Diastáza bruška u 5-mesačného.

22patricius
11. mar 2020

Ahojte , dnes sme boli u fyzioterapeutky a tá mi povedala že malinky má diastazu na brušku . Ukázala mo cvik mame cvičiť za týždeň mame prísť opäť a zas iný cvik.. budeme mat taký mesačný program . Máte niekto s tým skúsenosť ? Popravde som z toho smutná :( .... malinky má 5 mesiacov a až teraz Jak sa začína tak viac hýbať sme si všimli že hlavičku má viac naklonenú doľava.. nečakala som že to bude diastaza. Fyzio sa má pýtala na porod pri pôrode som nala trosku komplikácie nakoľko sa mi malinky zasekol a strácal odozvy pri každej kontrakcii a museli mu von pomôcť vraj by to mohol mat z toho .. Majú to vaše detičky ? Ako to ďalej prebieha ? Viem že to už nikdy nezmizne ale vraj sa to dá “zmenšiť “ ... ďakujem

andreal1
11. mar 2020

@22patricius ahoj, moj 4 a pol mesacny ma diastazu brusneho svalztva a tak isto aj naklanal hlavku na brusku dolava, diastazu mu zistili takmer okamzite kedze mal velmi rozliate brusko na stranach a v strede taku plochú plochu. Cvicime mesiac a pol vojtovu metodu a brusko sa mu krasne upravilo ,hlavicka uz tiez tolko nerotuje a pekne sa drzi. Myslim si ze toto je uplne najmensi problem nerob si starosti.

22patricius
autor
11. mar 2020

@andreal1 super ďakujem za povzbudenie ❤️❤️ Držím palceky

xjakubikovak
12. mar 2020

aj moj ma diastazu, zistili mu to hned tiez mal široké brusko. Dr. nas neposlala nikam ze vraj je to este v poriadku a zatial to netreba riesit ale svokra mi ukazala par cvikov a tie sme chvilu cvicili. Aktuálne ma drobec 8.5 mesiaca a ako zacal lozit tak stvornozkovat tak to ma omnoho lepsie 🙂 a teda moj neviem preco to má, porod som mala v pohode 🤔

natali198
17. mar 2020

@xjakubikovak Ahoj, prosim ta vedela by si mi napisat tie cviky co ti poradila svokra? moj maly to ma od narodenia, teraz ma skoro 8 mesiacov a vobec sa mu to nezlepsilo. Zatial nelozi, sedi iba. Zijeme ale v UK a tuto to neriesia. Dakujem

natali198
17. mar 2020

@xjakubikovak ale na brusku je rad a velmi sa snazi, len mu to nejde, podla mna kvoli tej diastaze

xjakubikovak
21. mar 2020

@natali198 tie cviky su ale skor pre mensie deti, tak 5 mesacne cca, takyto velky by už zrejme nespolupracoval a asi by to už nebolo k nicomu ale skúsim ich popisat, 2 su na fit lopte tu neviem ci máte k dispozicii.
Dieta lezi na chrbte, chystíme mu do do jednej ruky pravu nohu a pravu ruku a do druhej ruky lavu nohu a lavu rukua otocíme dieta na pravy bok a potom zas na lavy a opakujeme
Dieta lezi na chrbte, chitime ho od spodu za ramena ruky aj popod hlavu a takto si cvici brusko, idelane aby zdvihal nohy do hora
Na fit loptu len položit chrbatikom a pogulat loptu dopredu taka by dieta dvihalo hlavu a tým zapajalo brusne svaly a aj z druhej strny na fit loptu ( bruskom) aby zdvíhalo hlavku dohora

natali198
21. mar 2020

@xjakubikovak Dakujem za odpoved! Fit loptu nemame a ked si myslis ze uz je nato velky tak to asi nebudem riesit. Je Pravda ze by nespolupracoval. Ale ideme skusit mu dat tejpovaciu pasku. Tak aspon to trochu pomoze a ked zacne lozit tak verim ze sa to zlepsi.

xjakubikovak
21. mar 2020

@natali198 urcite mu pomozu tie cviky co vam dala fyzio a urcite aj to lozenie 🙂 drzim palce