Dieťa oblízalo antibakteriálny gél na ruky

lucia147852
4. aug 2018

Zienky krpata oblízala gel na ruky (dufam ze len oblízala), muž si nevsimol že ho vytiahla z tašky na kočiku, nevyzera že by z toho veľa odpila, skôr naozaj len pooblizovala ten otvoreny vrch. mate s tým skusenosti? môže to byť nebezpečne? alebo je to len na hnačku?

1sonda
4. aug 2018

keď len oblizla, nebála by som sa. Ak si chceš byť istá, zavolaj do národného toxikolockého informačného centra, t.č. +421 2 5477 4166

lindusss2016
4. aug 2018

Presne tak a to cislo si uloz, uzkostlivym mamickam sa zide, uz som tam volala niekolkokrat 😂 vzdy boli velmi mili, vsetko pekne vysvetlia a ukludnia ta. Ale podla mna ho vela vypit nemohla, ved je to strasne horke

lucia147852
autor
4. aug 2018

diky zeny, už som volala 🙂 že je to ok. vraj tam nie je nič jedovate, ze len pusu vypláchnuť aby nepodraždilo (hehe, reku to už davno) 🙂 nazoaj su tam velmi mili

maciatkolulu
5. aug 2018

@lucia147852 skús iblizat a uvidíš či by si si lokla viac😀

asia83
5. aug 2018

@lucia147852 Podľa mňa o nič nejde. Naša bežne pri kúpaní pije mydlovú vodu, v ktorej sa čľapce, ja som ako malá jedla pastu Tuti-fruti, aj pol tuby. Tu som.

ma12345
5. aug 2018

Mne sa to stalo tiez dnes! Maly si vzal dettol gel a o par sekund som ho nasla otvoreny a malemu okolo pusy smrdel ten gel! Skoro ma porazilo! Ani som nevedela, ci si aj logol. Rychlo som vyplachla pusinku, dala napit vodu. A manzel volal na Narodne toxikologicke informacne centrum. Ze je to v poriadku, hlavne nevyvolavat zvracanie, aby sa to nedostalo do pluc. Kamen mi padol zo srdca. Boze, strasne stresy. Na tej infolinke bol vraj panko skvely, uzasna vec, ze to existuje. Ulozila som si ich cislo do mobilu, pre istotu. A budem davat pozor na 110% :(

lindusss2016
5. aug 2018

@ma12345 bohuzial aj.200 je niekedy malo pri.tych vymyselnikoch

lmml
5. aug 2018

To by malo byť nebezpečné? 😂 Ja tým umývam malému ruky občas a stále ich pcha do pusy a nenapadlo ma že by dačo mohlo byť..😀😀😀

ma12345
5. aug 2018

@lmml Chemikalie su vzdy nebezpecne, dezinfekne prostriedky obsahuju zvacsa alkoholy, len nevies,ktore. A ked to rozotries na ruky, to nevadi, vyprcha to.

ebi88
5. aug 2018

Keby to bolo nebezepcne alebo jedovate nedavas si to na ruky nie? Tak rozmyslaj.
@ma12345 aj pokozka vstrebava do seba latky, keby to boli jedy tak sa s tym asi neumyvas... ci?
Nehovorim ze ma pit detol dieta, len ze netreba hned stresovat, a porozmyslat,’ci by jedy si si natierala na kozu, a podobne... to je vsetko. 🙂

meesha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ma12345
6. aug 2018

@ebi88 Ja rozmyslam. Povazujem tvoje tvrdenie za nespravne. Nie je pravda, ze keby to bolo nebezpecne alebo jedovate, nedas si to na ruky. Obsahuje to predovsetkym etanol, predpokladam. Etanol je skodlivy, aj pre dospelych. Nieto este pre organizmus dietata, ktory je este vo vyvine (citlive su na chemicke latky mnohe organy - nielen mozog, ale aj oblicky ci pecen alebo krvotvorne organy). Ty vies, aka je skodliva alebo letalna davka etanolu pre 10 mesacne dieta? Ja nie a to mam chemicke vzdelanie. Okrem toho som nikde nenasla zlozenie vyrobku, takze posudit vplyv gelu na organizmus dietata nie je lahke. Takze tvoje tvrdenie nielenze nikomu nepomohlo, este aj iritujes ludi komentarmi, ze maju premyslat. Ano, matky su castokrat zbytocne stresujuce, ale nemienim podcenovat ziadnu potencialne nebezpecnu situaciu.

montemotherone
6. aug 2018

@1sonda 😮 konečne dobrá info z MK. Aj ja si ho ukladám.... Dúfam že to nie je číslo do archívu štatistického úradu kdesi v pivnici 😂

ebi88
6. aug 2018

@ma12345 ty mna iritujes. Ked nevedia dat pozor, nech nekupuju chemie a nenosia ich po kabelkach, ked to mam povedat na priamo.

puklica13
6. aug 2018

@asia83 aj ty?🤣..tak som nebola sama..

ma12345
6. aug 2018

@ebi88 Ok, tiez nazor. A ano som zla matka, lebo som mala v dosahu dietata detol. Ok, isto som to spravila naschval. A isto ty robis vsetko bezchybne. Som rada za teba.

ebi88
6. aug 2018

@ma12345 vies ja som to ani nemyslela vobec zle, “tak rozmyslaj” bolo myslene - tymto sposobom, takto, nie ze nerozmyslas, dobre viem ze matky premyslaju az prehnane ak ide ondieta. Ci je rada dobra... ni v tom prvotnom soku kym sa zostresujes tak na rychle upokojenie, snad, ked to nema obmedzene mnoustvo pouzitia a capes to na ruky, nebude to smrtelne, a nevypil snad deci, tolko ani vo flaske nie je.

asia83
6. aug 2018

@puklica13 😊 👍