Dvojmesačné dieťa vrieska, plače a odmieta jest

dominika2612
25. jún 2020

Maminy prosim radu. Mame 2 mesacne dcéru. Pravdepodobne ma skrytý reflux. Začalo to plačom večer počas jedenia. Naučili sme sa s tým fungovať, polohovanie, nosenie... teraz pije beba sensitiv, do toho ma nutriton. Niekedy plakala aj počas dňa po jedle. Ale teraz posledných pár dni plače, vrieskat, počas jedenia cez deň. Až sa začne nachádzať, úplne odmieta jest. Nasilu do nej niečo dostanem. Zaujímavé je že ona úžasné spí, neviem čím to teda je. Ozaj reflux alebo koliky alebo čo. Prosím poraďte ďakujem

zuzana_ilkova
25. jún 2020

@dominika2612 ahoj moze to byt kolika,mne to maly robil ked ich mal, pouzivala som kvapky espumisan l a neskor sab simplex...oba su super...no myslim si ze je to kombinaciou mlieka...mne pediatricka aj vyziviva poradkyna vysvetlovali ze sa nesmie kombinovat ani rozdielne mlieko jednej znacky, nie to este 2 rozdielne znacky drusko dietata to nevie stravit...skus ostat len na jednom druhu mlieka nekombinuj, skus antikolik flasu MAM znacka je super nam pomohla velmi ked mal maly koliky ( mal ich prve 4 mesice veeeeelmi casto), a taktiez aj tie kvapky skus...s refluxim skusenosti nemam talze ti viem poradit len z pohladu kolik...

dajana1983
25. jún 2020

Ale ona nekombinuje,nutriton sa dáva do akého kolvek mlieka kvôli refluxu

dajana1983
25. jún 2020

A toto mlieko má od narodenia?ja som menila keď som mala pocit že mu vadí aj inak než len že grcka.A kolíky mal tiež riadne asi dva týždne aj napriek kvapkam,ktoré som vysadila a je kľud.A to skúsila snáď všetky,asi to musí prejsť samé....

rebeka_02
25. jún 2020

Naša malá v troch mesiacoch presne toto iste....museli sme zmeniť mlieko a taktiež som dávala kvapky sab simplex a už je lepšie 🙏😇

dominika2612
autor
25. jún 2020

@dajana1983 ma toto 3 mlieko. Už ho pije skoro mesiac. Možno aj viac. Najskoršom po jedlevdavala gastrotuss na zahu a coliprev. Bolo super aj keď večerný plač bol stále ale dalo sa to zvládnuť. Ale zas sa to vrátilo tak lekárka že nech dáme museli toho sirupu na zahustenie nutriton. Vraj jej to.mal dávať,aby jej mlieko nešlo do dýchacích ciest. Tak to dávam už 3 deň a mám pocit že horšie a horšie je. Každým dňom čakám,že do nej nedám ani kvapku mlieka. Je boj do nej niečo dostať. Ale inak je zlatá, usmiata, vesela, kaka, prdi no tak ako má byť. Ale akonáhle začnem kŕmiť sa zmení.

dominika2612
autor
25. jún 2020

@rebeka_02 tiež vám plakala, doslovne až vrestala pri jedeni. Ja som.uz uvažovala či nemôže mať Alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. A aké mlieko ste menili za ake

dominika2612
autor
25. jún 2020

Alebo som aj čítala,že skratka niektoré deti odmietajú mlieko, len čo jej dať potom.jest

dajana1983
25. jún 2020

@dominika2612 a grcka aj teraz keď dávaš nutriton?

dajana1983
25. jún 2020

@dominika2612 a priberá alebo?viem že niekde tu ženy spomínali to kozie mlieko

rebeka_02
25. jún 2020

@dominika2612 áno, doslova vrestala a aj slzy jej išli úplne som bola z toho zúfalá....tak viem ako vám je ...neviem či vám pomôže zmena mlieka ale teda nám veľmi pomohla....mali sme obyčajný Nutrilon a zmenili sme ho za Hami .....našej malinkej aj skvrkalo ako keby v bruchu a odmietala ležať aj na klinovom vankúši stále chcela byť len na rukách

noemi155
25. jún 2020

@dominika2612 a nie je moc unavená už,že by preto tak plakala?
Lebo to sa vedelo aj mne stať,že úplne plakala,kopala,jedovala sa,som si myslela,že ju bruško boli a prd
Bolo to z únavy a už mala presvihnute spanie a potom to bol boj
Ale ja som kojila a aj kojim,ale možno to bude aj tým,treba skúšať hoc čo...

dominika2612
autor
25. jún 2020

@rebeka_02 Presne toto máme doma ako vy píšete

dominika2612
autor
27. jún 2020

@dajana1983 práve ona nevracala, možno trošku ale strašne jej išla kyselina hore, po tom nutriton jej to nejde. Ale zas je problém s tým jedenim. Ako keby ju ten nutriton moc zasytit. Dávam jej každé3hodiny, 3,5. Doobeda ešte ako tak zje 100az 130 ml. Ale hlavne večer ma problém zjesť, ako keby bolo prepchata. Aj tlačí pri jedeni, ako keby si nevedela prdnut, začne sa jedovat, pustí fľašu a koniec. Takto ju krmim s plačom aj 45 min.

dominika2612
autor
27. jún 2020

@noemi155 ako nehovorím niekedy to môže byť, ale deje sa to aj vtedy keď spi , zobudí sa idem dať jesť a plače, tak neviem

dominika2612
autor
27. jún 2020

@noemi155 inak dnes som to sledovala a poviem vám,že asi niečo na tom bude, ta únava, bo ona mi vydrží hore 1hodinu max 1,5 hodiny,aj to len výnimočne. Po hodine už býva mrzuta

monjed
15. feb 2023

@dominika2612 dobrý deň, chcem sa opýtať či ste nakoniec prišli na to prečo vám malá toto robila pri papaní, akurát sa nám začína diať niečo podobné... ďakujem