Denník dieťatka. Čo tam zabisujete?

atislava9
5. nov 2019

Ahojte mamičky

Len tak zo zvedavosti ma zaujíma, či si na dennej báze zapisujete info o bábatku? Krmenie, kakanie, kupanie, prvé pokroky, kroky, zubky, slova-hlasky-blabotanie, prikrmy - kedy-co-ako, výlety...a tak 🙂 A kde si to zapisujete? Diár, blok, appka, mobil... nemyslím tie knižočky /Narodil sa nám Chlapček/Diečatko, Človiečik.../ na prvé fotky, ale skor taky denník. 🙂 Ja to robím, som prvorodička, a zaujíma ma, či som jediná. 🤓

sapetka
5. nov 2019

@atislava9 🤣ja som urobila len tu knizku narodil sa nam chlapcek kde bude mat spomienky fotky ako mu isli zuby a ako rastol. Ale zapisovat denne kedy dieta kaka a pisa a ake hlasky vydava toto mi uz pride cez😅 najlepsie do nejakej kroniky leno deti vela kakaju a vela mrmlu ak to chces mat vsetko kronika je ta prava👍

janba
5. nov 2019

Mam knihu Som novy cloviecik. Ci tak nejak sa vola, maly ma rok a mam vypisanych asi 5 stran 😂 chystam sa a chystam, ale nechce sa mi do toho 😀

nika3136
5. nov 2019

My máme toto, bombastická vec.
Má to oničom obal :D ale vnútri asi najlepšia kniha pre bábo. Krásne stránky (dám aj fotky keď chceš), je tam veľa na písanie, dosť veľa priestoru na fotky, mám tam nalepený tehotenský test... ešte aj pokutu za parkovanie dedka keď bol v pôrodnici :D:D:D:D chýba mi ešte prameň jej vlasov (doteraz nebola strihaná) a tak postupne vypisujem. Odporúčam

sapetka
5. nov 2019

@nika3136 no pramen vlaskov to mam aj ja odlozene v jeho knihe. Mal tam byt aj naramok t porodnice ale tatik to vyhodil😅

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
5. nov 2019

Ja mam album pekný(môj prvý rok album) kde je písané príklad: moje prvé kúpanie, moje prvé Vianoce atď....
Mala bude mať rok a ešte v ňom nemá nič 🙄🙄 ale chystám sa na to pomaly.. 😂😂😂😂

mareka49
5. nov 2019

Fuuuha, tak obdivujem mamicky, co maju na toto cas

andrea_82
5. nov 2019

Ja som synovi pisala okrem tej albumovej knizky aj do obycajneho zosita s tvrdym obalom. Ale urcite nie denne a nie take tie bezne opakujuce sa veci. Skor mimoriadne veci, zazitky, dovolenky. Lepim tam aj napr. vstupenky a mapky z vyletov. Ale cim je dtarsi, tym je to menej casto a menej veci.

hennyinnsbruck
5. nov 2019

@mareka49 ja ti úprimne poviem, že som oľutovala že som ten album kúpila 🙈🙈 ale keď ho už mam niekedy sa pustím do toho... 🙄

kenidar
5. nov 2019

@nika3136 poprosím zopár fotiek zvnútra...

nika3136
5. nov 2019

@sapetka ja mam este aj noviny z dna jej narodenia a predstav si ze v krizovke bola moja rodna obec ..ktora ma 100 obyvatelov... som cumela ako puk :D

modrykoniicek
5. nov 2019

Pri mne mama napísala len tú knihu.Asi by mi prišlo divné keby som si čítala o svojich prvých exkrementoch alebo prvej menštruácií.
Ešte také normálne veci, že som zbožňovala droždie namiesto sladkostí.To ma celkom prekvapilo 😂.Alebo prvé narodeniny.Plyšák ktorého mám dodnes alebo prvý deň v škôlke.
Ale žeby niekto zapisoval prvé cikanie, kakanie.To je už skôr denník premotivovanej matky než kniha pre dieťa ktoré si to raz prečíta.

nika3136
5. nov 2019

Inak aj mne mama písala a som za to vďačná. Práveže je škoda, že sa nerozpísala viac, niektoré veci sú pikošky :D :D

nika3136
5. nov 2019

@kenidar fotky su uz rok stare, uz to mam skoro cele vypisane ..jasne ze na nieco som musela cakat ako - moje prve narodeniny, prve kroky, prve vianoce a tak dalej... na stranku Moje prve prazdniny si este asi pocka, tak skoro nikam nepojde :D

simcika
6. nov 2019

@nika3136 toto sa mi páči. Kde sú kúpila? Ach jo moja ma už 9 mesiacov ale radšej teraz ako neskôr

nika3136
6. nov 2019

@simcika Normálne v panta rhei ale podľa mňa zoženieš aj v iných kníhkupectvách či už na predajni alebo cez eshop

bianka532
13. nov 2019

aj mne mama pisala a hrdo sme si to so sestrou nekonecne dlho pozerali a citali. skoda ze nerozpisala viac lebo si nic nepamatala uz.

90909
13. nov 2019

A myslite, ze to vyznam pisat aj pre chlapca? Lebo neviem si predstavit syna v 30tke ako sa nad tym bude rozplývať. Mam pocit, ze tieto spomienkove knihy ocenia skôr dievcence, pripadne buduce nevesty 🙂

nika3136
13. nov 2019

@90909
20-ročný chlapec by si podľa mňa vedel predstaviť aj iný darček (my chceme dcére venovať až takto ako prekvapenie), ale verím tomu, že ak bude mať raz rodinu a či už jeho deti alebo jeho budúca manželka sa potešia.
My sme sa stále otca vypytovali, aby nám rozprával, ak si spomenul na nejakú novú informáciu, tak sme boli šťastím bez seba že waaau, ozaj si mal toto rád? :D

simca06022011
13. nov 2019

No to urcite.. kedy by som to stihala... prve dve tri strany som vypisala poctivo, dala naramok, aj vlasy som mala (kym sa to slecne nedostalo do ruk a uz nie su :DDD. Fotky tam vobec nemam.. Fotoknihu som za 8 rokov az jednu vypotila a to hromadnu 1-3 roky... hadam na dochodku sa tym budem zaoberat :DDD
Ale napadlo ma, ze ked som mala prve dva mesiace stres (nie len ze prve dieta, ale ja som ziadne ine predtym ani len na rukach nemala tisic rokov :DD ) , tak na chladnicke som mala listok kde som pisala kedy a kolko jedla, kedy ma jest.. no aby som nezabudla :DDD

bianka532
13. nov 2019

kto chce cas si najde. ked mate cas na modrom konikovi diskutovat s prepacenim najst si cas obcas napisat nejaky udaj do knihy co trva 15 sekund nemate? pre mna su to vyhovorky

nika3136
13. nov 2019

@bianka532 A hlavne dajú sa aj spätne dohľadať nejaké dátumy trebárs prvých zubov, pretáčania...či už z konverzácie s rodinou, alebo z videí. Na veľa vecí je potrebný čas napríklad do kolónky "ako som najradšej zaspávala"... Tam by som pred pol rokom vypísala čosi úplne iné, nakoľko sa dieťa mení každým mesiacom, takisto tie obľúbené hračky a pod. Dá sa to v pohode vypísať, keď dieťa večer zaspí 🙂
Údaje, keď sme sa dozvedeli, že ju čakáme... presný dátum, citovala som tam reakciu nás oboch....to je taká zaujímavosť podľa mňa, ktorá poteší 🙂
Je to pre dieťa spomienka aj keď si myslím, že skôr, ako v dospelosti, to neocení 🙂

bianka532
13. nov 2019

@nika3136 ja vypisuje fakt asi 2 krat do roka a foto z mobilu dam potom dorobit tam su datumy. len take ulomky ked sa postavil cca aby som vedela a zubok napr. napr ze ked sa narodila zacalo snezit a take. lebo clovek po 2 dietati a po 5 rokoch uz zabudne. samozrejme hovienka a taketo veci nepisem. ale mam kamosku co ma osobitny diar kde si vediet stravu, spanok, kakanie babatka. pre doktorku

nika3136
13. nov 2019

@bianka532
Toto ja nie, píšem len tú knihu hore, tam je veľa zaujímavých otázok 🙂 ale nemyslím si, že je to časovo náročné, to nech mi nik netvrdí

simca06022011
13. nov 2019

@bianka532 to je na každom.. ja tu knihu mám a nevidím v Tom žiadny extra zmysel... Fakt ide len o ľudí, mňa ani veci z môjho detstv nezaujímajú ani dnes, čo potrebujem viem, čo si pamätajú rodičia si pamätajú.. a fotky máme vždy. A k času.. na koníka píšem, stojim pred školou a čakám dcéru 😂 nestojím tu a knihu a nepíšem , detto keď mám čas v práci.. doma a telefónom nesedim urcite. A iné je pri bábätku písať drobnosti raz za pol.rok ako denne poznámky o jedle a kakani 😂

miskamilka
13. nov 2019

Ja si pisem raz za mesiac.. Co mame nove, co rada robi, co uz vie a pod.. Zatial do mobilu ale raz to prepisem na papier 🙂)) ma 2 roky 3 mes, zacala som ked mala 4-5 mesiacov, skoda ze mi tie prve mesiace usli

bianka532
18. nov 2019

ja som rodine ako dar dala urobit tuto knihu. sama som si ju navrhla naaranzovala jednu malu a jednu velku. teraz chcem urobit jednu pre nas z 1 roku a jednu ked sme boli s partnerom bez dietata. velmi je to pekne.

https://www.youtube.com/watch?v=zUfr5qZjARo
fiafia
18. nov 2019

@atislava9 ahoj. Ja som si zapisovala koľko a kedy jedla, stolicu. Z poradni váhu, keď ochorela podané lieky. Keď sme začali s prikrmami tak čo jedla. Mne sa na materskej zdal jeden deň ako druhý tak keď sa napr.vihodila vedela som sa pozriet aj týždeň do zadu čo jedla 😂 a ešte prvé posadenie, kedy sa prvý krát postavila a pod. Neľutujem. Veľa x mi slovnicek poslúžil.

marvolka
11. júl 2021

@nika3136 zdravím, asi neskoro píšem 😂😂 ale máte foto vnútra albumu?

chlobasik
17. okt 2021

Ahojte, nemá prosim niekto z vás na predaj Môj prvý album? Ďakujeem🙏