Dieťa začalo odmietať vodu a kúpanie, prečo?

sandra1910
6. jan 2020

Ahojte... Mam 2.5 ročne dvojičky obe doteraz milovali kúpanie a vodu dnes keď jedna z nich videla ako napustam vodu so vane úplne hystericky záchvat chytila.. Nechápem tomu.. Ani len vojsť do kúpeľne nechcela a doteraz nikdy nebol problém..

nika4495
6. jan 2020

možno obdobie vzdoru...nestalo sa jej niečo pri kúpaní?

sandra1910
autor
6. jan 2020

@nika4495 naposledy keď sa kupala tak manžel jej dal takú riadne teplu vodu až mne pripadala moc tepla ale sedela tam tak neviem ci to s tým má dačo spoločne

nika4495
6. jan 2020

no možno ale tak môže to byť yj že si začína presadzovať čo chce možno je to len prechodné a možno nabudúce už sa bude chcieť kúpať 🙂

tanyan
6. jan 2020

@sandra1910 môže to byť následok nepríjemnej skúsenosti. skús sa s ňou o tom porozprávať a vysvetliť, že pokiaľ je jej niečo nepríjemné, tak musí povedať hneď, aby si jej pomohla a aby ste to spolu vyriešili.
moja si jedného dňa nechcela dať topánky, ani druhé, ani tretie,chcela zostať bosá... tiež som netušila čo to má znamenať a o dva dni sa vysypala od nôh až po chrbát. utekala som s ňou na pohotovosť. postupne to začalo miznúť. doktorka povedala, že prekonala nejaký vnútorný zápal a takto sa jej telo s tým vyrovnalo. očividne práve vtedy a tam to na tých chodidlách cítila. odvtedy rešpektujem aj zvláštne správanie, pretože síce nie vždy poznám dôvod, ale nejaký tam vždy je. 😉

sandra1910
autor
6. jan 2020

oni mi ešte nerozpravaju..len svojou hatlaninkou..takze mi nevedia povedat ešte ze co je za tym..len spustila rev..a ked som potom po hodine zase jej ukazala ze idem napustit vanicku zase rev a dupala nohami od jedu

katren
6. jan 2020

Je to normal....pri vsetkych troch sme to mali....cisto obdobie,kedy kupanie ani za svet....

sandra1910
autor
6. jan 2020

@katren a to len tak z nicoho nic?..ze dovtedy mali vodu rady a potom taketo protesty?

martinuska
6. jan 2020

Aj moja ako 2-rocna mala obdobie asi 2-3mesiace ze sa kupala tak 2x za tyzden s placom aj to len v cistej vode. Pol hodiny sme ju nevedeli dostat do vane, ani sprchy. A nejak to postupne preslo. A inak to je vodny zivel od narodenia.

katren
6. jan 2020