Dvojročná dcérka berie do rúk bábiku a len ju obzerá

1. máj 2021

Ahojte mamičky chcem sa opýtať či je normálne ak sa moja 2 ročná dcérka hrá tak s bábikou že si ju vezme do rúčky a celý čas si ju obzerá,prezerá. Niekde som čítala že takto sa hrajú autisti. Co vy nato?

luccija
1. máj 2021

Ako dlho?aj sa ju snaží vyzliecť, chodiť s ňou..

tosomja
1. máj 2021

Že deti sa aj samé so sebou rozprávajú a nie sú mešuge, aj pozerajú zasnene do blba a tak isto sú normálne. Môj sa nehrá s ničím, má rok a dva mesiace a tiež je normálny. 😉

luccija
1. máj 2021

@tosomja skôr si normálna ty, iné by mu už hľadali diagnózu😉

autor
1. máj 2021

@luccija no ano aj s nou akože chodí a vyzliecť sa ju nesnaží iba su ju prezerá a niekedy to trvá aj 15 min

deti95060810
1. máj 2021

maminka kľud... autista by ani bábiku do ruky nezobral...

autor
1. máj 2021

@deti95060810 vážne?

maciatkolulu
1. máj 2021

Toto snáď nie.... Dvojročna sa pozerá na babiku a už je autistka, ľutujem pediatrom.

mandarinka555
1. máj 2021

Ako nechcem byť zlá, ale dnes už každá druhá mamička hľadá diagnózu vlastnému dieťaťu....to je akože v poriadku ? Alebo ti to nejaká supermatka naznačila na ihrisku ?

luccija
1. máj 2021

Buď kľudná, ale nesúhlasím, že autista nechytí bábiku kamarátka má autistku a bežne sa hrá, ale tak po svojom dlho jej hladká vlasy, ukladá veci za sebou autíčka po celej izbe, ona sa skôr boji cesania, obliekania každý má niečo iné.

autor
1. máj 2021

@luccija moja sa tiež nechce obliekať ale to asi každé dieta.

katus226
1. máj 2021

pri autistoch ide o to, ze sa s hrackou nehraju funkcne. napr. nas nejazdi s autickami po izbe, ale uklada ich do radu. na odrazadle sice jazdi, ale dlho mal obdobie, ked ho prevratil a len donekonecna tocil kolesami. autista sa zameria na urcity detail na hracke, nie na tu vec ako celok. tak bolo zrejme myslene to, co si citala - ze si babiku len prezera, ale nehra sa s nou. a nezabudni, ze aj taketo socialne hry sa dieta uci od druhych

siska53
1. máj 2021

@luccija bozeee.. moja si tiez ukladala auticka do radu, panacikov doradu.. ak sme.jej ich nechtiac zhodili..museli sa postavit presne v tom istom poradi, ako boli.. Nie, nie je autistka 😁 je uplne
v poriadku.
Syna zas fascinovali tociace sa kolieska ( aj mna 😁😁), ked bol taky 1-2roky.. a neznasa doteraz!! Nahle zmeny.. on ma adhd, nie autizmus.

Prosim ta a ty autorka, nehladaj diagnozy, ja som sa zas do 5 rokov takmer nehrala s babikami, v kociku zasadne maco a najradsej som sa hraval s autickami a stavebnicou... Aku som asi mala diagnozu ja? 🤔 😁

luccija
1. máj 2021

@siska53 kto chcel pochopil😉

littlebubble
1. máj 2021

Dokážem bez žmurknutia pozerať do blba na jedno miesto aj 5 minút a dokážem zároveň počúvať.Tak sa sústredím.

Myslíte si, že deti nie sú ľudia alebo čo?

A zaujímali ma miešačky a autá ako dieťa a nie je zo mňa mužatka.

Prečo si vždy myslíte, že má dieťa diagnózu.

blevka
1. máj 2021

Neviem si predstavit,co ine by malo dvojrocne dieta same robit s babikou. Babika sa mu paci, tak si ju obzera a skuma. To je vsetko.

cookie29
2. máj 2021

To vážne? V prvom rade autizmus je hoooodne široký pojem a prejavy sú rôzne, takze je dosť komplikovane a viac menej nemožné “skatulkovat”. A určite sa nediagnostikuje v ranom veku práve preto že to je komplexne. Prečo za každú cenu hľadať dieťaťu nejakú diagnózu? :( už sa ani hrať nemôže ako chce? 😢

mogaa
2. máj 2021

a čo by si chcela v 2rokoch? že jej bude spievať uspávanku alebo sa s ňou bude "funkčne hrať"? neboj to príde, ale neskôr...teraz je to predmet ktorý si skôr obzerá ale hrať sa s nm ešte nevie lebo je malá....

podmostom
2. máj 2021

Ahoj, pri autizme ide skôr celkové prejavy. Ako sa inak správa? Ako sa hrá s inými hračkami? Kreslí si, rozpráva?