Dokáže si dieťa zvyknúť na nové prostredie v zahraničí?

nnikuskaa2
5. júl 2013

dobrý chcela by som poradiť,našla som si priatela-nemca,chcela by som sa časom presťahovať do nemecka.mam 4 ročnú dcérku.mate niekto skusenosti,s niečim podobným,dokáže si dieťa zvyknuť na nove prostredie,iný jazyk.

bastika
5. júl 2013

A lepšie ako dospeli

simca06022011
5. júl 2013

Ano dokaze a cim mladsie tym lepsie ;) Dokonca niekedy to je aj prospesne 🙂)

dolijalu
5. júl 2013

@nnikuskaa2
Ahoj, nas to caka o dva tyzdne, mala ma 3,5 a v septembri tam nastupuje do skolky. Vobec sa toho nebojim, aj ja som tak bola hodena naostro a o mesiac som vedela po nemecky lepsie ako mama😀 Este Ta urcite aj prekvapi🙂 😀

alexanotbad
5. júl 2013

@nnikuskaa2 ahoj, zaciatky budu tazke ( poznam to ), ale dcerka to urcite zvladne. deticky su velmi prisposobive. len ju podporuj a davaj jej stale najavo ako ju lubis. a ak mozem poradit, pustaj jej rozpravky v nemcine. 😉 drzim palce.

uankab
5. júl 2013

@nnikuskaa2 , dokaze, niektore hned a niektorym to trva aj rok.. pre moju dcerku bolo velmi frustrujuce ked zacala chodit do skolky ze jej nikto nerozumel (mala 2.5roka a bola veeelmi ukacena, teda este stale j 🙂 e ).. v anglicku zila od narodenia, ale doma rozpravame len slovensky, anglictina jej ako jazyk nebol neznamy, ale nerozumela a nevedela tiez nic povedat...trvalo jej to mesiac, dva a potom bolo lepsie... teraz ked sa hra, tak rozprava vacsinou anglicky..

ale zase manzelova sestra, ti isli do talianska ked mala dcerka 3.5 roka a napriek tomu ze ona je spolocensky typ a ma velmi rada deti, pol roka im robila teror a kazdy cen cirkus ked mala ist do skoly a tiez v skolke... v skolke ju vsetci volali "Mama pride"

urcite pomoze ak ju naucis nejake zakladne veci, bude ten jazyk pocuvat, citat knihy atd.. ono to chce len cas a nedokazes to nijako urychlit, kazde dieta je ine.. drzim palce!

nnikuskaa2
autor
5. júl 2013

dakujem vam za názory.no hadam to bude dobre a zvladneme to.nebolo by lepšie ju dať do nemecko-slovenskej školky,alebo ju radčej len do nemeckej? 🙂

saska.t
6. júl 2013

@nnikuskaa2 deti su spongie a jazyk nasaju velmi rychlo a bez problemov a vobec to nemusis riesit nemeckymi skolkami,urcite by jej to neuskodilo,ale ani extra nepomohlo,nasa mal rozprava aj nemecky aj slovensky uz nevidi rozdiel,ako na nu prehovoris,takym jazykom ti odpovie... 😉

anjelicek26
6. júl 2013

@nnikuskaa2 - uplne bez problemov, urcite zavisi na dietati, Sasku sme brali do anglicka, ked mala takmer 4 roky, do troch mesiacov hovorila plynule anglicky a mala kamaratov az az... v tomto veku sa nehanbia a kludne dohovoria rukami-nohami na zaciatku...

A moj nazor - urcite do cisto nemeckej skolky. Ono kontakt zo slovakmi v zahranici je fajn, ale treba sa integrovat, dieta naucit rec, nie tvorit si extra komunitu, ono je to dost problem, ja to tu vidim na susede, je filipinka, kamosky vsetky, co ku nej chodia su filipinky a ona akosi nikdy nezapadla, ani sa nesnazila, proste je vystacia tie kamosky... je to trochu skoda no...

nnikuskaa2
autor
6. júl 2013

veľmi pekne vam dakujem za rady 🙂

petula8
6. júl 2013

myslím si, že dieťa si lepšie zvyká na nové prostredie ako dospelí, ale nezanevrela by som aj na slovenský jazyk, treba ju učiť aj po slovensky aj po nemecky do budúcna sa jej to zíde 🙂 😀

freyjanr
6. júl 2013

@nnikuskaa2 súhlasim s ostatnymi.dieťa si zvykne neporovnateľne ľahšie ako dospelý

adri266
6. júl 2013

@nnikuskaa2 my sme sli do UK, ked mala dcerka 1,5 roka, v pohode to zvladala, praveze horsie zvladala navrat domov a prechod do slovenskej skolky, t.j. popoludnajsie spanie /ona od 1. roka nespala cez den.../. Pol roka bolo tazko, ale zvykla si...miesala anglictinu a slovencinu, ale ucitelky boli v skolke super...ale dcerka sa doteraz pyta, kedy sa do UK vratime 😎

Uvidis, dcerka to zvladne

adri266
6. júl 2013

@anjelicek26
@nnikuskaa2 presne ako to napisala anjelicek26, radsej do nemeckeho prostredia, v UK tak maju problemy ludia, ktori sa dostali do prostredia s Poliakmi, nerozpravaju po anglicky....

nnikuskaa2
autor
7. júl 2013

dakujem veľmi pekne,mala som z toho strach lebo dcérka dosť dlho nerozprávala,a až teraz sa rozrozprávala