Denný počet spánkov 9 mesačného dieťatka

misickaa4
31. aug 2020

dobry den, mate niekto podobnu skusenost, ze Vase 9-10 mesacne babatko malo stale 3 denne spanky?
Nemalo by mat uz len 2? Len on mi tolko hore nevydrzi, aby mu to vyslo len na 2
Dakujem

simca06022011
31. aug 2020

Ved nech spi kolko potrebuje a chce... fakt pri 9m dietati nemusis pocitat spanky.. medzi jedlom, nech aj spi ak potrebuje ...

nikpa
31. aug 2020

@misickaa4 prečo to riešiš? Ved nech spí koľko mu treba. Moj maly v 9 mesiacoch vstaval okolo 6h, ďalší spánok okolo 9h a ďalší okolo 14h. Na 1 denne prešiel az po 1,5 roku.

katrin21
31. aug 2020

Uz by mohlo spat 2 spanky, kedze cca. V 1.5r orechadza na 1( +-) .. ale ak ti dobre nespi v noci tak mozno ten treti kratucky podvecer este potrebuje.. vacsina deti uz ma dva a stacia,to je pravda... vecer ukladat idealne okolo 20,aby nebolo hore o 5.30,ale cca. O 7, doobedny okolo 9.30- 10 to spia tak hodinu a druhy asi 2.h po nom ,cize mozno 14- 16- 16.30. Potom uz by mali vydrzat bdiet do tej 20.. samozrejme su odchylky,ale takto je zhruba fyziologicka potreba v tom veku.
Ak sa ti napr.po vecernom zaspani budi po 2h a je hore a zaspi az neskoro,byva to znak toho,ze dieta este potrebje ten treti spanok a robi si ho vlastne ked ho ukladas na noc. Neviem ,ako.ti spava,uvadzam priklad😉

mirola
31. aug 2020

Moj mal 2x 30 min.. bud rada, ze spi a uzivaj.. co by som ja za to dala vtedy..

misickaa4
autor
31. aug 2020

@katrin21 ukladam ho o tej 20h uz spi a po 2h sa nebudi. Vstava o 6:30, dalsi spanok ma o 9:30. Ono by to aj vychadzalo, ale on mi vydrzi hore max 3h aj to uz je moc...

misickaa4
autor
31. aug 2020

@nikpa ano, ale moj ma stale este 3 spanky

matkahelka
31. aug 2020

@misickaa4 keby ti prespal aj cely den vobec neries, bud rada, spanok je top, co by dali za to niektore zeny, ktore sa trapia a deti im spia po par minutach. moja dcerka do roka tiez takmer vkuse spala, najedla sa, bola 30min.hore a ak som ju neulozila, zaspala v kresielku, ci pri hre. svokra panikarila, ze je chora, ze nech s nou idem na CT, lebo iste ma nieco s mozgom, potom ze nech s nou idem na neurologiu, atd. dnes je z nej nadpriemerne inteligentne dievca, najsikovnejsia ziacka v triede, sportovo a jazykovo nesmierne nadane.

nikpa
31. aug 2020

@misickaa4 tak ho teda nasilu buď alebo neviem co chces počuť, ved spí kolko potrebuje.

simca06022011
31. aug 2020

@katrin21 deti nie sú stroje

mirka969
31. aug 2020

@misickaa4 neriad sa striktne tym ze uz musi mat 2 spanky...kazde dieta je ine. Poznam aj deticky co maju rok a stale maju 3 spanky 😊ak si to tvoje dietatko ziada tak mu nechaj 3 spanky..on sam ti ukaze kedy je pripraveny na 2 😊

dizajnerka
31. aug 2020

Moj mal 3 spanky do 10 mesiacov ako 10 mesacny presiel na 2.

katrin21
31. aug 2020

@simca06022011 vsak to kazda dobre vieme.. vunimky potvrdzuju pravidlo, pisem ze ak jej dobre spi tak nemusi riesit... a bavime sa o normalnom spankovom rezime nie o detoch co spia po 20min a dost, nespáči😉😉😉. A pod.

katrin21
31. aug 2020

@misickaa4 tak to.ti spi fajn tu noc, takze ak mu nevadia 3 spanky,tak kludne to este nechaj, ono mozno uz o mesiac to bude ine, uvidis sama,ze ako sam bude uz hore napr. Po druhom spanku v pohode 4 hodiny,potom to uz vyjde na 2 v pphode. Ved ten treti byva aj tak uz len taky kratsi..

evaachesa
31. aug 2020

Nas 10m spi 2x ale teda na noc zaspi az okolo 21.30-22.00...zobudi sa cca o hodinu s htoznym placom (ako teraz) a to mu musim este dat mlieko...potom spi do cca 2hej a odvtedy uz je u nas v posteli a celu noc sa kruti a je na mne pricucnuty🙄 rano vstane o 8.30-9:00 a uz o 11:00 je unaveny a spi aj 2 hod....potom o 17:00 do 18:30 dalsi spanok, co ine deti sa uz ukladaju na noc, tak on sa len prebudza plny energie a funguje do tej 22hej cca 😳😴

katrin21
31. aug 2020

@evaachesa vies to upravit,ak ho rano budes budit, napr..o 7.30...do tyzdna bude posunuty. Teda ak chces😉. to mate uuuplne posunute cele.. aj preto zle spi a rano dospava..😉😉 si myslim.

evaachesa
31. aug 2020

@katrin21 noo aj musim lebo na 11:00 sme objednani k lekarovi o tyzden 😅😳 ved to ze celu noc sa prehadzuje a potom dospava

jvasenka
31. aug 2020

@misickaa4 🙈🙈 ja som rada ze este stale spi cca 3x denne.. Mame 10mes, vobec neriesim kolko x spi a ci to nie je vela malo.. Ak vidim ze je unavena ide spat, bodka.. A to prespi celu noc ale proste nevydrzi tak dlho bez spanku.. Ved nech spi kym moze🙂

pomantac
31. aug 2020

@misickaa4 Môj synček od 10. mesiacov spáva len raz za deň, ale 3 - 3 1/2 hodiny. Takže je to veľmi individuálne...

katrin21
31. aug 2020

@evaachesa precitaj si knihu" kazde dieta sa moze naucit spat". Je na uloz.to. Su tam skvele veci o spanku deti,co a preco a ako to s lahkostou upravit,ak to rodic slravne uchopi.😉😉😉 drzim palce.

evaachesa
31. aug 2020

@katrin21 jeej dakujeeem za tip 😊

ivangeline
1. sep 2020

Nie, mal 3, skoro do roka, potom 2, a doteraz by chcel ešte dva ale ja nie, takže má jeden a je mrzuty a chodí spať už o 18tej... 🤷 Má 20m.

81anina
1. sep 2020

Moj ked mi pri 3 spankoch zacal spat 3x po 30 minut a pri kazdom zaspavani hysacit a budit sa s placom tak som mu jeden spanok zrusila.Aj v noci bol casto hore a vstaval skoro okolo 5 niekedy po 4.Teraz spi 2 x prvy okolo 9-10 vacsinou o 9,30 chodi spat spi 1 a 10 minut. Druhy spanok chodi spat okolo 14,00 az 14,30 spi tiez hodinu niekedy hodinu a 20 minut.Prve dni to bolo tazke udrzat ho medzi spankami bdeleho aj dosiahnut aby spal dlhsie ako pol hodinu.Ked sa zobudil tak som ho uspala a lahla si s nim.Postupne sa to predlzovalo na 40,50 minut az cez hodinu.Vacsinou uz dokaze spat sam bez zobudenia a nasledneho uspavania.Dnes sa druhy spanok po 1 hodine zobudil a plakal.Ked vidim ze place tak viem ze ma malo a este ho uspim.Staci mu dat cumel objat v naruci.Lahla som si s nim a potiahol este 45 minut a aj ja som si zdriemla ☺Ranne skore vstavanie mu ale zostalo.Vstava okolo 6 ked pospi do 6,30 mam vianoce.Obcas sa zobudi o 5.Ked nemate problemy ako kratke spanky unavene dieta tak ho nechaj tak ako je zvyknuty.

misickaa4
autor
1. sep 2020

@jvasenka a spinka vam 3x po kolko ak sa mozem spytat?

misickaa4
autor
1. sep 2020

@ivangeline vazne? A spinkal 3x kolko hodin/minut?

jvasenka
1. sep 2020

@misickaa4 kedy ako..nestopujem to, hlavne ze stale stiham navarit prip upratat😂 napr rano je trochu hore potom spi odhadom pol hod az hodka.. Niekedy spi aj pred obedom kratucko cca pol hodinu, po obede ma asi najdlhsi spanok a potom uz normalne vecerny spanok (cca od 7-8 az do 1-pol 3) a potom do rana do tej pol 7 cca.. Ale samozrejme to nie je pravidlom.. Kazdy den to je inak ale priblizne takto to mame.. Vzdy ked vidim ze je unavena ulozim ju spat 🙂

ktochytavzite
1. sep 2020

@misickaa4 no moje mali mozno aj 4 ale noje su oredcasniatka;)

lauriema
1. sep 2020

@misickaa4 Ahoj, moja ma 7 mesiacov a spi hoci ako dnes napríklad prespala skoro cely deň, včera bola dlho hore zas nerieš to

ivangeline
2. sep 2020

@misickaa4 hodina a pol az dve. malokedy len hodinu.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz