Dcéra zaspáva veľmi neskoro. Čo mám robiť?

emkab
15. jan 2011

Ahojte, mam 2,5 -mesacnu dcerku, noc prespi bez problemov, zobudi sa len raz (cca o 3tej, 4tej) na papanie (je plne kojena). Problem je vsak v tom, ze zaspava sice sama na velkej posteli(potom ju prekladam do jej postielky), ale neskoro, teraz je to medzi pol 10tou a 10tou, predtym dokonca okolo 11tej. Rano sa definitivne budi okolo 8mej.
Inak ma dni, kedy cez den ma len kratke asi 20- 30minutove spanky, inokedy prespi takmer cele dni. Uz od zaciatku ju ucim rozlisovat den a noc- tlmene svetlo, dokonca hudba, kt. jej tisko pustam iba pri uspavani, tichsi hlas pri hovoreni.
Mate niektora podobne skusenosti? Resp. ak vam deticky presli na "skorsiu" hodinu pri zaspavani, kedy to asi bolo? Ja som myslela, ze sa to casom upravi, ale akosi to neprichdza....

carmen86
15. jan 2011

no ja mam momentalne 14 mesacnu dcerku a ta chodi pravidelne spavat az okolo 22.30 aj ked ju ukladam uz od 20.hod je to len boj a ona aj tak zaspi az tak neskoro a rano vstava okolo pol 9 a cez den spi uz len raz a to 2- 3 hodiny a ked aj zaspi skor ako o pol 11 tak sa castejsie budi a noci su horsie, a to tiez som dufala ze sa to zmeni casom ale nemeni aj som jej poposuvala rezim spania ale nic sa nezmenilo, tak asi to necham tak zatial a od narodenia je taky neskory zaspavac vecerny 🙂

bona
15. jan 2011

@emkab to ako keby si pisala o mojej dcerke..🙂 Tiez sme s tym zo zaciatku mali "problem" - snazili sme sa od prvych dni nastavit nejaky rezim, hlavne ten vecerny, okolo siedmej kupanie, do osmej napapkat, potom spat..mozes vidiet..😀 mesacne babo si s kludom zaspavalo o pol noci, tesili sme sa, ked zabuvala okolo pol jedenastej..dovtedy striedavo plac, nosenie na rukach, hojdanie na vsetky mozne sposoby..ked prvykrat zaspala okolo deviatej, co bolo zhruba okolo tretieho mesiaca, mozno kusok neskor, neverili sme svojim ociam..😉 Casom si nasla svoj "cas", teraz zaspava medzi osmou -deviatou, ked je prilis unavena stvrdne aj o siedmej..🙂
Takze este vydrz, myslim, ze tvoje dievcatko si takisto musi samo vytvorit nejake navyky a pod. Hlavne sa ty z toho nestresuj..i ked ja som sa tiez..😀 Ale teraz je to uz fajn..aj ked aj teraz ma dni, ked sa jej o tej osmej spat este nechce, tak ju nasilu v postielke nedrzim, ale sa pohrame, zoberiem medzi ostatnych clenov rodinky a po takej polhodine, tristvrte uz zaspi bez protestov 🙂

emkab
autor
15. jan 2011

@carmen86 moja dcera bude asi po mne, lebo ja som tiez taky "nocny typ" a teraz som si spomenula, ze ked bola este v brusku, tak to bolo skor opacne- cez den spinkala, dokonca som bola aj u lekara, lebo som necitila pohyby a vyplasila sa a prave okolo tej 11tej sa zacala hybat a kopkat. Mne to v podstate az tak velmi nevadi, lebo neplace a nemusim ju hojdat a nosit na rukach, len sa mi to zda byt neskoro, aby take male babo zaspavalo o takomto case...ja ked sa ju snazim uspat skor, tak to skonci tak, ze sa na mna zacne usmievat a odolaj takemu krasnemu bezzubemu usmevu 😉

emkab
autor
15. jan 2011

@bona dakujem za povzbudenie, mas pravdu, ja sa stresujem zo vsetkeho 😀 Ona je velmi sikovna a ziva, skor mi pripada, ze sa boji zaspat, aby jej nieco neuslo z diania okolo nej 🙂 Ja len ked stale pocuvam, ako ostatne deticky zaspavaju po kupeli a napapani, tak fakt neviem, ci len tie maminy sa snazia vylepsit realitu alebo je ta moja dcera taka rebelka 😉

monatko13
15. jan 2011

@emkab my sme mali na zaciatku tiez velke problemy, kedze to mam dvojmo 🙂 a chalani nechceli spavat...zaspavali my o polnoci az 1.hod.stale revali, mali sme este aj koliky... ked zaspali, potom sa este par krat zobudili, vzdy na sriedacu, tak som si ich celu noc prekladala, raz jedneho potom druheho...cele noci som bola hore 😝 Cez den boli tiez skoro stale hore. Upravovat sa to zacalo asi v 4-5 mes. Jeden uz krasne prespi celu noc, o 20.00 ho dam do postielky a sam zaspi 🙂 🙂 🙂 a aby to nebolo take jednoduche druhemu to ostalo... ☹ no trochu sa to upravilo, uz zaspavame o 22.-23.hod. dovtedy stale reve a nevie sa ulozit .Ak zaspi nahodou skor tak do jednej sa budi kazdu pol hod. po jednej 1-3 krat...stale dufam, ze sa to zlepsi... 😀

olifcek
15. jan 2011

my zaspavame o jednej rano a budime sa okolo 11.00 😉

olifcek
15. jan 2011

aj to nespime vkuse, lebo OLiv casto cucka, kedze sa kojime a kojit este dlho budeme 😀 spinka s nami v posteli

zuzana76
15. jan 2011

o 22.00 je neskoro? 🙂 nas zaspava najskor okolo 24.00, ale niekedy je to aj o 2.00 rano, je sice pravda ,ze rano taha do takej 9.00-10.00, vobec sa mu to neda posunut na skorsiu hodinu, skusala som mu aj rezim upravit, ze po 15.00 som ho uz nedala spat, ale nevydrzal, uz bol taky zly, o 21.00 zaspal, som si myslela,ze na nocny spanok, ale kdeze, prespal sa polhodinku a bol hore culy ako rybicka, takze holt, kazdy den ponocujem, co uz mam robit,ked mam doma nocneho vtaka 😀 , inak ma noci kludne, niekedy nepapa vobec a niekedy len raz. Takze ked spi do tej 9.00 aj druhy syncek, ktory zaspava uz vecer o 21.00, tak som aj celkom do ruzova vyspata. 😀

emkab
autor
15. jan 2011

@monatko13 tak to ta obdivujem, mne sa to zle uz len cita, musi to byt dost vycerpavajuce 😒 ...my nastastie neplaceme, len par krat, ked mala brusko-problemy..ja som ale stale pri nej, ked zaspavala a po par tyzdnoch, ked som docitala uz 3.knihu a nic sa nemenilo, tak som si povedala, ze asi treba s tym nieco urobit...

zuzana76
15. jan 2011

a zabudla som,ze ako 2-mesacny krasne spinkaval, nam sa to pokazilo tak od 3. mesiaca, je pravda,ze teraz mu idu aj zuby, tak mozno zato nevie zaspavat, no uvidim, nejako sa nestresujem, vyspata som, aj cez den si porobim, co potrebujem, inak je zlate dieta, tak to vecerne zaspavanie vydrzime 🙂

zuzana76
15. jan 2011

a mal asi 2 mesiace co reval tiez, aj niekolko hodin, na koliku to nevyzeralo, skor len taka vecerna nervozita, nosili sme ho na rukach na striedacku s MM, aj 2-3 hodinky kym zaspal

ivush
15. jan 2011

Neviem, asi je to tak, že niektoré detičky majú jednoducho tendenciu zaspávať neskôr...Náš synátor zaspával bežne okolo 21-22hod, ale ráno ak spal do 7.30 tak to som už oslavovala, že ako dlho potiahol...No potom poobede aspoň pospal 2-3hodky...no a celú noc prespal až tesne pred 3. narodeninami... 😅 😝
Dcérka tá chodí spinkať skôr, ale tiež celú noc neprespí ani náhodou, kojíme sa tak 2-3x a už si ani netrúfam veriť, že čoskoro prespinká celú noc keďže u Samka som na to čakala takmer 2roky noc čo noc 😀 😀
Ale podľa mňa to u tak malého mimina ani nerieš, ona sama sa najlepšie nastaví na režim aký jej bude najviac vyhovovať..hlavne v lete, keď sú dlhé dni, mávajú mnohé deti iný režim ako v zime, takže možno sa to aj u vás zmení...

janica81
16. jan 2011

jej aj my presne takto búvame, ale ja som maximalne spokojna...kedze nasa malicka je ticho..nevadi mi ze je aj do desiatej hore, kedze prve zobudenie je okolo tretej a potom buva do osmej, ked mi zaspavala o pol osmej, hore bola okolo polnoci a potom o siestej...tento posun co si vytvorila mi viac vyhovuje 😀

olifcek
25. feb 2011

no a u nas uz zmena.. vstavame pravidelne o 8.00, hajat ideme medzi 22.30-23.30 😉 deticky si to upravia, nic netreba robit nasilu

mishelle5
3. jan 2016

@olifcek uz sa vam upravilo to spanie? Mame 2 roky a zadpava o 23:30 uz sme unaveni... Neviem ako ju naucit skor zaspat

olifcek
3. jan 2016

@mishelle5 nie :D stale chodi spinkat neskoro a to sme mali 6 rokov :D rano, ak mozeme spat, pospime, ak nie, tak vstavame klasika do skolky a prace :D nepomaha ani moc vystavit ju :D

cize ja siniekedy lahnem uz o deviatej, desiatej a OLivka je este s manzelom hore :D ale snazime sa, ked sa ide do skolky, cize bezny prac. tyzden, aby uz o deviatej bola v posteli... ked nejdeme hned aj my, tak zaspi o jedenastej, ale, ak idem i ja, tak zaspime nejak sucasne skoro ihned... :D len ja nechcem prist z prace, navecerat sa, trosku sa porozpravat, umyt a ist spat... :D chcem s manzelom i pokecat, takze... olivka lezi v posteli a lezi a odpociva... 🙂

mishelle5
5. jan 2016

@olifcek fuuuha....no ved toto ze s manzelom chceme mat aj svoj zivot....my mame zatial len 2 roky ale ked taha od 8 rana do 23:15 mame dost ....ja sa s nou zatial vyspim ale manzel chudak vstava rano skoro.... a boli ste to riesit s DR?? napr? poradili ci ani nie?

olifcek
5. jan 2016

@mishelle5 neriesila som to s dr. len som to spomenula a dr., ze no, ak ma rodicov sovy, co uz :D olivka je zdrava, vnimava, inteligentna, velmi ziva, takze je vsetko ok 🙂 spinka, kolko potrebuje 🙂 cez vikendy zase spime spolu i do desiatej 🙂

mishelle5
5. jan 2016

@olifcek jj podobne to tak mame len je to cycerpavajuce hlavne aj pre starsiu dceru ktora potrebuje viac spanku... No uvidime ci ju to prejde niekedy 🙂

lanugo
5. jan 2016

Moj starsi syn zaspav okolo 23:30 - a to sme bolu sakra radi.Mladsi ma rok a pol a zaspava cca od konca sestonedrlia medzu 16-17 hod a spinka do rana do piatej.To je nadhera, akurat nevieme nikam ist, lebo o 16 hod uz chce byt doma a chystat sa fo postielky🙂

elisvic
6. jan 2016

ahojte holky ,
moja 6,5mesacna dcerka, rano sa zobudi o 8h alebo spi az do 10h od zobudenia asi dve hodinky a uz je opät unavena
potom spi doobeda aj 2-3 h a
opät 2-3h je hore , hra sa ,papame
poobede opät 2-3 hodiny spanok potom je hore az do 23.59 alebo aj dlhsie , podla toho asi do kolkej spala poobede.
pozor ak ju nedam aj spat poobede tak mi este horsie zaspi o 23.59
naposledy spala velmi malo cez den a bola hore az do 2.15 rana.
hoci chcela zaspat ale nedarilo sa jej , este ju ciastocne kojim, a nepijem kavu,kolu alebo caj
nema niekto nejaku radu? trik??
v noci sa budi iba tak ze je smädna tak ju nakojim ked mamdost mlieka a ak sa budi castejsie tak dostane flasu, beriem tabletky na podporu mlieka, cize niejeho vzdy dost.