Denný spánok 7 mesačného bábätka

adriana23c
2. aug 2014

Ahojte maminky☺chcem sa spytat ako casto a ako dlho spia alebo spali vase 7 mesacne babatka?Dakujem.

sosanna88
2. aug 2014

@adriana23c moja vtedy 3x za den
19:00-6:00, len sa najedla,prebalila a chrneli sme do 9-9:30, potom 11:30-13:30, 15:30-17:00...
tak nejak cca, presne na minutu si to nepamätam...ona az v tych 7mes. presla na tri spania postupne,dovtedy spala 4-5krat denne,vzdy po hodke,hodke a pol...potom som to pretiahla na dve hodky bdenia bo by sme sa nikam nepohli kedze spat chcela len doma v postely.
tvoje dite ako spi ze sa pytas?

adriana23c
autor
3. aug 2014

Moja nikdy nebola velky spac.dotetaz mala 3 spanky, dva polhodinove a jeden hodinovy.teraz mi vsak uz pri poslednom tretom spanku vymysla a nechce spat.tak sme presli na 2 sspanky-obe hodinove.lenze teraz sa zvykne v noci prebudit s placom a musime ju znova uspat.snad ked si zvykne na novy rezim tak to prestane☺

nicolle21
3. aug 2014

my sme v tom veku mali 3 spanky - jeden doobeda v kociku, kratky, cca 30min, druhy po obede, ten doma, najdlhsi, vtedy to bola daka hodina a potom este pred 5tou dal polhodinku driemot, to zalomil aj kedykolvek pri hre, bez nejak extra uspavania.. na 2 spanky sme presli asi az okolo 10mes, ale odvtedy mi spi doobeda hodinu aj nieco, poobede dve.. na nocny spanok chodi rovnako vzdy - pred 20tou hodinou 🙂

snopkulka
3. aug 2014

starší syn spával 3x denne po pol hodke a mladší 2x denne po hodine (v lepšom prípade) 😀

hamca
3. aug 2014

@adriana23c ja akurat riesim denny spanok mladsej dcerky. Nedavno mala 6 mesiacov a aj ked nikdy nebola velky spac, tak aspon polhodku vedela vkuse spat. Doteraz mala tri spanky, no posledne dni spi doobedu 5 - 15 min. Vonku v kociku, cez obed spi cca 40 min doma. A poobede si zdriemne na 20- 30 min. Uz je asi najvysi cas ist na 2 spanky, no ona vydzi byt hore bez mrncania iba 2-2,5 hodinky a potom chce spat a astaci jej aj 10 min spanku, tak neviem ako to spravit :(
Starsia dcera v 7 mesiacoch presla na 2 denne spanky po cca 45 min.

adriana23c
autor
4. aug 2014

A mala niektora z vas problem pri prechadzani na 2 spanky?plakalo vase dieta pri prebudeni sa v noci?

sybo5
4. aug 2014

3x po 30 min.. V noci, kedže bola kojená, sa budila aj 4x za noc aj s plačom. Ked prechádzala na spanie 2x za den, tak chvílku to trvalo, kým sa to ustálilo, na tento režim. Aj teraz, ked už ma 2 a pol roka, sa občas ešte zobudí s plačom. Je to normálne. Záleží od dieťatka.