Držanie za ruku pri zaspávaní

darinaz
6. okt 2015

Ahojte maminky,potrebujem poradit...moj syncek ma 2,5roka a spi v postielke pri posteli,ale zvykol si pri zaspavani drzat ma za ruku. Mam ho od toho odnaucit a nedat mu do postielky ruku,aj za cenu placu alebo to nechat tak a jeho to casom prejde? V izbe spinka na svojej posteli aj starsi 5 rocny syn a jemu sa neda spinkat,ked mladsi place... Co poradite?

macik166
6. okt 2015

Veď to je také milé, keď ťa chce držať za ruku. Si pre neho všetko. Neodopieraj mu to. Cíti sa pri tebe bezpečne. Neboj sa, keď bude maturovať, už ťa pri zaspávaní potrebovať nebude... 😉

janula1785
6. okt 2015

Ja neviem,co vlastne riesis.Obtazuje ta to nejako?Ved je to pekne.Ved vzdy ako zaspi,mozes sa ho pustit.Aj moja dcerka tak zaspava a vobec mi to nevadi.Aspon vies,ze ta potrebuje a ma u teba istostu.Su aj dolezitejsie veci,ako riesit nieco taketo.

tamara2307
6. okt 2015

Presne ako je pisane v prispevku oredo mnou, urcite neodopierat, ale uzit si pokial sa len da. Ani sa nenazdas a pride do obdobia, kedy mu bude vsetko od rodicov trapne. Drzanie za ruku, pusa na rozlucku, mile oslovenie 🙂 uzi si tento cas, uz sa to nevrati

darinaz
autor
6. okt 2015

No ved to,on je taky moj maznacik (si to priznam 😉 ),ale niekedy je to uz aj trochu obmedzujuce,lebo ked sa aj v noci zobudi a ja tam nie som (napr.kukam telku),tak musim ist k nemu a uspat ho opat...ale do maturity ufffff 😉 tak do 3-3,5roka by som to hadam zvladla...

jolinka
6. okt 2015

ja mam 4 rocneho, aj ked ma za ruku nedrzi, som pri nom az kym nezaspi, inak ma vola, odbieha, nerobim z toho vedu, lebo so mnou zaspi do 10-15 minut.

lusyke
6. okt 2015

@darinaz Moja je na tom presne tak isto. Ma 2,5 roka a tiez zaspi len vtedy ak ju drzim za ruku. Ked sa odtiahnem tak mi ruku hned hlada. V aute je to to iste. Sedavam pri nej vzadu a vzdy ked ma chyti za ruku tak viem ze si chce pospat. Neviem ci je to spravne ale mne to nejako nevadi...

bruuumka
6. okt 2015

Aj môj starší tak zaspával...a keď prišiel do veku asi 4 roky, tak to pomaly prešlo. Teraz má 12 a výnimočne príde ku nám do postele. Ale keď príde,tak ma hneď chytí za ruku 🙂 Ja sa z toho teším. Je medzi nami veľmi pekný kamarátsky vzťah. 🙂

darinaz
autor
6. okt 2015

@janula1785 Nehnevaj sa,ale ja mam dost rokov na to,aby som vedela co riesit a co nie a nie som zvedava na take komentare. Slusne som polozila otazku a ocakavam slusnu odpoved a hlavne od mamiciek,ktore to zazili a maju za sebou. Chcem jednoducho vediet,ci ho to casom prejde samo alebo to odnaucit,lebo chcem dospiet k tomu,aby zaspavali casom sami...

zmokito
6. okt 2015

@darinaz neries, ako pisali baby predo mnou, je to mile a nebude to trvat vecne 😉 moj ma 6,5 a doteraz je rad, ak pri nom sedim ja alebo muz, kym nezaspi. Ja si to uzivam, lebo viem, ze to nepotrva uz dlho a vsetko bude trapne a budem pozerat na vecne vyvratene oci 😀

cristi
6. okt 2015

ano aj mna syn rad drzi za ruku pri zaspavani, ma 6rokov a je taky mojkac doteraz 🙂
niekedy by som bola rada,aby uz zaspaval pekne sam,ale niekedy to nejde podla nasich prestav a ako nam to najlepsie vyhovuje 😉
je este dieta, ak potrebuje moju pritomnost pri zaspavani,nebudem mu to odopierat 🙂

seahorse27
6. okt 2015

@darinaz Teraz sa nehnevaj ty, ale ja na odpovedi od janula1785 nevidim nic neslusne, nenadava ti, ani nic podobne. Skor tvoja reakcia je prehnana 😲 Pises na verejne forum, tak snad tu ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor. Ked nie si zvedava na komentáre urciteho typu, tak poloz otazku kamoskam pri kave a hotovo. Teraz k veci: Ano, casom ho to prejde. Predpokladam, ze v 18-ich ta uz nebude chciet drzat pri zaspavani za ruku...

janinah
6. okt 2015

Vytešuj sa,kým ti ešte tú rúčku dá 😉 o "chvíľu" mu už ani pusu nebudeš môcť dať....mamíííí, čo som babetko? sa puskuj s ocom 😀

libka1
6. okt 2015

@darinaz ja dodnes drzim pri zaspavani za ruku svoju 7 rocnu dceru a pod pazuchou mam strceneho svojho 4 rocneho syna ak ho prave nevytlacila najmladsia, ktora sa chce akurat kojit, v tom pripade on lezi za mnou a skrabka mi laket 😀 nevidim na tom nic zle...

carrie4
6. okt 2015

@darinaz aj môj takto zaspával... aj dnes ked príde za mnou do postele tak sa ku mne túli, drží za ruku alebo ma obíjma okolo krku až kým nezaspí... pre mňa najkrajšie okamihy... dokonca si spomínam, ked bola dcérka menšia, tak som ich na obed uspávala tak, že som ležala medzi nimi, dcérku držiac za ruku a syn musel mať svoju hlávku pri mojej opretú, no tak pozapletaná a povykrúcaná som bola, no aj tak krásne chvílky, aj ked ma už všetko omínalo po pár minutách 😀
nikoho som nič neodnaúčala, všetko ustalo samo 🙂 hlavne ak ta to neobmedzuje a nevadí, tak tomu nechať voľný priebeh

sivula
6. okt 2015

tak ja mam 7 a 3,5 rocne deti a tiez s nimi zaspavam a ked bola dcera este sama,tak zaspavala s mojou rukou.Paradoxne syn mladsi spi aj bezo mna poobede,ale dcera doteraz vyyzaduje pri zaspavani niekoho z nas,ma momentalne strach z tmy asi rok. Spia spolu v izbe.No ale netrapime ich,mame taky ritual,ze povieme rozpravku,nieco chvilu rozpravame a zaspia macx. do polhodiny.Ked sa v noci budia,niekedy staci len prist,niekedy lahnut na 5min.Nam to nevadi,uzivame si chvile,ked este chcu byt s nami.

mata1001
6. okt 2015

Ja mam 5 rocneho syna a pri zaspavani mu drzim ruku.nikdy ma ani len nenapadlo mu ju nedat...viem, ze ked mu ju drzim zaspi lepsie a je kludnejsi...

maslenka47
6. okt 2015

@darinaz strasne cosi, nemozes pozerat telku, lebo vlastne dieta ta potrebuje 😎 Suhlasim s @seahorse27, ked si zvedava na nazory ostatnych, nenadavaj im, ak sa nestotoznuju s tvojim. Ak na ine nazory nie si zvedava, potom sa postazuj kamoske.

eeffka
6. okt 2015

@darinaz ruka je v pohode, ja sa musim vyzliect , potom nasleduje mamografia 😀 , potom si na mna vylozi nohy a ked sa mi otoci zadkom viem ze moja chvila sa bliiiizi, vtedy je dolezite pre mna nezaspat 😀 😀 😀 a vyplizit sa

libka1
6. okt 2015

@eeffka 😀

sardinka335
6. okt 2015

V 18 tich a v dnešnej dobe aj skor už bude večer držať za ruku niekoho iného...resp. nejaku inu 🙂
Ako za mna uprimne ak by som to mala večer čo večer robiť hodinu tak by mi to asi vadilo - ja skor prečitam rozpravku, na rukach mam pricucok takže kto sa ma chce držať musi byť sam iniciatívny. 🙂
Prejde to - do istej miery si to treba užiť lebo tie decká tak rychlo rastu a už nás tak nepotrebuju - vidim to na tých starších, už maju svoj svet a často musim prist prave ja a byť iniciatívna lebo už 9 ročnému synovi je pusa od mamy ze ,eee,, 🙂 No a pusa od sestry že - citujem synatora - ,,fuj hnuuuus,,

kikuleenka
6. okt 2015

@darinaz priznam sa, mam rovnako staru dceru a teda som fakt happy, ze toto nerobi, zaspava uplne sama, ucit sme ju to nastastie nemuseli. Napriek tomu, za cenu placu by som to ani neucila, urcite z toho vyrastie 🙂 My vlastne vsetko, co nam "vadilo", sme nechali tak a postupne sa to upravilo...nie som za vyplakavacie metody, mam pocit, ze to detom zbytocne ublizuje. Tot moj nazor 🙂

darinaz
autor
6. okt 2015

@maslenka47 som presne vedela,ze si vyberies len nieco z toho co som napisala a hned sa budes snazit utocit... Ja som niekomu nadavala? Kedy prosim Ta? A neviem teda ako ostatne maminky,ale ja po celom dni potrebujem par chvil pre seba,ci uz pri tej telke alebo sa venovat aj manzelovi,ktory pride po tyzdni z prace...cez tyzden spim s nimi v izbe a cez vikend by som rada spala s muzom v spalni ak aj toto nahodou nie je nedostatocne venovanie sa detom... Jednoducho nie som super zena,tak sorry,ze potrebujem cas aj pre seba,lebo aj na tu kavu sa dostanem,tak raz za pol roka,ale nestazujem si .

alaguema
6. okt 2015

časom ho to určite prejde, keď bude mať 19, bude ho držať za ruku niekto iný 🙂 Cíti istotu, keď si pri ňom. Prečo mu to nedopriať.

darinaz
autor
6. okt 2015

Dakujem vsetkym maminkam,ktore mi odpovedali a mali aj osobne skusenosti. Nebudem to teda vobec riesit,i ked ja osobne mam pocit,ze sa v noci budi prave preto lebo hlada moju ruku a keby vedel,ze ju tam nema,tak spi celu noc,tot moj nazor. Hold manzel sa moze vytesovat,ze ma celu postel pre seba 😀

bubula_007
6. okt 2015

@darinaz tes sa, kým ta chce držať za ruku. Je to take dobreeee... Ja to milujem a to ma môj syn pomaly štyri roky. Ved v puberte ta uz nebude chcieť držať za ruku. Tym chcem povedat, ze príde chvíľa, ked ti povie, ze uz nie a to bude pre teba nepríjemne... Takto pri oducani by to bolo zle aj pre teba aj pre neho.

bibina32
6. okt 2015

Mna moj 5 rocny drzi za ucho, ked ide spinkat.Povie mi ze si musí cingať ušinko. 😀

tajkoska
6. okt 2015

ja mam 7,5 rocneho syna a zial u nas je to opacne,ja musim drzat za ruku jeho,inak nezaspim💗 a milujem ten pocit💋

stepanka274
6. okt 2015

Moj prostredny syn ma takto pri zaspavani drzal za vlasy, mal to uz od dojcenia, vzdy ked bol pri mne, sedel na mne alebo zaspaval vlasy museli byt, prestal az ked isiel do skoly 😉 ale je to vyjadrenie potreby blizkosti, ktoru si treba uzit, teraz ma 16 rokov a ledva ma pobozka

kattty85
6. okt 2015

moj ma stale pri zaspavani chyta za usi, aj v noci ked sa prebudi pyta mama ucho 🙂 takze tiez musim byt stale nablízku......az sa bojím, čo bude skôlke, ked bude treba spat.....rozmyslala som, ze by som ho nejako odnaucila, ale vôbec ma nenapada ako, a ci by to vôbec slo....

hradnapani
6. okt 2015

@kattty85 v skolke ho to ani nenapadne, neboj 😉 ja mam doma drziaka za ruku a este k tomu aj hladkáča a v skolke je uplne samostatny pri zaspavani, dokonca sa tam necha aj prikryt, co doma nehrozi.