Dvojročná dcérka sa bije po hlave

6. feb 2021

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať či to je normálne ked sa dcérka bije po hlave alebo po ličku ked je nervozna? Ma 2 roky velmi ešte nerozpráva ale začína opakovať slová. Pýtam sa preto či to nie je príznak autizmu?

mogaa
6. feb 2021

môže to byť znak autizmu a nemusí...sestrina dcéra si búchala hlavičku o dvere....už je dospelá, uplne zdravá😉študuje na VŠ

nikpa
6. feb 2021

Je to preto lebo tak filtruje emócie, hnev, co sa v nej nahromadia. Ak sa jej nieco nepáči alebo jej nerozumiete pretože ešte poriadne nerozpráva je z toho nervózna a takto sa čiastočne uvoľní. My dospelí si zanadavame, buchneme po stole, dame si sladke, zapalime si alebo neviem co a vyventilujeme sa takto. To dieta nema vela možnosti ventilu. Nebrala by som to ako znak autizmu, robí to veľa deti, moj si tak búchal hlavu, neskôr búchal len s rukou, potom sa hádzal o zem, potom hádzal veci okolo seba 😳 no proste hocijake fazy mal. S nástupom reči ked si vedel odkomunikovat s nami co chce, tieto prejavy v jeho správaní začali ustupovať. Na autizmus by musela mat viac znakov, nie len toto co píšes.

mirkava
6. feb 2021

Moj si buchal hlavu o zem ked chcel pritahnut pozornost. Uz bude mat 7 a ja velmi sikovny 😉

evamea
6. feb 2021

Moja sestra sa bila keď bola malá, normálne si trieskala do hlavy nielen rukou ale všetkým, čo bolo po blízku. Je šikovná, študuje VŠ a je zdravá. 🙂

maggie1978
6. feb 2021

Môj malý si asi pol roka dozadu búchal hlavu, alebo búchal hlavou do steny, keď mal nervy, že som mu niečo nedovolila a tak. Už s tým prestal, má 2,5 roka. Teraz namiesto toho vreští... 🙉😂 To sú etapy, ktoré pominú.

babydesire
9. feb 2021

Moja dcera si buchala hlavku o zem ci gauc,,len tak bez akychkolvek negativnych emocii...nemala este ani rok,,,casom to prestala robit