Domáca klimatizácia a 4 mesačné dieťa. Máte skúsenosť?

stanulka27
20. jún 2012

a na aky cas mozem mat zapnutu doma klimatizaciu. A je vhodne nechat taketo male dieta spat pri otvorenom okne a ako ho mam potom obliect.dakujem 🙂

lili_mia
20. jún 2012

tak v izbe so zatvoreným oknom sa ti uvarí, proste to okno otvor .. ak sa pýtaš, či ho smieš položiť blízko k oknu, tak neviem .. riziko hmyzu, vtáctva, prúdenie vzduchu, tak či nenachladne .. obleč ho podľa toho ako obliekaš seba .. plienka a bud naholo, alebo prikry tenkou plienkou, prípadne úplne najtenšie tričko aké preň máš, mu obleč

lucinocka
20. jún 2012

my mame doma klimu, bez nej sa to neda, mame byt otoceny proti slnku, nepomahaju ani okenice, teraz je tu proste ako v saune, bez klimy to urcite nejde...ja planujem vychladit dobre izbu pred spinkanim a potom klimu vypnut..mne robi zle, strasne mi vysusuje oci, nos, hrdlo, bolia ma krize... tak sa ju stale snazim vypinat zapinat, aby nesla nonstop..obliekla by som potom len tak nalahko, lebo ta izba sa nahreje raz dva zase 😠

martina2001
20. jún 2012

dnes sme sa tu s babami bavili ohľadom klimatizácie, v aute ju používam ale doma mám predsa obavu, a okno máme otvorené stále, máme na ňom sieťku proti hmyzu.

hoogy
20. jún 2012

my mame doma klimu a vypinam a zapinam.mame ju tak ze k malemu do izby ide vlastne len ten studeny vzduch. ale aj tak ju zapinam ked nie sme doma aby sa vychladilo ked sme doma tak vypinam nech na neho nefuka. my by sme inak mali doma aj 30 stupnov. ale okno otvaram tiez hlavne na vecer malemu v izbe a mne spinka len v lahkom pyzamku 😉

hajanka
20. jún 2012

najlepsie spravis ak pozatvaras okna a zatemnis, ja to takto robim v horucavach a doma mame prijmeny chladok 😉 tiez mame otoceny byt proti slnku a neni treba ani klimu, narazovo vetram, potom opat zatvaram, inak celu noc su okna otvorene, rozdiel klimy by mal idealne byt nastaveny tak o cca max 5-7 stupnov menej ako je vonku, aby to nesposobovalo organizmu problemy (idealne 2-3 st.), to docielis pekne zatemnenim a pozatvaranim okien.
Ak sa rozhodnes pre klimatizaciu, nezabudni dodrziavat teplotne rozdiely, tiez bude asi potrebny aj zvlhcovac vzduchu, kedze klimatizacia vzduch vysusuje, nezabudat vetrat (prisun cerstveho vzduchu), klimatizacia byva aj sidlom bakterii, ktore rozfukuje po mietnosti, preto ju treba pravidelne cistit.
Spat pri otvorenom okne moze, moj takto bezne spaval (aj spava), oblecene mal len tenky bavlneny overalik, ak bolo aj v noci prislis teplo tak v opalovackach (kratky rukavik aj nozky).

@lili_mia pri otvorenom okne sa skor uvaris, pretoze dnu prudi horuci prehriaty vzduch z vonku

monika15
20. jún 2012

mi mame klimu bez sa neda.... bezi cely den.... na 17 ku ked dame maleho spat tak vypneme ked zaspi tak zapneme do 2 rana... a potom do 6 vypiname ... a je super tak......
a spinka v bodinku.... 🙂

stanislavao
20. jún 2012

okno otvorte len vecer a rano ho zatvorte, vsetko pozastierajte, aby vam do bytu neslo to teplo. klima? dobra vec, ale nebezpecna. vysusuje vzduch a sposobuje asi viac problemov, ako osohu. samozrejme, ze ak mate v byte 30 stupnov, treba s tym nieco robit, ale pri malom dietati by som urcite zapnutu nenechala. ked tak ju nechajte v druhej miestnosti, aby na dieta nefukalo priamo ten studeny vzduch. teplota ma byt o 5 stupnov nizsia, ako je vzduch vonku, cize ak je teraz vonku 36, tak klima na 31 a to asi ani nema vyznam. zapaly oci, vysusena sliznica - nestoji to za to. telo sa aklimatizuje a zvykne si aj na vyssie teploty. dietky proti hmyzu urcite treba na okna a v noci vetrat a dietatku to nevadi, lebo je aj tak 20 stupnov vonku.

euphoria
20. jún 2012

ked sa syn narodil, uz sme klimu v byte mali.teraz ma 15mesiacov a neochorel z nej, ani dcera..podla mna je to o spravnom pouzivani, z ktoreho potom plynu same vyhody..pri tychto horucavach zatvaram okna uz hned rano, zatahujem zaluzie na cely den a klimu vypinam a zapinam tak, ze nikdy nefuci v miestnosti, v ktorej sme, tym padom mame prijemnych 25 st vsade..samozrejme dbam na pravidelnu udrzbu..