Do koľkých stupňov musí mať novorodenec čiapočku?

mudreocko
21. okt 2016

Do kolkych stupnov v byte musi mat novorodenec ciapocku na hlave?
V porodnici ked lezala mala na novorodeneckom vobec nemali ciapocky na hlavickach babatka.
Doma v byte mam 22-25 stupnov a neviem ci dat malej ciapku bavlnenu.
Ma casto studene rucky, dam jej svetrik no stale ma. Chrbatik ma taky ani teply ani chladny ked skusim.
Myslite ze to ide od hlavicky ta zima.
Nechcem aby sa prechladila, ciapka jej vadi.
Dskujem za (nekriticke, neironicke) odpovede 😉

uglybetty1234
21. okt 2016

Je doma, preco ciapku? Ak mate doma taku teplotu, tak by som jej ciapku n

uglybetty1234
21. okt 2016

@uglybetty1234 nedala.

katka253111
21. okt 2016

Moj bol koncom septembra pred 2rokmi narodeny a domov sme dosli 1.oktobra...a veru na zaciatku som mu ciapocku davala doma... 🙂 taku tenucku bavlnenu 🙂 inak vraj ci mi je teplo ci nie zistis najlepsie vzadu na krku, ci ma teple to tam alebo studene... rucky a nozky nie su v tomto velmi smerodajne... aj ked ja sa trosku aj teraz posla nich orientujem, viem, ze ked mu je aj ako 2rocnemu ok, tak ma ruky teple a ked je zamrznuty, tak ladove

evita_g
21. okt 2016

@mudreocko v takto vykúrenom byte vôbec nemusí mať čiapku. takto maličké deti treba kontrolovať za krkom, ak sú spotené, sú naobliekané príliš.

katka253111
21. okt 2016

Ale kukam ze mate dnu az do 25... my sme tak od 18-21max a k tomu krajny byt, takze niekedy aj viac chladno-hlavne v tom obdobi, kym sa este nekurilo

ajana1
21. okt 2016

@mudreocko hlavne nedavaj ciapocku ked spi aby sa neprehriala co je nebezpecnejsie ako chlad

ckatka
21. okt 2016

studene ruky a nohy su normalne - ma ich stale hore a mava nimi - takze tam ma menej krvi - ci je teplo / zima -vies podla zatylku
pripadne ak ma studeny nostek
novorodenec straca najviac tepla hlavou, takze pod tych 22-23 stupnov by som tenku bavlnenu ciapocku nechavala, ak mas vnutri teplejsie tak netreba, ved ak by jej bola zima, bude plakat, to zistis 🙂

evita_g
21. okt 2016

@mudreocko no a podľa mňa 25 je príliš teplo, to už je "trenková teplota" 🙂 podľa môjho názoru max. tých 22.

miaxy
21. okt 2016

My sme mali doma prvy dni aj teplejsie.. a postupne sme pomaly znizovali teplotu..ale on sa narodil v januari davala som mu ciappcku len po kupani alebo cersto vyvetrane ked bolo 🙂

moni244
21. okt 2016

Moja je januarova, doma mala ciapku asi 2 krat po kupani, ani svetriky doma nemala, ani sme neprekurovali, mne to pride zbytocne, takto babusit dieta

henikav
21. okt 2016

Ciapku doma sme nedavali nikdy, dcerka ju mala len prve dva dni po porode v nemocnici, daj len vtedy ked napriklad vetras, ze je otvorene okno 😉

jana_eyre
21. okt 2016

Mne pri prvom hneď dr povedala, ze doma sa čiapka nedava.. A tak ju nemali ani jedno moje dieta, mame doma 21• a deti sa narodili vo februári, koncom októbra a v septembri..

mudreocko
autor
21. okt 2016

Teraz mam v kuchyni 23 st. a v spalni kde teraz spinka 22,8 st.
Nostek ma tiez casto studeny.
Nevedela som ze ked kyvu koncatinami ze mozu mat studene.
Tak po kupely jej budem davat urcite a ked bude 22 a menej. Jooj len aby sa nenachladila, lebo ju caka operacia srdiecka a aj obycajnu chripku by velmi zle prekonavala.

kp7333
21. okt 2016

To zavisi len a len od babatka. Moja mladsia dcera sa narodila v lete a bola velmi zimomrava. Ako jedinej jej na novorodeneckom davali ciapku aj rukavicky, lebo bez nich hned kychala. Doteraz je taka zimomrava. Ked ju vyberiem z vane, drkoce zubami, aj ked vnutri 26 stupnov. Starsia dcera je pravy opak. Tu sme od babatka nebabusili, nemala to rada. Ani zavinovacku nezniesla. Doteraz sa odkopava. Cize univerzalny navod neexistuje. Ak mate pocit, ze by zniesla ciapku, tak jej kludne dajte taku tenku bavlnenu. Pripadne aj tie tenucke rukavicky bavlnene a teple ponozky na dupacky. Ako uz bolo spominane, smerodajna je teplota v zatylku, ale ked ma babatko velmi studene ruky, nohy a nos, tak by som priobliekla.

zabina27
21. okt 2016

@mudreocko aj ty by si mala studene ruky, keby si len lezala a mavala nimi 😉 mozno by som sa byt tebou poradila aj s pediatrickou, kedze pises, ze ma problem so srdieckom. a ked mas pocit, ze ciapka jej pomoze, ale jeduje ju, tak skus nejaku mikinku, tricko s kapucnou, je to volnejsie, ale teplo to trochu udrzi 😉
ja mam deti majove a junove, ciapku som doma nikdy nedala, ani v porodnici som to nevidela, ale mozno jesenne, zimne deti to maju inak...

kp7333
21. okt 2016

Ak neznesie ciapku, skus jej okolo hlavy dat bavlnenu plienku.

maxiva
21. okt 2016

ja som synovi zo zaciatku davala ciapocku,ale fakt mozno prvy tyzden

maciatkolulu
21. okt 2016

@mudreocko 25 je dost teplo uz, ciapku som davala na chvilu po kupani, inak nie, prehrej babo a bude problem

cheerlady
21. okt 2016

@mudreocko rucky a nozky maju studene vsetci novorodenci-a nie preto,ze nimi mavaju,ale preto,ze prve tyzdne si este nevedia dovre regulovat telesnu teplotu a ani cirkulacia krvi tym padom nie je taka ako u dospelych. My sme mali doma 22C, ked sa deti narodili,ale ciapky nenosili-ani v porodnici nemalo ani jedno babo a to ich tam vozili krizom krazom po chodbach.

mudreocko
autor
21. okt 2016

Teraz mam v kuchyni 23 st. a v spalni kde teraz spinka 22,8 st.
Nostek ma tiez casto studeny.
Nevedela som ze ked kyvu koncatinami ze mozu mat studene.
Tak po kupely jej budem davat urcite a ked bude 22 a menej. Jooj len aby sa nenachladila, lebo ju caka operacia srdiecka a aj obycajnu chripku by velmi zle prekonavala.

shia
21. okt 2016

ja som dcerke doma davala capicku, a po kupeli o to viac. Ked by mala studene rucicky, neni o com - jasne ze capicku. Ked bude teplunka, tak by som dala na chvilu dole.

marla123
21. okt 2016

S bavlnenou tenkou čiapočkou nič nepokazíš,ja som stará škola a voľakedy sa tradovalo že do troch mesiacov si bábätko nevie regulovať teplotu,najviac tepla uniká cez hlavičku

lenkamaxim
21. okt 2016

Po kupkani urcite a ak mas pocit,ze jej je chladno kludne daj tenku bavlnenu ciapocku,zvlast ked malinku caka operacia

lorela
21. okt 2016

@mudreocko Ak mám priamo odpovedať na tvoju otázku, tak: Novorodenec nemusí mať čiapočku na hlávke vôbec. Ani po kúpaní.

lubi40
21. okt 2016

@mudreocko pozri na rucicky, ak su modre, je babatku zima, ak su horuce, cervene, je mu teplo. V byte ciapku netreba. Vonku v podstate prvy rok stale - v zime hrubsiu, v lete siltovku proti slnku. Al nechapem preco by sa ti dieta malo pri 22° nachladit...
To, ze ma studeny nostek je v pohode. Ved aj ty mas velakrat studeny nos a neznamena to, ze ti je zima...

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
egiginka
21. okt 2016

ruky nie su podstatne, podstatna je teplota na zatylku, teda v zadu pod hlavickou, popripade nos, doma ciapocku nie, jedine po kupeli, alebo ked vetrate, mate doma dost teplo podla mna a ak ti pride studena radsej dat napr tenke body s kratkym a na to mozno take teplejsi overalik, alebo skor body, tenke pyzamko a do spacieho vaku, aleo perinky, deky, no neviem co jej davate, ale urcite tym body ako tielkom nic nepokazis, ale ciapocku nie, to jedine ak by ste mali pod 18 stupnov a prievan

romina1912
21. okt 2016

Mne napriklad v porodnici zakazali davat ciapku doma, babatko sa moze prehriat, viem ze ta to laka ked ma studene ruky ju viac obliect ale ako pisu baby vyssie, riad sa teplotou na zatylku. Moj osobny nazor je, ze skor otuzovat ako bambusit.

miaxy
23. okt 2016

@mudreocko drzime palce malickej

zarja011
23. okt 2016

Nas drobec sa narodil v aprili,v porodnici sa s tym neparali,vsetky deticky im poctivo kychali,ked sli domov..Doma sme mali okolo 20-22 stupnov-stary domcek a plynove kurenie,ciapocku maval prvy tyzden,kym presla nadcha.Odvtedy nie.A dnes ma 6,5 mesiaca a este nebol chory,klop,klop 🙂 v noci mame v izbe okolo 20,to bohato staci,spi somnou pod perinou 😉 tam si spolu naprdkame,a mame prikurene 😀