Dieťa závislé na YouTube rozprávkach

micka9xo9
29. jan 2022

Ahojte mamičky

Poslednú dobu nie je na moc veci čas, tak dávam svojmu 5 ročnému synovi tablet s youtube kids, kde pozerá rôzne rozprávky a baví ho to. Jediný problém je, že namiesto dobrú noc mi hovorí "lajk subscribe byebye" čo ma celkom mrzí, no plače už bez tabletu tak mu ho vždy dám... Neviete ako to zastaviť ? Ďakujem

nikpa
29. jan 2022

@micka9xo9 nedať, poplače ale zvykne si

zitaje
29. jan 2022

To je jednoduché: nedať 🙂 a namiesto toho si zahrať spolu hru, prečítať rozprávku, porozprávať sa.

terry2003
29. jan 2022

Nedať. Pri týchto diskusiách som štastna, že som ako mala tablet nemala, aj keď sme hrali stolné hry , čítali knižky, chodila som za starými rodičmi, aj tak som bola závislá na disnsy channel( hlavne na Hannah montana, jessie, austin and ally, kuzelnikoch, violette a H20).

syslik81
29. jan 2022

vezmem nedam .. chvilu poplace a najde daco ine ... aby mi dieta miesta mam ta rad povedalo lajkni ma .. to uz troska s tym casom na tablete prehanate .. a nevrav mi ze nemas cas vziat ho radsej von sa prejst

janba
29. jan 2022

Nedať a vydržať.

saja1
29. jan 2022

Detom musis ten cas obmedzovat. Na youtube kids sa da nastavit cas kedy sa to vypne. On si na to zvykne ze napriklad ked si uprace hracky moze 30 minut pozerat a potom uz nie. Mozes to aj uplne zakazat ale vsetky deti v okoli pozeraju, bol by outsider 😅

sense
29. jan 2022

Nedať a vydrzat

alienkami
29. jan 2022

"lajk subscribe byebye" je už fakt sila.
Súhlasím so @saja1 nemusíš ho úplne odstrihnúť, ale treba to poriadne okresať. Hlavne mu nastav v tej app čo všetko môže pozerať. A vyberaj dôkladne! Lebo ono to tam je do istej miery filtrované aby to bolo vhodné pre deti, ale nie všetky kanály pre deti sú pre ne prospešné. Sú tam aj totálne "vymývačky" a na tie si treba dávať pozor. Zapni mu niečo náučné. Napr. Smejko a Tanculienka, Bing! alebo podobný seriál. Numberblocks sú fajn - hlavne tie prvé videá, kde sa deti učia počítať. Ale ako píšem vyššie, treba odsledovať čas. Polhodinka úplne postačí.

nikasmile
29. jan 2022

@micka9xo9 aj náš pozerá YT. Ale ak sa hráme, sme vonka alebo robíme iné aktivity tak ho ani nenapadne nejaký YT. Musíte si nájsť iné aktivity. Ale tiež by som to úplne nezatrhla.

bajka16
29. jan 2022

Ja som to vyriešila omalovankami. Jednoducho namiesto telky si maľujeme. Samozrejme občas pozrie rozprávku ale dosť to eliminujem najmä cez deň

cosmic_origin
29. jan 2022

@micka9xo9 Čo tak mu na ten tablet radšej stiahnuť nejaké detské filmy alebo seriály?

amelie2017
29. jan 2022

Dievcata nekomentovat, vymyslene, rano ci vcera tiez hviezdila nejakou temou.

kittykat22
29. jan 2022

tak nastav casovac na tablete. Napriklad na hodinu denne a potom sa tablet sam zamkne. Povedz, ze to staci. Vyhnes sa konfliktu pri vypinani. A ze place? 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ tak place.

dadulamamula
30. jan 2022

@micka9xo9 a co tak ho mu nedať, zato si mozes sama.. Keď nemáš čas sa venovať dieťaťu, tak mu nemusíš capnut mobil a rozprávky, nech sa zahrá sám, nech si kreslí, alebo ho k niečomu motívuj bunker mu postav. Ale určite by som mu nedovolila si vybijat revom tablet.

lavender273
30. jan 2022

Nedat mu ten tablet. Ja som urobila chybu ze som jej ten youtube dala. A potom z 20 min je 30, z 30 min 40min..a potom je jak blazniva. Zatrhla som tablet uplne na cas, hadzala sa o zem ale preslo to. Teraz som jej dala.hry.na tablet (vzdelavacie) a na youtube ma.nastaveny cas 25 min. Ako fakt ta technologia je dobry sluzobnik ale zly pan.

zuzkaa1991
30. jan 2022

@micka9xo9 ja mam skoro 4r. Dieta tiez obcas ma mobil ale aby neplakala nenapadne vypnem wifi na mobile trosku jej ide video co pozera a.sama mi da ze nema signal ( nahovorila som ze vela pozera tak sa vybil)

cawes
30. jan 2022

@zuzkaa1991 cize radsej klamat ako vysvetlit?

zuzkaa1991
31. jan 2022

@cawes moje dieta nechape v niektorych veciach a ona nevie ze ma vypbute wifi ;) plus existuje rodičovský zamok aplikácie ktore si rodič vie nastavit a urcit sam dobu kedy sa mobil zablokuje ;)

cawes
31. jan 2022

@zuzkaa1991 Nic v zlom ale ja som teda maleho nikdy neklamala. Je jedno ako to nazves. Ci zamok ci nastavenie ci vypnute wifi. Stale je to klamstvo dieta sa ma naucit ze nie alebo staci je staci.

dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz