Dieťa odmieta kočík aj nosič

14. okt 2024

Ahojte, ako ste riesili chodenie von, ak dieta odmieta kocik aj nosic? V kociku vydrzi 15minut a hned zacne vrieskat, akoby ho rezali. Nosice sme skusili asi 5 (sestrice, rischino, ergobaby, manduca, belenka) v kazdom vydrzi tak 15minut. Ja som uz zufala, chcela by som chodit von aj na dlhsie a nebyt v strese, kedy zacne vrieskat ako pavian. Ma 5mesiacov, uz rozmyslam aj o sportovej casti, ale asi to bude rovnake. Ak viete co s tym malym ukricancom, poradte prosim.

mousegirl
14. okt 2024

Začalo sa s ním dať chodiť von, az keď začal chodiť 👀🫣 bolo to šialene obdobie

ina2405
14. okt 2024

Jedno z mojich detí tolerovalo iba ruky. Nie, nerozmaznala som ho, jednoducho strašne vrieskal či v kočíku, či v nosiči. Ostatné deti to nerobili. Takže som ho nosila na rukách, potom za ruku keď chodil a keď sa unavil tak zas na ruky. Inak by som s ním von ani ísť nemohla. Ale možno si tvoje dieťa ešte neskôr zvykne na športový kočík, nezúfaj.

autor
14. okt 2024

@mousegirl mna stoji tolko namahy, kym sa von vyberieme. niekedy len vyjdem von s kocikom, urobim 5 krokov a uz vrieska. Snad to casom bude lepsie 🙏

autor
14. okt 2024

@ina2405 podla mna sa take male babatko neda rozmaznat, potrebuje naruc aj citit blizkost. Ale toto moje uvrestane dieta chce byt len doma alebo sa vozit autom. Ale samozrejme vrieska aj vo vajicku, az ked sa pohneme autom je ticho. Ak stojim na cervenej hned vrieska🤦🏻‍♀️🤣

mousegirl
14. okt 2024

Ja viem presne o com hovoríš, toto bolo pre mňa to najhoršie na celej materskej,ze som rok presedela doma, lebo mi maly vrieskal ako besný. Ani v športovom kočíku žiadna zmena. Takže neporadím, skúšali sme všetko, zmena nastala až keď začal chodiť sám… ale bolo to peklo

ina2405
14. okt 2024

To len preto píšem, lebo tu občas čítam múdrosti od dokonalých matiek, ako si deti rozmaznávame. Je to blbosť. Sú deti kontaktnejšie a citlivejšie, ako aj detičky pokojnejšie a viac samostatné.
Inak toto státie na semaforoch poznám😀 robí mi to aj syn teraz. No a ten expert, ktorý sa nechcel ani nosiť v nosiči, ani voziť v kočíku, ten hulákal aj v autosedačke..

fantaghiro21
14. okt 2024

Žiaľ mala som také prvé dieťa,a bol to boj .
Niekedy naozaj len veľa námahy kým sme sa vychystali,a nakoniec z prechádzky nebolo nič ...
Ale zabral trochu celkom aj športový kočík,keď malo dieťa výhľad.samozrejme už sedela ...
Ale aj tak som niekedy išla tak 50/5/ pod pazuchou s deckom,v ďalšej pazuche nejaký balík z posty a bruchom som tisla kočík....

autor
14. okt 2024

A von ste teda vobec nechodili? Ja to este skusam kazdy druhy, treti den. Niekedy vydrzi 5minut, niekedy 15. Tak som sa tesila, ze budem kocikovat aj par hodin, ze budem na cerstvom vzduchu a nie nonstop doma

autor
14. okt 2024

@fantaghiro21 Mame to rovnako, niekedy ho vezmem v kociku. Ak zacne vrieskat davam do nosica a tlacim kocik. Ale to je tak 20min max. Nemozem ist ani na postu, ani na nakup. Proste je to s nim hroza. Doma je zlaty, pekne sa hraje, stihnem aj upratat, navarit. V noci celkom dobre spinka. No asi nemozem mat vsetko ukazkove 😀😒

kitycat
14. okt 2024

A mala si dobre nastavene nositko? Vhodne oblecene? Mozno mu nieco ensedelo/bolo teplo a uz dal najavo, ze nieco nie je ok 🥹

beky223
14. okt 2024

Keď začal byť v športovej časti, tak sa to o dosť zlepšilo. Predtým som chodila von len do pol hodiny max rýchly nákup v čase keď mal spať, aj to som ho veľakrát musela ešte vybrať a niesť na rukách aspoň chvíľu... Aaa "najlepšie" na tom bolo že som mala k tomu doma aj 2 ročného, ktorý vonku byť potreboval 😵 pakáreň úplná...

autor
14. okt 2024

@kitycat bola som aj pri pani, ktora nastavuje nosice, skusali sme rozne. Ani jeden sa nepacil.

katesocka
14. okt 2024

Syn kočík zbožňoval, dcéra naopak, ona od malička plakala v kočíku. Chodili sme "na silu" keď som brala syna do škôlky/išli sme zo škôlky. Do športovej časti išla cca v 6 mesiacoch asi ak si dobre pamätám, nejako to nepomohlo. Zlepšilo sa to keď mala cca 8-9 mesiacov, stále to nebolo na 100% ale už plakala menej.

lucia23529
14. okt 2024

Známej presne neakceptoval kočík ani nosič. Zmierila sa s tým, každé dieťa je iné…do športovej je to tiež zbytočné keďže tam musí ležať ak nevie sedieť. Našla som ale nedávno jeden tip: ak máš vaničku kde môžeš vzadu odopnuť aby si tam mala sieťku tak ho daj na brušku a nech sa pozerá tadiaľ vonku ak nevidno cez tu sieťku alebo nemáš taký kočík skús buď sklopiť úplne strieškou možno uvidí ak nie tak daj niečo kľudne aj viac matracov len nech vidí von 🙂 len chod čas kedy ma bdenie a po rovnom, skús najprv len okolo domu. Naša vydrží na brušku aj pól hodiny aj viac ale však ty si to odsleduj

majlo1234
14. okt 2024

A chodis na spanok? Lebo moja 5 mesacna vsade reve, ale ked idem na spanok, tak zaspi a spi (ak je to blba otazka, pardon, som nevyspata😂)

kitycat
14. okt 2024

Este mozes skusit satku

banalu
14. okt 2024

Mne trvalo 2 mesiace naucit malu na kocik. Chcelo to more trpezlivosti. Isla som s nou von, hojdala na rukach a ked zaspavala dala som ju do kocika. Zacala mrncat, zas na ruky, upokojila sa, sla do kocika... postupne som interval v kociku predlzovala... az tam spala prvy ranny spanok, ale este dalsie 2 mesiace som trpla, kedy a ci sa nezobudi a bude vresk 😂 nakoniec este ked mala 10 mesiacov mi stale spala vo vanicke, poobede som jej prehodila na sportiak aby mohla oblukovat, to ju uz viac bavilo... je ale pravda, ze moja nosic tolerovala, no tiez len na spanok.

beky223
14. okt 2024

Ešte mi napadla jedna vec, ktorú som robila a neviem či si skúšala - keď ešte nemohol sedieť v športovej časti, tak som ho chvíľu vozila s nakliknutym vajíčkom na kočíku, tam na mňa videl a bol spokojnejší... Aj keď ani to nebolo ideálne, ale vydržal o kúsok dlhšie keď som potrebovala vyvetrať staršieho 🤷

lucia23529
14. okt 2024

@beky223 to zaberalo aj u nás, sedačku sme mali polohovateľnu..hlavne keď sme potrebovali niečo súrne vybaviť

cezpat
14. okt 2024

Môj tiež nechcel byť v kočiari ani v nosiči, robila som to tak, že som ho uspala a keď tvrdo spal, dala do kočiara a vyšla von. Chodila som len blízko domu, pretože, keď sa zobudil, šla som so sirénou domov.
Pomohol až športový kočiar. Tam už chcel byť, videl svet. Ale nemohol byť otočený na mňa 🤷. To isté nosič, vadilo mu, že je otočený smerom ku mne, on chcel vidieť a nosiť sa tak, že vidí dopredu...

jankamiskova
14. okt 2024

V športovom kočíku sa mu bude viac páčiť, si myslím ...lepší výhľad z neho 😉👍🙏

nyphadora
14. okt 2024

S takym malym babom sme chodili von len na spanok, novoeodenca sme uspali doma na rukach a polozili do kocika, neskor si babo zvyklo zadpavat v kociari pocas chodze, ale vždy to bolo nacasovane na spanok.

tinalia
14. okt 2024

Aj ja som si tym prešla. Kocik ani nosic netolerovala. Lenže nemohla som nechodit von lebo som musela raz denne vyvencit psa kym bol muz v praci. Vrieskala ako pavián, bolo mi to luto, ale von sme ist museli. Zacali sme tak, ze som ju uspala na rukach a velmi potichu som ju ulozila na chodbe do kocika a vtrepala sa s kocikom aj psom do vytahu a dufala, ze nestretnem susedov, ktori by ju zobudili. Niekedy sa zobudila a vrešťala, postupne však mala tvrdši spanok a vydrzala spat aspon 20-30minut a museli sme ist po zobudeni hned domov, lebo zasa strasne plakala. A postupne si zvykla a z kocika pozerala na stromy alebo sa hrala s hrackami. Chcelo to ale denny trening a ano, bolo mi neprijemne ju takto trapit aj stretavat susedov a celit otazkam, preco tak strasne plače, ale teraz ide mat 6 mesiacov a do kocika ju konecne davam v bdelom stave a ona zaspi az ked si popozera okolie. Neskor vzala na milost aj nosic ale len na max.hodinovy spanok doma, vonku plakala lebo je strasne zvedava a nechcela byt na mne. Ale nevzdam to ani s nosicom, nas cas mozno este len pride 😊

20erika07
14. okt 2024

To boli stresujuce časy veru 🙂 po prvom synovi, ktorý miloval kočík som mala rovnaké očakávania od dcerky 🙂 ale ona nic, ani nosice ani kočík. Kamosky sme spolu kocikovali, tak prvych 20min som aj ja a potom len prazdny kocik tlacit a bábätko na rukach. Chodila som potom len okolo bytovky, nech sme co najblizsie k bytu. Velakrat som ju len obliekla ,do postele a okna dokoran, nech ma aspon cerstvy vzduch ked nie peknú prechadzku 🙂 kocik chcela ako 3rocna ked videla svoju sesternicu kocikovat sa 🙂
Ináč nieco vybavit ,nakúpiť len autom (ktore tiez neznasala) a vo vajci zakvacenom na mojej ruke vsade, inak vrieskala 🙂 skoro som to dala na ramba 😁
Takze asi len vydrzat a skusat.

autor
15. okt 2024

Skusala som aj satku, rovnaky scenar. Chce vsetko vidiet a pozorovat.
Isla som s nim von aj ked bol unaveny, uspala ho na rukach a prelozila do kocika, vydrzal mi 20minut. Potom spustil plac. On celkovo cez den spava len 20-30minut.
V lete som to skusila ako pisete, ze som uspala doma a prelozila do kocika.
Teraz je to narocnejsie, lebo sa ho neda len tak prelozit do kocika, ked ho musim ho poobliekat. Hned otvori oci.
Skusala som ho davat do kocika aj na balkone, aby so zvykol ale opat vrieskal. On chce byt iba rukach, najradsej ked ho otocim a vsetko moze pozorovat😁

pralinka86
15. okt 2024

Mali sme take dieta, u nas asi od 2mes do pol roka.. kocik rev do 5min akoby sa mu neviem ako ublizovalo, jedno bolo ci spalo ci bolo hore. Na vsetko sa zobudilo. Plus nosic to iste. V aute vo vajicku do roka rev neskutocny, 5km sme nedali bez revu. Spanok z uplnej unavy na pol hodiny a rev pokracoval. Vecer rev, lebo koliky od 3mes. No, bolo to velmi tazke obdobie. Po tom pol roku aspon kocik postupne sa zlepsoval. Zvysok nie 😃
Chodili sme len na zahradu, aby sa dalo ist domov co najrýchlejšie

autor
15. okt 2024

@pralinka86 on je doma zlaticko. Len ten kocik, nosic, vajicko odmieta. Snad sa to zlepsi casom🙏