost daleko ). Syn ma necele dva roky, netusim ako to vnima, na jeho nalade a spravani nebadam ziadnu negativnu zmenu, prave mam pocit ze je o cosi veselsi, lebo aj ja som kludnejsia a viac sa mu venujem, ale to je iba moje zdanie. Otec mu predsa musi chybat...ale kedze je malicky nemozem sa ho spytat...ako to vnimali vase deti v tomto veku? Za kazdu skusenost dakujem.

schira
10. nov 2013

Ahoj no ja som si tym presla tiez aj zo synom len otecko ho nenavstevoje. Deti v tomto veku este nevnimaju ze ste sa rozisly bere skor tvoje pocity ze si kludnejsia a on sa citi v bespeci. Skor ked si zacne vsimat ze preco ten a ten kamarat ma otecka a mamicku preco to aj u nas nieje tak. Chodily sme aj psychologovi a ten mi poradil ze mam na fotkach kde sme vsetci spolu hovorit tu sme boly aj s tatinom len ja a tatino sme sa rozhodly ze nam bude lepsie ked pojdeme kazdy sam inou cestou, hlavne zdoraznovat ze to nebolo kvoly babetku. Lebo deti si radi namyslaju ze je to jeho vina. Treba mu vysvetlit ze to bolo kvoli vam dvom zalezi podla veku dietata alebo podla jeho vnimavosti ako vie veci pochopit. Potom ukazat drhu fotku kde ste smi a povedat ze ste stastna a ze mam takeho krasneho synceka. No a ked prisiel druhy manzel tak ukazat tretiu fotku kde ste vsetci a stastny. Syn sa zacal zaujimat o otca okolo 3-4 roka ale vzdi som sa mu to snazila vysvetlit ze ho ocko ma rad no nemoze byt snim ale ked pride cas tak sa snim urcite stretne a vzdy mu poviem ze ho lubim najviac na svete. On sa stym vzdy uspokojil. Horsie to bolo okolo 9-10 rokov vtedy sme radcej isli aj do psychologickej poradne psycholog sa snim porospraval visvetil mi ako sa s nim rozpravat a bolo po probleme. Teras ma syn 15 a nema chut sa stretnut s otcom mozno raz ale to sam musi chciet. Nikdy mu neklam nenadavaj na otca povedz mu svoj nazor ale len ked sa bude pitat a hlavne ho uistuj ze ho lubis. Neboj prekonate to a ked si nebudes niecim ista radcej navstiv detskeho psychologa lebo deti niekedy nevedia co ich trapi nam teda dost pomohly.

monikkak
26. dec 2014

Ahojte vedeli by ste mi poradit. S partnerom zijeme spolu 6 rokov a mame 2,7 ricnu dcerku ale niesme manzlia. Rozchadzame sa ale on mi malu nechce dat dokonca ma aj napadol. Matersku pobera on ale ja byvam s malou doma denno denne. Chcem sa opytat ako postupovat. Ked uz odideme od neho tak mozem to len ja zmenit aby peniaze chodili mne ked uz snim nebudeme byvat ?A sudu sa bojim mala je naviazana na mna knemu ani nechce ist ked nebyva doma poriadne a vyhraza sa mi ze ma znamosti vsade ze to vyhra bude sa obhajovat tym ze nemam ziadny prijem ale ked ja byvam s malou doma a do roboty ma nechcel pustit. Mate niektora podobnu skusenost dakujem vam

marionmarion
autor
26. dec 2014

@monikkak ahoj, nemam s tym to skusnost, ale urcite by som sa poradila s pravnikom, tu sa sudu pravdepodobne nevyhnete ☹
Je tu skupina, kde sa mozes spytat:
https://www.modrykonik.sk/group/1900/detail/

Drzim palce aby to dopadlo co najlepsie...

9lf9
26. dec 2014

@monikkak pokial je rodicovsky na neho tak ty si ho prehlasit nemozes- su 2 moznosti: 1- ak da on na urade ziadost ze chce odnat rodicovskya ze ho budes poberat ty alebo 2- riesit to sudne a ked budu deti zverene tebe tak budes ty jedina opravnena osoba.

cecil36
26. dec 2014

@monikkak je rozdiel ci rodicak chodi iba na jehoi ucet alebo ci on je na rodicovskej dovolenke a tym padom je nan aj pisany...

bobova
24. apr 2016

@cecil36 chcem sa ťa spýtať, ak vieš poradiť, ja poberám rodičák a odchádzam od partnera aj s dcérou, neodnímu mi ho, ak nebudem mať vybavené jej zverenie do mojej starostlivosti? Nechcem totiž dávať nič zatiaľ na súd, verím, že sa dohodneme.

foterlotor
18. júl 2016

@schira prosim ta surne ries tu gramatiku... skoncila si vobec zakladnu skolu?