Dcéra si stále pchá prst do oka

zzuunnaa
10. sep 2023

Ahojte skúsene maminy. Mame doma ročnú dcérku a stále si pchá prsty do oka, pripadne si chyta mihalnicu. Zo začiatku som myslela, či ju ocko nesvrbi, ale nemá ho ani červene, ocka si strieda. Začali sme jej to zakazovať, nechcem aby si nejako ublizila a poskrabala oko, no všímam si, že si začala takto vydobijat pozornosť. Ak je napr v postieľke a nik si ju nevsima, okamžite začne chytať oko, keď jej dáme rucky preč strašne kričí. Robí to napríklad aj keď už nechce jesť a pod. Celkovo ju oči akosi zaujímajú, aj keď zaspáva tak ide s prstom do oka mne.. Už nevieme ako ju od toho odnaučiť, dnes to robi od rana, má už celé oko červene ako si ho neustále sucha, tlači na neho prstom, natahuje ho a pod. Neviete čo by mohlo pomôcť? Alebo ako ju od toho odnaučiť? Ak to napríklad začne robiť v postielke, hneď ako ju dám na zem tak s tým prestane lebo ma inú zabavu… Lenže nemôžem sa jej venovať 24 hodín denne 🤷🏽‍♀️ Ďakujem za nápady čo s tým…

beata_k
10. sep 2023

@zzuunnaa Ved sama pises, ze tym iba puta pozornost. Ignoruj a hotovo. Nie je obecenstva, nie je divadla.

zzuunnaa
autor
10. sep 2023

@beata_k mile rada, ale ona si ten prst pchá fakt že do oka. Odtiahne si spodné viecko a tam si teperi prst 🙈 bojím sa že si nejako poškriaba oko alebo čokoľvek.. kebyže si len nejako sucha oko tak to nechám tak…

veselo_neveselo
10. sep 2023

Sama si oko nevypichne, ak ti o toto ide. Nezakazuj, ale odved pozornost inam ked to robi - teda pouzi pozitivne impulzy namiesto negativnych.

domka222
10. sep 2023

Moja si tiež naťahovala mihalnice a skúšala. Videla,že nikto si to nevšíma, tak s tým prestala

nikpa
10. sep 2023

@zzuunnaa a nemôže mať s očami volaky problém? Nebolia ju, vidí dobre, nerobí sa jej jačmeň? Ten ani nemusis vidieť keď je z vnútornej strany viečka...

beata_k
10. sep 2023

@zzuunnaa Drz jej kratke nechty. Prestane s tym.

veselo_neveselo
10. sep 2023

A este mozno chodte aj k ocnemu (po konzulte s pediatrom), nech jej pozrie, ci nahodou nieco neuvidi, co by ju mohlo obtazovat.

zzuunnaa
autor
10. sep 2023

@nikpa robí to už dlho takze si myslím, že by sme si niečo všimli ak by bolo s okom..neviem, no detskej som to spominala, tá má odbila so slovami, že deti si ocka suchaju.. ale rozmýšľala som ju vziať k očnej na vyšetrenie 🤷🏽‍♀️ ale u rocneho dieťaťa asi ťažko nejako zistím či dobre vidí. Ako správa sa podľa mna normálne a chyta hračky aj reaguje keď niekto ide aj zamava a pod. Skôr si myslím, že objavila mihalnice a potom prišla na to že reagujeme na to. Lebo poviem nono, dam preč prst a ona pozera na mna a urobí to zas. Ako keby naschval aj keď netuším či ročne dieťa má už kapacitu na take zmýšľanie 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

zzuunnaa
autor
10. sep 2023

@veselo_neveselo detská má odbila bez toho aby čo i len na malú pozrela, spominala som jej to pred mesiacom na poradni. Ale mame súkromnú očnú, kde nemusím mat lístok od detskej, lebo keď bola mala ešte novorodenec tak mala upchate slzne kanáliky a hrozil jej prepich a žiaden očný lekár nechcel tak malé dieťa vysetrit tak som jej musela založiť kartu u súkromného.. tak možno skúsim kontaktovať ju aj keď si myslím že je to nejaký blby zvyk..

beata_k
10. sep 2023

@zzuunnaa Ked s tym zacne odid z miestnosti. Bez vysvetlenia. Prestane ju to bavit.