Dcérka sa nechce kúpať

peta3456
2. dec 2020

Mala sa my nechce kúpať. Ona sa chcela kúpať ako sa Alex narodil a videla ho tam že sa kúpe a plakal prvý krát vo vode tak aj ona plakala. Teraz keď sa kúpe Alex pri mne nemôže byť lebo hici o dušu mala musí ísť preč.Môže to byť tým že videla malého ze keď som ho namocila plakal a ona sa zľakla a môže mať z toho strach. Čo mám stým robiť? Mam ju kúpať alebo nemám?

bagre
2. dec 2020

@peta3456 kým som pochopila chvíľu to trvalo. No evidentne sa zľakla VTEDY. Nasilu ju nenúť, skús rozhovor ale musíš byť najprv ty v pohode... neviem aký vek sú deti. Skús ju len pooplachovať, resp.sprcha. Nemusí sa zrovna kúpať. Daj vedierko, rybku do vody (nie na odpútanie pozornosti alebo oblbnutie ale aby si skúsila po svojom nájsť cestu k vode). Netlač, v uvoľnenej atmosfére sa skôr dá dokopy, ale bez kontaktu s vodou nemôže byť - že nekúpať

peta3456
autor
2. dec 2020

Nekupat ju nechcem lebo je to blbé. Skúšam teraz iba že stojí a rýchlo oplachnut a von. Malý ma mesiac. A dcérka má rok a pol.

bagre
2. dec 2020

@peta3456 v takom veku sa už dá jednoducho komunikovať s dieťaťom, skús sa opýtať a dávať možnosti prečo sa zľakla (možno sa zľakla že sa bráškovi niečo stane, myslí si že jej voda ublíži). Povedz že malé bábätká sa kadečoho naplašia, alebo plačú lebo chcú niečo iné a nevedia povedať... poprípade skúste byť vo vani spolu. Verím že objavíš spôsob ako bude zase kamoška s vodou, hlavne bez tlaku...

basska_b
2. dec 2020

@peta3456 Take malé deti zrkadlia emócie svojich súrodencov. Tak ona sa toho zľakla. Hlavne nebudte nervózni vy ako rodičia. Treba to otočiť na hru a zábavu. Môj muž takto vystresoval 2ročnú pri umývaní hlavy... kričal na ňu, nech zakloni hlavu, dostala blok, trvalo POL ROKA, kým prestala vrieskat ako blázon. Pomohla tomu až zmena, musím ju umývať ja a ona sama si leje vodu na hlavu z malej misky.

selu11
2. dec 2020

Už som to tu raz písala pri podobnej téme, nám veľmi a najmä rýchlo pomohlo, keď som sa pár krát okúpala a ňou. Súrodenca ešte nemá, ani nevieme čo náhly stres a nechuť ku kúpaniu spôsobilo. No ako to prišlo tak to odišlo.

noami12
2. dec 2020

@peta3456 skus bud sa okúpať s nou, alebo skus jej dat do vody trochu peny a nejaké gumenne kacicky a podobne hračky možno sa jej to zapáči. Ale zozaciatku chod na to opatrne netlac na ňu aby si hneď sadla, skôr by som bola trpezlivá aby sama sa odhodlala

peta3456
autor
2. dec 2020

Netlačím na ňu postavím ju do vani a rýchlo opláchnem a von

peta3456
autor
2. dec 2020

My máme sprchový bezbariérový nie vanu kúpime sa vo vanicke

bagre
2. dec 2020

@peta3456 ok, tak buď ostaňte pri sprche alebo teda v rámci hry nech skúša niečo s vodou... ale hlavne tú pohodu a nech nevníma príliš to, že sprcha rýchlo a von, keď tak porozprávajte s ňou 1x a dosť, nerobte z kúpania strašiaka /myslím teraz podvedomými reakciami, debatami okolo toho.../, postupne sa treba dostať k tomu, že voda je dobrá 🙂

kittykat22
2. dec 2020

@peta3456 a neskusala si jej tam dat penu a hracky? To by ju mohlo trosku rozptylit aby zabudla na take nestastie 🙂

peta3456
autor
2. dec 2020

Hračky mame ale nič.