Do akého veku obliekať body?

letnakrasa
12. nov 2018

Prosim Vas o realne skusenosti, do kedy ste detickam kupovali body - ide totiz o to, ze dcerka bude mat ochvilu 2 roky a nie je este oducena od plienok ale pokusam sa o to, je samozrejme jednoduchsie len vytiahnut jej tricko ako rozopnut body. Avsak body su (budu) super vonku hlavne, na sankovacky, k lekarovi. Davali ste detom body aj ked uz boli oducene od plienok? Ci uz potom im to je neprijemne? Svagrina mi chce kupit na vianoce a teda neviem ci sa to este oplati. Aj ked nevidim to este na skore uplne oducenie sa od plienky. Vdakaa

pininka
12. nov 2018

Ja som už nedávala keď sa oducali od plienok. Sestra dávala dlho, mala som od nej ešte veľmi veľké body, ale ja som ich nepoužívala. Dávala som normálne tielko.

yanni
12. nov 2018

Jasne, ze som nedavala, ked uz nemali plienky. Ved je to totalne neprakticke. CHodili same na WC, ako by si to prosim ta odopli a zase zapli? Takto stiahli gate a gatky/slipy a bolo.

letnakrasa
autor
12. nov 2018

@yanni moja si odopne sama body v pohode, praveze aj malemu bratovi ked ma celorozopinacie body tak vecne ho porozopina celeho 😃 Ale to oducanie od plienky je este len vo faze, ze si sadne na nocnik na 10s a uz vstava a nic z toho. Ked jej dam gatky tak je schopna chodit aj hodinu pocurana a nevadi jej to. Este na to nie je asi pripravena aj ked v inych veciach je velmi bystra.

yanni
12. nov 2018

@letnakrasa Ano odopne. Ale aj si ho spät zapne a oblecie sa? Pochybujem. Iba ak by uz mala 5 rokov. A to uz v tom veku je zdrave dieta davno oducene a body nenosi.

Kolko ti ma dieta? Ak este ma plienky, tak body nechaj. V zime je to vyhoda. Vo faze oducania mali nasi bud Pampers Pants alebo trningove nohavicky. Vtedy som uz body nedavala, kedze to bolo velum neprakticke. Tektiez som zrusila aj na noc overalove pyzama a spacie vaky. Hlavne dcera mala taky zvyk, pokym zaspala behala este 5 krat na WC. A to stale odopinat a zapina, no nervy. Takto sa natiahli pants, pyzamove gate a bolo vybavene. Ja som deti neoducala. oducila sa same. Ked je dieta pripravene fyzicky aj chape mentalne suvislosti, nepotrebuje ziadny trening. Chalani dvaja starsi odhodili plienky pred tretimi narodeninymi, najmladsi naraz na den aj noc mesiac po tretich narodeninach a mala na den v 1,5 roku a na noc ca. v 20-21 mesiacoch. Sami od seba. Nejake umyvanie mlacok a 100 krat za den prezliekanie mi nestoji za tie nervy. A mali sme to v pohodicke. Chalani mali body tak do 2,5 roka, mala hned aka zacala sama naznacovat, ze chce curat do nocnika/wc, cine ca. v 17. mesiacoch.

natalia321
12. nov 2018

Ahojte, pridam sa do diskusie - asi je to na Tebe ako Tebe bude pohodlne. Moj 26 mesacny syn je uz na den odplienkovany, body sme nedavali uz dlho ale teraz ako sa ochladilo a mal sopliky tak sme zacali davat a aj som dokupila na zimu nejake. Ked ide sam na serblik cikat a ma body tak mi povie mama pisi a ja mu ho pomozem rozopnut, ked nema body, stiahne si gate a trenocky a vycika sa sam. 🙂 podla mna nejake si do zasoby nechaj na von, aby ho neofuklo - decka stale niekam vyliezaju a potom sa im to vyhrna tie tielka a tricka.. A v zime bude aj tak v kombineze alebo oteplovackach, takze na von mu bud zapravis tricko, alebo das body ktore nemusis zapravat a nebude sa vytahovat a pod.

deti95060810
12. nov 2018

ja som mala body dokonca veľkosti 104...cca 3 roky. malo to aj výhodu -dieťa nemalo holé kríže....

siska53
12. nov 2018

@letnakrasa my sme.postupne okolo 2-2,5r.prestali davat body,uz pomaly aj tak nebolla.velkost, navyse nebolo to prakticke,ked uz vedeli cikat..

tosomja
12. nov 2018

Radsej daj pansunky na traky. A tielko. Body nie, ale kym ju dávaš este na nočník ty, tak ju aj obliekas aj vyzliekas. Ak bude sama, tak uz nech to ma sup sup. 😉

leskky
12. nov 2018

nasa bude mat tri a body jej davam na von. Mam lepsi pocit ze ma chranene krize.

dracikdrahosko
12. nov 2018

Náš malý mal v auguste 2,5 roka a i keď už nemá plienku, rozhodla som sa mu bodyčko na túto zimu ešte ponechať. On trávi totižto veľmi veľa času vonku, kde väčšinou behá alebo robí dačo iné a pri týchto činnostiach a hre je to podľa mňa veľmi praktické. Ja absolútne nemám proti tomu nič, je na mamičke a dieťati, čo vyhovuje im. Určite by som sa za to nehanbila, že moje dieťa nosí ešte bodyno. Veď preto z nich aj väčšie čísla vyrábajú. Do škôlky ešte nechodí, takže dovtedy mu ho na zimné obdobie plánujem ponechať. Na záchod sa pýta, takže rýchlo rozopnem, keďže zapínam len stredný gombík, aby niečo držalo🙂 Nemáme s tým najmenší problém, takže je to na Tebe, ako sa rozhodneš...

tinaa64
13. nov 2018

Ja som davala len na ten cas kym starsia mala plienku..cca do 2 apol roka..mladsej este davam

tinaa64
13. nov 2018

@deti95060810 celkost 104 je cca na 3 roky?moja bide mat v decemvri 5 a len nedavno zacala nosit velkost 104/110...asi bude nejaky drobev😂

yanni
13. nov 2018

@tinaa64 a koľko meria? Naša má 3 a 3 mesiace a 100 cm, 14 kg. Nosí tiež už 104 a podľa výrobcu dokonca aj 110. Na dĺžku pasuje všetko super ale všetko sirokeeeeee. Legíny kúpiť aby jej z brucha nepadali je hrôza.

tinaa64
13. nov 2018

@yanni toez okolo 100cm..ked sa narodila mala 2830 g a 49 cm..je pravda ze je aj slabsi jedak..a co sa tyka legin musim kupovat so silnejsou gumou..a asi pred pol rokom mi zacala jest strukoviny a ako tak mäso...ona je aj v skolke najmensia v triede..je tam jeden chlapcek mensi (nie o vela)od nej ale ten je o rok mladsi..a nohu ma 25...

tinaa64
13. nov 2018

@yanni no vazias i 14 kg

tinaa64
13. nov 2018

@yanni a mladsia uz teraz nosi nektore veci co starsia nosila na 2-3 roky...ma 17 mes...asi ozaj zalezi na strihu..nedavno som bola nutena lupit mladsej u cinaka teplakovu supravu lebo mi sadla do mlaky..no velkost 110 a je je akurat😂😂

yanni
13. nov 2018

@tinaa64 no naša mala ešte menej 2790 g a 50 cm😱 ale ona je dobrý papkac. Ale nejak sa jej to všetko”ukladá” do vysky😂😂😂😂😂

yanni
13. nov 2018

@tinaa64 noha tiež 25😂

ibrunova
13. nov 2018

@letnakrasa Možno si rozopne v pohode, ale iné je, keď treba rýchlo cikať a toto je zdržiavanie..

tinaa64
13. nov 2018

@yanni 😂😂.tak to mas super..aspon sa nemusis rozculovat nad tym co varit aby to zjedla..teraz ma fantu ze ju musim krmit..ona bude radsej hladna akokeby mala jest sama....vyzaduje si pozornost..vsetko musim ja.ist s nou na wc obliect ju obut nakrmit a ona to vsetko sama ovlada.

marianita3008
13. nov 2018

@letnakrasa Moje mali body asi do roka a pol, mladsia trocha dlhsie kvoli zime, ale to uz bolo tiez take pol na pol.. zavisi, ze co je tebe lepsie, ked ti vyhovuju body, tak ich pouzivaj 🙂

ikissedagirl
13. nov 2018

"je samozrejme jednoduchsie len vytiahnut jej tricko ako rozopnut body. Avsak body su (budu) super vonku "
sama si to pekne zhrnula. Vsetko ma pre a proti. 🙂

ajka0207
13. nov 2018

@letnakrasa ja chcem davat body tak dlho ako sa bude dat, kedze v tricku ma casto holy chrbát. Dcera ma 21 mesiacov. Plienky nema tak pol roka, ale nechápem ako suvisi body a plienky?

siska53
13. nov 2018

@ajka0207 ked uz nema.plienky, a zahlasi,se chce cikat, tak je tazsie rychlo to dat dole, hrozi pocikanie.

wieruska1
13. nov 2018

@ajka0207 tak moj syn si bodycko vzdy ocikal lebo si na nho na serbliku sadol a tak podobne. Bavime sa vssk o nepraktickosti pri samostatne odplienkovsnych detoch, tzn. Stiahne gate, vycika, vytiahne gate. S bodyckom by to sotva zvladol.

ajka0207
13. nov 2018

@wieruska1 aha, no moja sa nevie vyzliect stale :D

ajka0207
13. nov 2018

@siska53 hej, to je pravda 🙂

deti95060810
13. nov 2018

@tinaa64 čoby nie...sú aj väčšie aj menšie deti...to že tvoje dieťa je menšie ešte neznamená že všetky deti bude ako tvoje dieťa....😉

henikav
13. nov 2018

@letnakrasa body dobre drzia plienocku, takze ja som davala kym sme nosili plienky, akonahle zacne dietatko chodit na nocnicek uz je to neprakticke, vtedy sme presli na gatky, takze presny vek ti nikto nepovie, to velmi zalezi od dietatka. U nas syn okolo 2 rokov a dcerka takmer 3 roky