Dieťa sa pri plači nemôže nadýchnuť. Čo robiť?

zrka
20. mar 2013

Moj takmer 2 rocny syn mi casto vyvolava priam stresove stavy. Co si pamatam tak vzdy, ked sa mu nieco nepacilo alebo stalo, zacal plakat a nemohol sa nadychnut. Teraz cim je starsi, tym viac sa jeduje. Kym cakam, kedy sa nadychne a vidim, ze uz modravie, zovrie mi hrdlo...Pocula som, ze treba odputat pozornost, no aj ked sa to snazim robit, vzdy sa nemozem dockat nadychu. Nemam taky strach z urazov, ako z toho kedy hystercit. Pomaha vam nieco konkretne? dakujem za kazdu radu

kaktusik007
20. mar 2013

stalo sa mi parkrat... ked sa nenadychne do prijatelneho casu par sekund, dostava na zadok ako ho mam v naruci... trosku obtiazne, ale funguje to od malinkata

a proste vtedy na neho volam menom a az kricim....... no rozhodne necakam, kym zacne modrat -- to uz je fakt fest dlho

lucia81
20. mar 2013

Treba mu silno fúknuť do tváre, úst aj nosa, potom sa sám nadýchne. A treba naňho stále rozprávať, aby sa nadýchol pri takýchto stavoch, on sa to sám potom naučí. Mne tým prešli obidve deti. Želám pevné nervy. 🙂

zanin
20. mar 2013

studenou vodou utriet tvaricku. Po case bude stacit ked ho vezmes do kupelky a pustis vodu automaticky sa ti nadychne. Bratrancov maly to mal skoro od narodenia vzdy pri placi im modral. Potesujuce pre taba moze byt to, ze z toho vyrastol.

kika1111
20. mar 2013

asi by som ho skúsila vodou poliať..samozrejme nie kýblom vody, ale tak frknuť do tváre

moon1979
20. mar 2013

stačí fuknúť do tváre alebo otvorenej pusy 🙂 zaručene zaberie, netreba žiadne drasťáky typu dať po zadku, alebo obliať vodou a podobne ... 🙂

saska.t
20. mar 2013

mojej kamosky dcera odpadavala,vzdy ked hystercila prestala dychat a odpadla,nepomahalo nic,fuknut,voda,proste nic,boli aj u Dr.ta povedala,ze z toho vyrastie a naozaj v 5 rokoch to prestala robit,aj ked sme vsetci okolo mali z toho nervy a samozrejme sme sa vzdy aj zlakli 😉

blumka
20. mar 2013

fuknut do tvare alebo frknut vodu...Nam tak dcera 2x odpadla...ani vtedy netreba panikarit, je to sice otrasne pozerat sa na to ale pri tomto
"zajdeni" sa deticky rychlo preberu same. Do 5 rokov z toho vyrastie

ivka1985
20. mar 2013

Aj mne to robi moj syn...zoberem ho na ruky a trosku potrasiem a toto nam zabera...

kattrin5
20. mar 2013

Ako baby hovoria suddenly vodou alebi silno fuknut do tvare aby sa zlakol

natinecka
20. mar 2013

ja som vždy fukla do tvare

cicimotinka
20. mar 2013

kamoška mala vodu v rozprašovači... len jemne fŕkla a bolo po plači... potom postriekali kvetinky a okná, zabavili a sa bolo aj odpútanie pozornosti... ale ja s tým skúsenosť nemám... 😉

1234lubka
20. mar 2013

treba fuknut do tvare, sesterka davala malu dole hlavou ju tak akoby striasla....aj tak studena voda v rozprasovaci moze byt dobra urcite len neviem ako v lete niekede na ihrisku by si mala pri sebe studenu vodu....

kessy11
20. mar 2013

mojej sesternici malý to robil vždy ked sa nahneval, jedoval, spadol a silno sa udrel, alebo ked si aj presadzoval svoje, neskôr si tieto stavy vedel privodiť sám od seba na "počkanie"....trpel tým od malinkého bábätka, vtedy stačilo fúknuť do tváre, na noštek a ústa a reflexívne sa nadýchol, neskôr a dosť dlho fungovalo mierne obliatie, ofrkanie vodou, odpútanie pozornosti či štipnutie a potom už len slovne napomínanie "nadýchni sa"...ako píšú ostatné baby je pravda do 5 rokov z toho vyrástol 🙂 🙂 🙂 (tiež absolvovali rôzne vyšetrenia a malý bol úplne ok....(on tiež až nielen modral ale aj odpadával)....mali len čakať kým z toho vyrastie a vyrástol, s pribúdajúcim vekom toho bolo menej a menej....želám pevné nervy 😉

manka
20. mar 2013

presne tak. silno fuknut do tvare, ako sviećku na torte. to nam vzdy zabralo

katren
20. mar 2013

silno fuknut, alebo ho daj na zem a pred tvarou mu pleskni rukami /to zaberie urcite 😉

sonazitnanova
20. mar 2013

Dobry vecer toto iste prezivam ja teraz pri mojom 1rocnom dietati v sobotu to bolo najhorsie uz to trvalo dost dlho a uz mi odpadaval vnaruci uz sme chceli volat zachranku vtom sa prebral.Bola som u Doktorky a pytala som sa co treba robit a treba stipat do tvare alebo triast s nim lebo on je v soku a treba ho s toho prebrat dnes som to zase prezivala je to hrozne clovek nikdy nevie kedy to zase pride ☹ nikomu to neprajem zazit.....ak by ste mali otazky kludne mi napiste do IP

alami
20. mar 2013

mne toto robil starší syn, mala som z toho hrozný strach, hlavne z toho neznáma - že čo ako sa nenadýchne, čo budem robiť. Primárka z detského mi ale povedala, že sa nemám báť, že sa vždy nadýchne, len fúknuť do tváre. A ja zas len - a čo ak nie? a ona mi na to, že - no tak upadne do bezvedomia a vy mu dáte umelé dýchanie. A mňa toto nejak ukludnilo. Neviem prečo, ale fakt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Samozrejme - vždy sa nadýchol. Prajem pevné nervy 😉

simca06022011
20. mar 2013

fuknutie zatial zabera vzdy, hlavne u lekarky vyuzivame 🙂

jednotka8859
20. mar 2013

aj my fukame do tváre - vzdy to pomoze

cerez
20. mar 2013

Treba fúknuť do tváre ako ti napísala moon1979. Nám to odporúčal sám neurológ!

patrisha2801
21. mar 2013

mojmu krsnatu odporucila neurologicka kricat na dieta menom poriadne hlasno a silno .... niekedy to pomoze ... niekedy strati vedomie :((((

livuska1
18. apr 2013

tak nas maly ma 2 a pol mesiaca a raz sa nam tak zasiel ze az sa mu zkalili oci a nemohol sa nadychnut.nastastie bola vtedy pri mne sestra a ta ho otocila rychlo na brusko a placla po zadocku a bolo ok.ale kedze este nema pevnu hlavicku ja sa obavam ze pokial ho opatrne otocim tak sa zadusi.dufam,ze sa nam to uz nestane ale ak ano tak vyskusam to fuknutie do tvare ked to viac mamiciek poradilo.

abbie
18. apr 2013

fuknut do tvare treba