Dokážete byť stále milé k svojim deťom?

kikaski
17. jún 2014

Ahojte, mám 15 mesačné akčné dievčatko a niekedy naozaj psychika dostáva zabrať...je to strašný živel, neposedí, vymýšla aj nemožné, nemám kľud ani doma ani vonku, vždy vymyslí niečo, čo ma prekvapí, ale hlavne vždy si pri niečom ublíži...som už veľmi unavená, nemôžem byť od nej dalej ako pol metra, aby som ju mala pod dozorom...ale moja otázka je, či dokážete pri deťoch byť vždy dobré mamy, čo nekričia, nedajú po zadku a sú vždy milé...lebo ja si každý zvýšený hlas vyčítam, že taká nesmiem byť, po zadku jej ešte nedám, ale už mám niekedy chuť 🙂 niekedy mám pocit, že som tá najhoršia matka, lebo niekdy už mám fakť dosť, že sa s ňou aj pár minut vobec nebavim a ignorujem ju...keď mrnčí alebo je nervózna, tak mám pocit, že mi to robí naschval, že ma chce zničiť...ale viem, že je to dieťa, len ja si to všetko vyčítam, že môžem byť rada, že je zdravá, ja si to veľmi vážim a mám pocit, že by som nemala na sebe nechat poznať, že už mám fakt niekedy všetkého dosť...ona si to nezaslúži ale dá sa byť večne dobrá na svoje dieťa???

esterba
17. jún 2014

@kikaski ja ano, ale moja ma len 9,5m 😀 podla mna ty si ok, ked sa nad tym vobec takto zamyslas, len si potrebujes oddychnut 🙂

moonlightflower
17. jún 2014

@kikaski na nikoho nie sme vždy dokonalo milé, nie je to v ľudských silách. mne v ťažkých chvíľach pomôže taká rezignácia, že proste už nemôžem, kašlem na to...a nejako to vždy dopadne. takmer nikdy sa nesplnia naše najhoršie obavy. súhlasím, že si asi len potrebuješ oddýchnuť a že si malá občas ublíži...no čo už, to sú deti, aj my sme to zažili. moje je ešte na ceste, ale už teraz vyberám, aké sú najlepšie náplaste a dezinfekcie 😀 keď sa niečo stane, aspoň si nabudúce dá väčší pozor a určite si zapamätá, čo nemá robiť...prajem veľa síl, najlepšia mama pre dieťa je jeho vlastná, takže žiadne obavy 😉

lulistek
17. jún 2014

@kikaski boze nie si ty ja ? :D a tvoje dieta moje?:DD

sissy27
17. jún 2014

@kikaski podľa mňa horšie je pretvarovať sa...prečo by dieťa nemalo vedieť, že ťa svojim správaním nahnevalo, ublížilo? Ako si má uvedomiť, že spravilo zle, keď mamička je stále rovnako milá? Netvrdím, že treba rozbíjať taniere A trieskať so všetkým hlava nehlava, ale si človek a nie stroj,máš emócie a ak ich budeš dusiť v sebe, bude to horšie...

saska.t
17. jún 2014

@kikaski neboj pri druhom ta tieto pocity a myslienky ani nenapadnu,neboj si normalna skvela matka 😉

dejnas
17. jún 2014

úplne súhlasím so @sissy27 ... dieťa reaguje na emócie a nevidím dôvod pretvarovať sa, ak urobí dáku neplechu.... občas stačí, ak sa matka len smutne zatvári a dieťa už vie, že nie je všetko ok

simca06022011
17. jún 2014

podľa mňa sa nedá byť stále dobrá + ani to nemôže mať v dlhšom horizonte pozitivny vplyv na to dieťa.. a nech si prieskumy a vyskumy hovoria čo chcú... keď je slečinka zlá, tak jej to dám aj ja pocítiť, ak to preženie... keď jej nebudú v dospievaní a dospelosti skákať okolo riťulky všetci, tak čo? rovno sa z toho zrúti, lebo to nezažila ešte? 🙂))

lucysl
17. jún 2014

nedokáááážem 🙂 a to ťa nechcem strašiť, ale mňa ten takmer 10-ročný často unaví viac ako ten takmer 2-ročný 😀

majdus
17. jún 2014

Nuz, my sme obaja s manzelom za jedno aj v tom, ze ked to bude nevyhnutne, tak aj plesk po zadku bude. Inak je fascinujuce, ako dieta ozaj dokaze uz v ranom veku rozlisovat vaznu a veselu maminu tvar. 🙂 Ja sa veru tvarim velmi vazne, ked vyvadza. Rozpravam a vysvetlujem len kvoli tomu, aby som nieco rozpravala, aj tak tomu nerozumie, ale vazne sa veru zatvarim a aj ukazovakom pohrozim, ze no-no! Ale zase zatial nie je zlostivy a nervacik, len chce byt stale len na rukach.
Chcela by som byt dobra mama, aj ja si stale vycitam, ze sa musim lepsie ovladat, nie si potom uplne zbytocne vycitat a sypat popol na hlavu. Pri netrpezlivych ludoch je to veru riadna drina. ☹
No a ja som zla, ked dam po zadku, ked ine nezaberie? Snad nie som jedina...

anatalia77
17. jún 2014

Ani ja som vzdy nebola "slnieckova"pri mojich detoch.Ak by som bola pernamentne stastna,tak by som bola asi bezduchy blazon.

yukki
17. jún 2014

nie.

soniatko
17. jún 2014

nie, nie som stale len dobra. a podla mna sa to ani neda.

25daniela
17. jún 2014

Joj, aj ja mam s tym problem, tiez som rozmyslala ako to spravit, aby nemali zo mna deticky dojem ze som stale nervna, ale ja sa strasne rychlo vytocim, nikdy v zivote ma nic tak nenervovalo ako deti.... 😢

janka91
17. jún 2014

myslim si ze kazda jedna mama si takymito pocitmi prejde ci ma male dieta alebo uz velke. kazda by sme chcemi byt tou najlepsou ale dokonala sa byt neda. ked sa mi narodilo prve dieta prisli sme z porodnice domov som ho mala stale pri sebe a hovorila som mu ze budem tou najlepsou mamou, a odvtedy preslo takmer 8 rokov a ja som si uz tolko krat uvedomila ze som neni takou mamou akou som chcela

bambinkaa
17. jún 2014

@kikaski mozno ani nie je dobre byt stale mile, lebo to dieta potom nevie ze urobilo nieco zlého. Napr. ja poviem ze Maminka sa teraz hneva preto a preto, vysvetlim zrozumitelne a vidim, ze sa chvilu zamysli, ze aha Mame to vadí, ze toto som asi prehnala. to su take bezne zakladne veci, ktore ani neriesime moc. Ale su aj vazne situacie, ked dieta vybehne na cestu, vytrhne sa a nechce pocuvnut, nechce sa zastavit, tiez proste musime dat najavo, ze toto sa nerobi. To dieta musi vediet, ze su veci za ktore sa Maminka hneva, a ze Maminka sa dokaze hnevat, alebo mracit sa, alebo nebyt proste chvilu mila a obcas sa stane ze aj krici, ked ide o vaznu vec, alebo nieco nebezpecne. Podla toho si buduje v hlavicke co je spravne a co nespravne. Samozrejme treba vzdy vysvetlovat dokolecka ako papagaj.
Podla mna v tej Tvojej zakladnej otazke ani neide o to, stale byt mile, ale skor stale dokazat trpezlivo dookola vysvetlovat, byt 100% pripravena na akcie doma aj vonku, stale byt vsade v strehu v tom zhone. Ved Ty si dobra Mamina, jediné co by Ti bodlo, keby Tvoja mala sedela 2 dni na 1 mieste a hrala sa 😀 to aj mne 😀 ale to sa nestane, ani Tebe, ani nam 😀 Tak musime byt akcne s detmi a stale upozornovat a davat pozor na ne.

ervenka
17. jún 2014

@kikaski Vzdy byt mila- to sa neda. Ved dieta musi vediet kde su hranice. Ked ich prekroci, zvysa sa hlas, pohlad uz nie je mily. Ani sa to neda- milo reagovat, ked napr. dieta bije druhe, alebo nepocuva. Je uplne normalne na chvilku vypnut. Preco si to mas vycitat? Okrem toho, ze si mamou, si stale aj CLOVEKOM! A ak sa aj niekto tvari ako super vzdy mila mama, skutocnost je casto uplne ina za zatvorenymi dverami... 😉

mirkava
17. jún 2014

@kikaski si dobrá mamina ak si to tak uvedomujes 🙂 ja mám troj mesačné bábo a stále plačká a už niekedy strácam nervičky, ale ked si ho pritúlim tak sa nedokážem hnevať, ved tie babule o tom nevedia ako nás vytáčajú....

mimasimi
17. jún 2014

Nie ... 😀, ako oni, tak aj ja mám svoje dni .... 😀

lyzzy
17. jún 2014

Nepoznam,naozaj nepoznam cloveka ktory dokaze byt mily 24/7....ani k vlastnym detom.Sice....jednu taku pani poznam ale ta to ma v hlave trosku prehodene.
Takze:....nie,nie som stale mila k svojmu synovi....ked je zly dostane na zadok a nakricane.

erika_
17. jún 2014

@lulistek ... tak presne takato odpoved ma tiez napadla ked som to citala

lulu369
17. jún 2014

@kikaski Aj my mamy sme len ľudia 😉 Baby predo mnou to napísala pekne, si skvelá no najmä milujúca mamina 🙂
Viem presne ako sa cítiš, pretože ja si tiež vyčítam, keď na mojich "čertíkov" zvýšim hlas, alebo im dám po zadku. No bohužiaľ niekedy sa to bez toho neobíde. U nás teda určite nie, lebo moji "čertíci" vedia dať poriadne zabrať mojej psychike (dcérka má 5 rokov, synček bude mať v auguste 2 a v začiatkom októbra čakáme 3. bábo) a najhoršie je asi to, že som na nich sama a aj na všetko ostatné. Bývame s mojimi rodičmi v RD (my máme poschodie, rodičia prízemie), no pomoci sa od nich nedočkám, len výnimočne, svokra ani nevie, že existujeme a manžel pracuje v zahraničí...A do toho ešte ďalšie tehu, ktoré je pre mňa to najťažšie, ale to je tým, že ja sa už na to cítim stará 😒

blackcat8885
17. jún 2014

@kikaski Ja na neho kričím ked robí niečo čo nesmie napr.bucha odražadlom o zem-už to vidno na podlahe,alebo ked ide chytať horucu trubu-čo vie,že nesmie a smeje sa mi ked mu poviem nono.Ked to skusi 2-3x tak už po nom niekedy nahučím. Našťastie vačšinou ked varím a pod tak sa zahrá sám ale má dni ked je ako čert.Som s ním sama teda priateľ má veľa prace a všetka starostlivosť o maleho a domacnosť je na mne takže niekedy vybuchnem,aj ja som iba človek 🙂

asimama
17. jún 2014

deti si strasne dovoluju..skusaju hranice svojich rodicov..len ty si urcujes hranice..ked si teraz od nej dovolis skakat po hlave..v buducnosti cakaj len a len horsie... 😉

exupery
17. jún 2014

Nie,nedokazem,som len clovek...ani moje deti nedokazu byt stale mile 😉

majka99999
17. jún 2014

Jasne, ze obcas nakricim aj po zadku dam. Teraz uz on vie vyslovene provokovat, ked zakazem, just urobi... Nastastie vacsinu casu je dobry.

nana39
17. jún 2014

Tiež mám akčnú a temperamentnú slečnu, a tiež si vyčítam keď mi povolia nervy a nakričím na ňu, alebo capnem po zadku. Mňa samú to bolí viac a dlhšie ako moju malinkú a tiež si to vyčítam, že na ňu občas kričím. Snažím sa ju upozorňovať a usmerňovať s kľudom a rozvahou, ale občas mi už pretečie pohár trpezlivosti a vtedy vybuchnem ☹ .

sosanna88
18. jún 2014

@kikaski zlatko vitaj v mojom svete! je to na porazku byt stale v strehu...ja sa na sekundu otocim a mala uz volaco vyvedie...a cca raz mesacne mam taky den, kedy len nadavam, nervacim, depka jak hovado...vtedy ked sa da strcim malu muzovu, mamine, svokre...dakam...aby odomna neschytala...a ak aj nedajboze schyta-na rit..tak za chvilu sa pride liskat, vystiskame sa a potom som nasrana znova-ale na seba...🙂
co ti povim. to je diagnoza mama.

applede
18. jún 2014

najmilsia som v noci...ked je dve hodiny hore ... 🙂 😀

modrofuzik11
24. jún 2014

skus si od nej chvilu oddychnut. nechat ju manzelovi a ist ku kadernicke ci na nakup. hned ti bude lepsie a budes mat nad situaciou nadhlad 🙂

marse
24. jún 2014

Jasne, že sa neda byť v kuse nonstop mila, dobra, dokonala..ani matka ani partnerka.. to by všetky deti boli uzasne poslušne a s mužmi by sme sa nerozvadzali 😀 😀

Tak isto obcas musim zvýšiť tóninu svojho hlasu, aby pochopili, že už prestrelili to svoje odkial potial. A je to uplne normalne... U nas to našťastie ostava pri tom kriku. A raz do mesiaca si urobim den pre seba, kadernik, kozmetik, nakupy.. ja sa odventilujem, a detičky porobia s tatinom , tie blbovinky čo s maminou sa neda 😀 😀 A ide sa krasne do dalsieho mesiaca 😉