Dcérka poškodzuje bábiky

9. dec 2022

Dcerka bude mat 3 roky a trha hlavy babikam. Proste nemame doma babu s hlavov, v domceku su bez hlavy, v kabriolete tam to ozaj cudne vyzera.
A najlepsie ze tie hlavy nikedy da psovi a ten sa s nimi hra jak z loptou, ja neviem ozaj uz. Na vianoce sme odovzdali list santovi kde pisala ze si prosi nove babiky ale take co uz budu bez hlavy, ja neviem ozaj uz..nenapada vas nejaka.alfernativa nechcem aby bola sklamana ale trhat hlavy babam ako to nebudem, neviem ozaj uz

simona20201309
9. dec 2022

Prečo nie? Ved keď si to želá? Véd aj dievčatko z rodiny Adamsovcov malo rado babiky bez hlavy. Spln jej želanie, kúp babiky, odtrhni hlavy a je to. A hlavy zabal osobitne, nech ich potom hádže psikovi. Máš 2v1

kathak
9. dec 2022

Fiha , tak my sme tiež ako deti neboli so sestrou nejako šetrne k bábikami , ani dcérka , ale hlavy sme Im teda netrhalai a ak b som dostala darcek bábiku bez hlavy tak by som plakala ), strašidelne

kathak
9. dec 2022

@simona20201309 😂😂super nápad

lindusss2016
10. dec 2022

Prepac, ale teojrocna list jeziskovi asi nepise sama, takze vam to mohla max tak diktovst a od toho tam oredsa si ty, aby si jej vysvetlila, preco by tym babikam nemala trhat hlavy a ak ju bavi veci rozoberat, kupte jej skladacku

kitycat
10. dec 2022

Ja som babikam ohryzala nohy, kazdy ma to svoje 😂😂

miadi
10. dec 2022

A tak je kreativna a sikovna. Vie pisat a mà svoj styl. Babiky kup z bazara Mozno uz aj nejake bez hlavy najdes. Este fajn kym nepyta mini gilotinu 😆

mima1991
10. dec 2022

Hej hej, poďme sa tváriť že to je normálne 🙂

paciko9
10. dec 2022

@kitycat To je dajaka forma ukludnovania? Lebo aj moja toto iste🤣

gertrudaosem
10. dec 2022

@simona20201309 🤦🏼‍♀️

marianarem
10. dec 2022

U nas su vsetci panacikovia z Lega nielenze o hlavu kratsi, ale nemaju ani ruky a nohy. Tie hlavy sa pouzivaju ako suciastky, cize plnia ulohu tlacitka, svetielka, nadrzky na palivo 🙂
Ja som babikam davala dole hlavy tiez, ale potom aj naspat. Pytala si sa dcery, preco tam nechce tie hlavy. Teoreticky mozu posobit nejako strasidelne.

ja_mama
10. dec 2022

Akoze ja by som jej skor povedala "ked sa nevies spravat ku babikam pekne a nenicit ich, ziadne nove nedostanes" a nie jeziskovi vypisovat ze chce dalsie baby bez hlavy....ma ocividne milion hraciek a kazdemu je asi fuk ze ich nici a vy dalej spokojne kupujete nove?

vemi23
10. dec 2022

Žiadnu druhú by odomna nedostala 🙂

liljana
10. dec 2022

asi nema rada zensku konkurenciu uz od mala.🙂 Trha tu hlavu aj Kenovi?

jana_eyre_2
10. dec 2022

Keď už vie písať tak by vedela aj vysvetliť prečo jej tie hlavy vadia? 😁

iwesska
10. dec 2022

Mozno je za tym nejaka psychicka porucha🤷‍♀️

mogaa
10. dec 2022

kúp jej česaciu hlavu alebo bábiku kde sa hlava jednoducho nedá dať dole.....skús jej vysvetliť že bábikám sa hlavy netrhajú, lebo v škôlke s tým bude veľký problém.....ono normálne to môže byť pri jednej bábike kde sa hlava dá dať dole a opätovne nasadiť, prvý raz je to sranda a potom to dieťa opakuje, ale ak to robí pri všetkých bábikách, snaž sa tomu skôr zamedziť - čiže buď žiadna nová bábika lebo ich ničí alebo česacia hlava, prípadne lego s postavičkami, tie môže rozoberať a zase skladať koľko len chce.....ono niekde sa stala chyba, keďže pre dieťa je normálne odtrhnúť bábike hlavu a hodiť ju psovi na hranie.....ak to dieťa urobí raz ok, ak to urobí pri jednej starej bábike čo by sa možno vyhodila a s ktorou sa nehráva - ok, ale ak to robí pre všetkých bábikách - tak niekde je chyba a nemusí to byť chyba u dieťaťa ale u rodiča......naozaj nechápem, ty ako matka sa na to len pozeráš a nič jej nepovieš? nech si ničí bábiky, hlavne že sa hrá?

ebaja
10. dec 2022

Pripomína mi to moju dcéru.Ked dostala bábiku,okamžite ju vyzliekla😁a balila do kúskov látky.A hlava šla dole asi o tri dni.Časom šli bábiky bokom a je úplne v poriadku,nemá žiadnu psychickú poruchu.

mogaa
10. dec 2022

@ebaja ono vôbec to nemusí byť žiadna porucha, deti sú zvedavé, skúšajú...ak zistia že bábike sa dá dať dole hlava, tak ju budú skúšať dávať dole a náramne sa pri tom zabavia....ale aby dieťa malo doma bábiky a všetky sú bez hláv a hlavy ktovie kde a pýtalo si novú bez hlavy, tam už chyba niekde je....veď aj keď dá hlavu bábike dole, dá sa nasadiť späť....veď ak vidím že dieťa sa hrá len s bábikami bez hláv, zasiahnem a hrám sa s ňou s tými bábikami, ktorým ale dám naspäť hlavy....vysvetlím že to nie je pekné, že takto sa bábiky ani nemôžu rozprávať(pri hre) alebo jej dám iné hračky....dieťaťu to treba len vhodne vysvetliť a robiť to nebude...asi by si nepovolila hodiť hlavu z novej bábiky psovi nech ju obhrýza.....mne si v tomto prípade skôr myslím že nechávajú hrať sa dieťa , nech sa hrá ako chce(hlavne že sa hrá ) a to aj s tým že nech si zničí hračky.....

iwesska
10. dec 2022

@ebaja Tak je rozdiel babiku vyzliekat a trhat jej hlavu a hadzat psovi,nemyslis?

zuzulka558
10. dec 2022

No asi tie hlavy nie sú podľa ich predstáv,, naša ich prerába od škôlky a to už má 9 a pomáha jej aj 2 ročná, nejak to neriešim 4 bábiky sú tiež bez hlavy a mladšia si ich kotula a rehoce sa ako to s tými vlasmi vyzerá, o tom hlavu vráti ,,,striha im vlasy, farbí ich a vedela by som ti písať, ale keď človek vojde do obchodu z hračkami, niektoré sú fakt otrasné do tváre

zuzulka558
10. dec 2022

@ebaja presne u nás sa im robia kozmetické upravy, ja tomu vravím tvorenie a predstavivosť

moonlight1210
10. dec 2022

U nas sa ucilo, ze hrackam sa neublizuje, hracky sa nenicia, nefarbia, nerozoberaju, nelamu, netrhaju. Na rozoberanie mali mechanicke hracky, co sa rozobrat a rozne posladat dali (na ten ucel boli vyrobene).

Naopak, ak chceli bapriklad nieco pofarbit, museli si to najprv vyrobit. A tam uplatnit fantaziu. A popri vyrobe mohli trhat, lamat, strihat, lepit, cokolvek.
Takze napr. vzali krabicu od hracky, polepili ju kadecim, vystrihli otvory, doplnili zamky a tajne priehradky a mali krabicku, ktora vyzerala akoze pokus o Nintendo, ale tajne sluzila ako pokladnicka na korunky, co dostali pri sviatkoch.

Neslo o to im obmedzit fantaziu, ale naucit ich vazit si dielo druhych. Ale jasne, ze sem-tam cosi znicili, pocarbali nam steny, atd. Uplne svati zas neboli. 🙂

A ja som tiez pomalovala viacero babik centropenkou. Prave ten pohlad na ne v dospelosti ma primal, aby som to s mojimi detmi skusila urobit inak.

mimka2019
10. dec 2022

@lindusss2016 moja trojročná už vedela sama napísať všetky písmena...prečo by 3 ročné dieťa nemohlo vedieť písať?? niektoré deti sú viac šikovné..niektoré menej...samozrejme, že som jej diktovala písmenka ale písala sama...ako 4 ročná si vedela prečítať sama názvy...ak kratšie vety 😁 to že napr. vaše dieťa to nevie, neznamená, že iné to nevie tiež...takže táto poznámka vaša je taká všeliaká 🙂 a nie nechválim sa...nikdy nikomu, len reagujem na váš komentár, že určite 3 ročné dieťa samo nepísalo 🙂 Pekný deň prajem

lindusss2016
10. dec 2022

@mimka2019 neorehanaj, prosim ta. Ano, rodia sa aj geniovia, ale chcem vidiet trojrocne dieta, co si samo sadne do izbicky a napise list pre jeziska... Ano, aj moje deti vedeli pisat pismenka v skolke, ale ked chceli napisat slovo, trebalo ho nadiktovat po pismenkach, tak ako si priznala aj sama. Takze ak nieco diktujem po pismenkach, snad viem, co diktujem a preto pisem, ze moze dieta usmernit. Samozrejme nemusi, ved kazdy ma v rukach vychovu svojho dietata, ale ak jej to vadi, tak ma sancu zakrocit a nrmusi slepo pocuvat, co diktuje trojrocne dieta. A stojim si za tym, ze urcite trojrocne dieta samo nenapisalo list, samozrejme ak sa tebe narodil genius, co to zvladol, tak super, gratulujem a zelam vela vysokoskolskych titulov 😊

kristiii
10. dec 2022

Bože ja fakt nechápem, čo ste sa tu podaktoré chytili jediného spojenia a to, že odovzdali list, kde mala písala...šak to asi napísala preto, že to boli želania jej dcéry, aj keď to zrejme napísala ona ako mamina za ňu 🤦

lindusss2016
10. dec 2022

@kristiii ja som sa chytila toho, ze ak si moje dieta nieco zela, tak to neznamena, ze to aj dostane. Ja si nemyslim, ze za tym jr nejake sociopaticke spravanie, skor zvedavost, ale ked sa to matke nepaci, moze predsa zakrocit. A nie este proti svojej voli plnit dietatu kazdy rozmar.

fotoarch
10. dec 2022

mozno je inteligentna -- hracky neposkodzuje - ono z nich vyraba lopty pre psa - dost kreativna mysel 🙂

autor
10. dec 2022

Dakujem za vsetky typy ste super! K tomu pisaniu, pozname pismenka vsetky, vie napisat aj par slov. Medzi nimi babika, aby som vysvetlila list bol ciastocne pisany a ciastocne dokresleny ..pointa rovnaka babika bez hlavy :/