Dcérka je citlivá na hluk

zszudorova
18. aug 2013

Ahojte. Myslite si, ze sa da naucit babo spat v hluku? Tak nemyslim teraz na nejakom festivale alebo co ale taky normalny hluk ulice...mala mi spavala v pohode na balkone alebo v kociku mohli aj traktory padat a spala ale jak boli tie tepla tak som ju zacala davat dnu a uz asi 2mesiace spi vylucne vo vnutri, ma zatiahnute rolety no a ticho lebo ja mam zapnutu nanajvys TV a aj to po tichu, ked spi nevysavam ani nic cim by som ju rusila...asi som ja na vine, ja som ju to naucila...ale som proste aj videla ze ked ma klud tak spi sto krat lepsie...no lenze sa to stalo neunosne a mala sa zobudi doslova na kazde suchnutie...inak by mi to nevadilo len ked chcem ist poobede von tak tolko nevydrzi...po 2hodkach sa uz pyta spat, no ale ked sa mi aj podari ju nejako ucicikat v kociku tak musim byt niekde kde je minimalny hluk lebo inak na vsetko reaguje,strhava sa a potom samozrejme reve lebo je unavena...ale ja nemozem byt zavreta furt doma, hlavne teraz ked je pekne, ved by mi siblo...no ale kazdy den sa vracat z vonka s revom, s maximalne vycerpanym deckom tiez nie je zabavne...ona je taky typ proste, ja to chapem lebo ja s manzelom sme rovnaky, musime mat tmu a ticho,manzel dokonca spi so stuplami v usiach, inak nezaspime...ale predsa je to este male babo, mozno by sa to dalo nejako natrenovat, ci?🙂 ak mate niektore skusenost, poradte....trcali ste cele dni kvoli tomu doma alebo ako ste to riesili?

miskalevica
18. aug 2013

mne sa nezda ze si si ju tak naucila, to je vyraz sorry ale ako od svokry mi to pripada a nie od mamicky, my sme na tom rovnako, ked boli horucavy spavala dnuka a na prechadzky sme chodili azpo 19:00 podvecer a to bola v kociku zvacsa hore. Nepises kolko ma tvoje dieta mesiacov - nasej sa napr. uz asi mesiac nepaci v hlbokej vanicke a reve tam jak tur aviem zeje viac takych deti v tomto veku a su mamicky, ktore kvoli tomu uz kocikuju v sportaku - ale vratim sa k teme, to ze si tak tvoja dcera zvykla len vyplynulo zo situacie ktora sa opakovala niekolko dni/tyzdnov, nasa napr. cez den uz malokedy spava len tak, zvycajne iba v Manduce, ked sa nosi,tam na mojom tele jej hluk tolko nevadi a aj ak sa zobudi zvycajne do par minut zaspi, ale aj tak na prechazdke vyhladavam tichsie miesta ako je odlahla cast parku a pod, nemam rada ked som s dietatom v centre mesta, kde je velky ruch a premavka tam je nespokojna. Ja si myslim, ze ked sa na jesen ochladi, tak sa to zlepsi vseobecne deticky lepsie spia v kocikoch ked je vonku chladno, drzim palce, inak ti nezostava nic ine len ju pomaly jemne privykat na nejaky hluk,ale ako sa to robi netusim

darzneba
18. aug 2013

@zszudorova je to uplne normale, na zaciatku babo spi hocikde a hocijak a pomalicky sa to meni, aj moje 3 deti casom potrebovali klud, ved aj my vieme spat len v klude. nie je to nic mimoriadne

klincek
19. aug 2013

@zszudorova ja mam taku skusenost, ze dieta sa nauci zaspat v takom prostredi, ake mu vytvoris.
moje od narodenia spavali aj pri zbijackach (rekonstruovali sme panelak, a ked sa nedalo ist von, spali doslova pri rachote trvajucom aj dve hodiny - hoci robotnici mi chvilu predtym povedali, ze vrtat dnes nebudu 😠 ). spali aj pri vrtulniku, ktory nam prelietaval nad hlavou asi hodinu pocas prechadzky, lebo v blizkom okoli (na vsetky smery) prave vymienali mobilne vykryvace 😒. ja som nadavala ako chora vrana, ale oni spali..
pravdaze len do urciteho casu. s vekom sa stali citlivejsimi aj na hluk - nastastie dom je zatepleny a spavaju uz len vnutri v postielkach. ale ten bezny "prevadzkovy ruch" ako pracka, umyvacka, tichsie pustena telka, navsteva rozpravajuca normalnym hlasom v obyvacke, zvladaju uplne v pohode doteraz (maju 2r.). je to urcite vyhoda, lebo sa nemusim bat kazdeho suchnutia, ci sa nezobudia.
osvedcilo sa mi uspavat ich nie v uplnom tichu, ale v pri takej hlucnosti, pri akej maju vydrzat spat. skus napr. pootvorit okno na mikrovetranie a uspat ju pri tom, alebo si popri uspavani potichu pusti radio ci telku (v inej izbe). velmi prijemny zvuk na zaspavanie vydava aj umyvacka riadu (sumenie vody🙂). chvilku to moze trvat, ale malo by to casom fungovat.
moze to byt tazsie, ak je dcerka uz zvyknuta na absolutne tucho. ale ak ju to naucis, pomoze ti to do buducna..inak pokial byvate v panelaku, tak si ani neviem predstavit "absolutne ticho" 😉

zszudorova
autor
19. aug 2013

vetracku ma otvorenu vzdy, tv mam pustenu vo vedlajsej izbe ale inak nic svetoborne...v panelaku je relativne ticho, len sem tam niekto vrta alebo s niecim trieska ale to je v momente hore...navsteva nehrozi, musia chodit len v case ked je mala hore, niekolkokrat som sa ju snazila uspat pocas ale ked pocula hlasy tak striehla a nezaspala mi (mame dost hlucnu rodinu a aj s detmi takze je tazke ich neustale napominat a aj to je neprijemne)...ked sme vonku to iste, unavena je taka ze ledva vidi ale bude revat a revat a revat ale nezaspi mozem sa akokolvek snazit, aj ked to vyzera ze uz uz tak zacuje nejaky hlas alebo nieco intenzivnejsie-sak jak vonku a hned pozera, striehne....ako chapem, je taky typ ocividne, ma rada klud, nesmie ju nic rozptylovat aby zaspala....ale az tak?ja som si vzdy myslela ze deti zaspia hocikedy a hocikde ked ich to zmohne...moja je jasny priklad toho ze nie a to od narodenia...

kolinia
19. aug 2013

No ja tie deti aj chapem, moja je podobne na tom, no nemozem jej to zazlievat, pretoze tiez potrebujem uuuplne ticho, cize od jej narodenia spim so stuplami v usiach, rok spavala s nami v izbe v postielke, takze som pocula vsetko a od roka spi sama, no prvu cca 3/4 hodinu cez den spi v pohode, mohla by som aj vrtat, no potom sa zas budi na vsetko, v noci je to ok (ak nejdu zuby), spi totiz sama a nic ju nerusi, takze prespi noc...