Dieťa - 2 spánky cez deň

mizu89
4. sep 2021

Ahojte len sa chcem spýtať ako spali vaše deti keď mali 2 spánky cca keď mali rok a viac?viem každé dieťa iné ale riadili ste sa "lepší spánok bábätiek"? Čo píšu že doobeda aby dieťa spalo 40min a poobede viac?alebo ste to mali opačne?že doobeda ste ho nechali pospať aspoň 1,5h a poobede podľa toho kedy zaspalo čiže 1,5h-1h-45min?

siska53
4. sep 2021

@mizu89 v tom veku uz dva spanky nemali. Len poobedny.

mamamasama
4. sep 2021

Maly ma rok a 5 mesiacov... 2 spanky... urcite by som ho nebudila po 40 minutach... vstava 7:30..po 3 hodkach spi opat 1,5hodiny...popoludni 1,5-2hodiny a o 20:30 nocny spanok...

zuvelyn
4. sep 2021

Syn sa na jeden 4hodinovy spanok nastavil v cca roku, ale kým mal dva tak spal doobedu tolko koľko chcel (väčšinou tych 40min) a po obede cca 2,5-3 hodiny. Nikdy som ho zo žiadneho spánku nebudila, pre mna je to úplne choré budiť dieťa zo spánku kvôli vlastnému pokoju, alebo tabulkam alebo rady niekoho cudzieho 🤷🏼‍♀️

mizu89
autor
4. sep 2021

Mne to tiež príde kruté budiť ho po 40min ale ak by mi zaspal poobede napr okolo 16:30 tak tam by som ho asi budila aby nešiel strašne neskoro spať

zuvelyn
4. sep 2021

@mizu89 však ho nechaj spať tolko a vtedy koľko on chce a nie tolko a vtedy kedy je tebe pohodlné. Tebe by sa páčilo keby ti niekto diktovali kedy, ako často a kolko mas spať len preto aby sa to jemu hodilo do programu? Nechápem takéto zmýšľanie....

patka06
4. sep 2021

dva spánky mala dcéra do pol roka ... doobeda max 1 hodinu, poobede 2 - 3 - nebudila som ju pokiaľ to nebolo úplne nevyhnutné
Sama potom prešla na 1 poobedňajší spánok 2 - 3 hodiny

fiafia
4. sep 2021

@mizu89 ja som asi zlá matka ale ja dcéru budím 🤭 je síce podstatne staršia a dlho nám trvalo nastaviť režim tak aby bolo dobre ráno,na obed aj večer.

laurar1
4. sep 2021

@mizu89 Ahoj, ja malu budim rano po 30 minutach a poobede spava okolo hodinu a pol. Toto mam odpozorovane, ze jej najlepsie vyhovuje. Rano by spala aj hodinu, ale potom by zase nezaspala poobede alebo by poobede spala kratsie a bol by problem vecer. Nema po zobudeni ziadny problem. Budim ju tak, ze otvorim dvere, odhrniem okno, aby mala svetlo a zobudi sa sama. Takisto ju rano budim o osmej. Mame nastaveny takyto rezim uz dlhsie a mala je spokojna, nie je podrazdena ani unavena ako ked nemala pravidelny spanok. Samozrejme, ked je chora, necham ju spat kolko chce. A ma 13 mesiacov.

denkatn
4. sep 2021

moja mala dva spanky, nechavala som ju spat kolko potrebovala

cezpat
4. sep 2021

@mizu89 Môj spal do 19 mesiacov dva spánky.
Vstával 5:30, prvý spánok od 9.00 do 11.00, potom druhý spánok od 14:00 do 15:30
Večer chodil spať o 20:00.

deginko
4. sep 2021

14mesacny,má 2 spánky.Nebudim ho. Oba spánky spí po1,5hodke.rano vstáva ale už kolo 6,čiže prvý spánok ide kolo 9.30 spí cca do 11 a poobedny ide spať okolo 15.00 spí Max do 16.30 a večer ide okolo 20,30-21.00 spať..ešte počkám aspoň do 15m a prejdeme postupne na 1 spánok..lebo už začína poobede vymýšľať a najradšej by išiel spať až kolo.4 a to už by som ho musela budiť čo nechcem.

marianarem
4. sep 2021

@mizu89 Moj mal najprv obidva spanky take dlhsie, 1-2 hodiny, no postupne sa ten druhy skracoval na 30-40 minut
Aj som ho niekedy budila, lebo ked spal dlhsie, bol.uz problem s vecernym zaspavanim.

engynka
5. sep 2021

ja syna budim. Sice nie ked bol uplne malicky ale ked mal 1 rok daco som ho veru doobeda budila inak by mi nezaspal poobede. A teda mozem povedat ze vdaka tomu potiahol 2 spanky do 1.5 roka a cely den bol pohodovy, ziadbe nervy ci place z preunavy. Keby ho nebudim doobeda tak by mal 1 spanok od 1 roka a to nechaoem ako by som davala, odrzkadlilo by sa to na skorej vecierke a potomo skorom rannom vstavani. Teraz ma 2 rokx a 2 mediace a keby hi nezobudim z obednehi spanku tak by tahal aj 3 hod, no a vecer co pojde soat o 23 hod rovno s nami rodicmi?! 🤷🏻‍♀️🙈