Dlhé večerné zaspávanie trojročnej dcéry

katarina6464
4. apr 2019

Prosim vas viete mi nieco poradit na vecerne zaspavanie, odkedy som 3 rocnu dceru odstavila od kojenia, nevie sa vecer ulozit a zaspa vycerpana az po polnoci🙁

martusik2305
4. apr 2019

@katarina6464 a namiesto materského mliečka ste neskúšali napr. Kravské mliečko do fľašky alebo čajík? Sestra to tak robila dala mliečko a pritulila si malú do hodiny vždy zaspala

dankakika
5. apr 2019

My každý večer čítame rozprávky. Deti majú šesť a tri. Jeden večer vyberá jedna, druhý večer druhá. Navečerajú sa, umyjú sa, prichystajú si veci na druhý deň, vyberú knižku a číta sa. Za tie roky už vedia, čo bude nasledovať. A áno, niekedy si vyžadujú moju prítomnosť aj po rozprávke. Ale už to nie je veľmi často. Fungujeme takto už asi dva roky.

lacibo
5. apr 2019

@katarina6464 rituál, rituál a ešte raz rituál..môže to byť hocičo..určitý typ jedla, rozprávka od rodiča, kúpeľ, dôležité je, aby to bolo vždy rovnaké, aj v rovnakom poradí..aby to navodilo podmienený reflex na spanie.. musít si už sami zvoliť, čo je pre dcéru najvhodnejšie..závisí to od nej, aký je typ osobnosti, čo preferuje, a tiež ukladať o tom istom čase..

juma2
5. apr 2019

@katarina6464 No skús rozprávky, alebo nejaké hry pre také detičky kde musí rozmýšľať a do postele teplý čajík 🙂

standusina
5. apr 2019

Skusajte, hry, rozpravky, knizky alebo jej hovor rozpravky daj tomu cas, to pride 🙂