Dcérka sa na iných neusmieva

21. jan 2023

Ahojte, mam dceru, ktora bude mat 9 mesiacov. Chcem sa spytat ci ma niekto rovnaku skusenost ako mame my. Dcerka sa usmieva na nas, mamu, otca, sestru, babku a deda, ktorych zboznuje… ale prideme, ku strykovi, a pod. a ona ma uplne vazny pohLad 🙈🙈🙈 neusmieva sa ani nic, na saskoviny nereaguje…ked je pri hocilom cudzom, tak naozaj sa malokwdy usmieva… dost ma to znepokojuje… mate skusenost ??? Je mi z toho smutno… hlavne z tych reci, aka je vazna atd.

kacernakokse
21. jan 2023

Dcéra je v pohode, tých ľudí nevidí tak často, tak nevie poriadne ani kto to je. Jasné, že na nich nereaguje ako na známe tváre. To je úplne v poriadku. Čo ma ale zarazilo je to, že má niekto potrebu to komentovať? Čo im je*e?

dzulli1980
21. jan 2023

Buď rada, že je len vážna ... moja v tom veku, keď zbadala niekoho iného ako mňa a muža, vrieskala ako keby ju z kože drali ... ešte pediatričku ako tak tolerovala ... inak divočina to bola neskutočná 😀

anavixy
21. jan 2023

Mne tiez stale hovorili ake mam vazne dieta ked sme niekoho stretli na prechadzke pritom doma sa rehotala od rana do vecera 😄 nic zvlastne na tom nie je… na sa toez neusmievam na cudzich ludi len tak, deti tiez nie su cvicene opicky, ked to tak necitia, tak sa neusmeju…

hilda08
21. jan 2023

Ano moj bude mat 9 mesiacov doma je ako lečo od rana do vecera a ked na neho pozrie niekto iný tak je ako kameň vážny

autor
21. jan 2023

@hilda08 a aj to nejako riesis ?

lavinis
21. jan 2023

prečo riešiš čo iní povedia, nechápem...

stanislavicenka
21. jan 2023

To vazne? Toto je problem? Skor tvoj, ze nevies zahodit za hlavu reci ostatnych🤦

slniecko66
21. jan 2023

Ako co ta znepokojuje? 🤷‍♀️ ved je to normalne.

autor
21. jan 2023

@lavinis
@stanislavicenka
@slniecko66 ja viem mate pravdu…len nerada to pocuvam, viem, je taka vaznejsia na inych ale nic s tym nespravim… len minuly tyzden zahlasil svagor ze je ako mrtva, to sa ma fakt dotklo 🙈🙈🙈
Ja len ci mate skusenost, ze ci je to v povahe alebo coo

hilda08
21. jan 2023

Nie aj prvy bol taky istý a je uplne zdrave tri a pol ročne dieta, je to normalne

lavinis
21. jan 2023

švagor je debil, aj si mu to povedala, že sa ťa to dotklo? Treba ľuďom nastaviť zrkadlo, nech sa spamätajú.
Skúsenosť nemám, ja som jaksi neriešila, na koho sa usmieva a na koho nie, moje dieťa doteraz nemá problém ignorovať ľudí, ktorí ho nezaujímajú a to už má 7 a neusmieva sa len preto, že si to niekto želá alebo sa to patrí.

autor
21. jan 2023

@hilda08 to naozaj ? 😀 to rada pocujem, a teraz ma aku povahu ? Tiez je taky vaznejsi ci sa to zmenilo ? 😂

autor
21. jan 2023

@lavinis samozrejme, toto uz bolo cez… tak verim, ze je to len v povahe alebo z toho vyrastie… 🙂

lavinis
21. jan 2023

pozri, pokiaľ sa vo všetkom ostatnom správa okay, ja by som sa nevzrušovala. Ak ti napadol autizmus, tak neboj, jeden príznak autistu nerobí, tam musí byť tých prejavov viac 🙂

hilda08
21. jan 2023

Kdeze, teraz je take slniečko, hocikomu sa prihovorí, usmieva sa na každého 🙂

slniecko66
21. jan 2023

Neries co hovoria ini.. toho sa este napocuvas. Budu porovnavat, sudit preco este nerozprava, preco este nechodi. Tes sa z toho, ze je zdrava a nevsimaj si reci ludi.

alivoda
21. jan 2023

Aj nasa dcera bola presne taka, starsi syn bol presny opak, ten sa smial na vsetkych. Dcera sa na kazdeho mracila. Kazdy za nou prisiel, usmieval sa a prihovaral a ona len krivila usta. Iba na ludi, ktorych poznala, sa usmievala. Ked mala nieco cez rok, akoby utlo, zacala sa usmievat. A teraz je velmi mile, usmievave dievcatko, hoci je uz v puberte. Je uplne normlna, len je trosku introvert. Absolutne si nemyslim, ze by s tvojou dcerou nebolo nieco v poriadku.

januska12323
21. jan 2023

Tých ďalších ľudí pozná asi ako ty tetu na pošte. Máš chuť s ňou komunikovať keď ju vidíš 5 minút do mesiaca? Asi nie.

selena_luna
21. jan 2023

je to normalne, malicka je zdrave 9 mesacne dieta. Odporucam precitaj si o detskej psychologii a jej vyvine. Mne pomohla Psychologia pre milujucich rodicov, alebo jednoduchsia cesta, na instagrame sledujem par profilov s roznymi tipmi, napr. elipredeti
Dospelakov vyplieskaj, taketo poznamky su nevhodne a kedze urcite nevymiznu, mozu neskor deformovat krehku detsku dusicku.

rk123
21. jan 2023

moja je presne taka ista. a to jej robia ludia opicky a ona s vaznou tvarou na nich pozera, ci to myslia vazne. ja to na nej milujem 😀

slovakboy
21. jan 2023

Neboj sa, povaha sa buduje časom.

andreatytler
21. jan 2023

Aj mna by zamrzelo, keby mali ludia take komenty. Nas syn dostava len same komplimenty, lebo je ako slniecko na kazdeho. Dobre mi padne pocuvat aky je rozkosny.
Hold mas zadumcive dieta, ktore si vybera ludi ktorych ma rada. Presne to by som povedala vsetkym tym ludom, ktory maju blbe komentare, ze ona sa usmieva ale len na tych co su jej sympaticky. Nech sa ten svagor trochu viac snazi... nech sa s nou zahra oblubenu hru, da jej maskrtu, hracku, stravi s nou viac casu. On chce byt oblubeny, ale nechce pre to nic urobit. Ake das, take dostanes.

marca12
21. jan 2023

Ludia si neuvedomuju ako mozu ublizit svojimi recami. A smutne,ze z jednej navstevy robia zavery. Deti maju svoje nalady. Raz ich mozes stretnut v dobrej nalade a v iny den uplakane,nespokojne a podla chvilky sa neda hodnotit. Kazdu mamu by mrzeli taketo hodnotenia,ale nepripustaj si ich. To nie je problem tvojej dcery,ale problem daneho cloveka. Je malo deti,ktore su v tomto veku vysmiate na kazdeho. Mozno bude casom ina a ak aj nie,netrap sa. Ludia toho tolko narozpravaju a tym nas zneistia.

stanislavicenka
21. jan 2023

Hlavne uzemni pribuznych, a vysvetlit im, ze tvoje dieta nie je povinne sa usmievat na hocikoho, nie je predsa cvicena opica. Ver, ze Moja dcera je takto odtazita, ma 7, a nepusti k sebe hocikoho. Nechodila stiskat starych rodicov, nechcela ist na ruky k rodine. No a co. Nikdy som ju do toho nenutila, ved by som isla proti nej. Zalezi, ako sa ty k tomu postavis. Zial, su ludia, ktori to nikdy nepochopia

cali2016
22. jan 2023

V tom veku sa na cudzich, ci ludi,ktorych malo vidia neusmievaju.je to uplne normalne,aj moja bola taka.