Dávate deti s teplotou spať v tomto počasí von?

nitka1157
6. feb 2023

Davate spat von v takomto pocasi deti pol rocne ak maju teplotu do 38?

beata_k
6. feb 2023

@nitka1157 Urcite nie. S teplotou sa nesmie von.

magic08
6. feb 2023

s teplotou urcite nie

nitka1157
autor
6. feb 2023

@beata_k tiez nedavam ale zachytila som kedysi diskusia ze davaju normalne.ze zima stiahne teplotu roztiahne dychacie

amelia89
6. feb 2023

moj maly spi dobre len v kociku a veru uz tyzden spi strasne lebo ho von nedavam lebo mal zvysenu teplotu. Von ked ma kasel/sopel bez teploty ano,v kociku na spanie ale pri teplote urcite nie

sandyan
6. feb 2023

S teplotou urcite nie

beata_k
6. feb 2023

@nitka1157 Tak to take rady Ptaka Loskutaka. Moze ist von ked ma trochu sopel. To sa mu ozaj bude lepsie dychat, ale nie s teplotou. Tebe uz niekedy zima stiahla teplotu? Bo mne nie.

melanta
6. feb 2023

Zima stiahne teplotu? By som zobrala takej materi dieťa, ktorá zoberie do mínusovej teploty dieťa s teplotou s argumentom, že zima mi stiahne teplotu. Minule som v jednej diskusii čítala, že každá matka vie najlepšie, čo je dobré pre jej dieťa. No niektoré to evidentne nevedia.

huginko
6. feb 2023

@nitka1157 rozum sa mi zastavuje nad niektorými otázkami. To naozaj???? Treba sa pýtať na takúto hlúpu otázku?

shee11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
huginko
6. feb 2023

@shee11 áno, ale tak predpokladám, že ste nemali inú možnosť... Ale prechádzku s teplotou by ste asi nesli

anjelicek26
6. feb 2023

Chlad stiahne teplotu... aaaano, ked das chladive obklady alebo teplu (35 stupnovu) sprchu, telo sa ochladi ... ale neni tym myslene v minusovych teplotach behat s oslabenym organizmom, co bojuje s virusami ci bakteriami este aj von...
@shee11 predpokladam, ze konecne zabrali lieky na teplotu, nic viac nic menej...

zorkahorka
6. feb 2023

Nemylis si to s nadchou? S nadchou som davala spat vonku. S teplotou ee

shee11
6. feb 2023

ale autorka pisala o spaní, nie behaní s teplotou. Ja len vravím, že nám dr. povedal, ze sa často stáva, ze práve tá zima vonku teplotu deťom zrazí, kym dojdu na pohotovosť.

shee11
6. feb 2023

Pre všetky mamičky, ktoré tu chceli odoberať iným matkám dieťa, kvoli prechádzke s teplotou🙂 Pokiaľ ide o vysokú horúčku u dieťaťa v zime, vonkajšie prechádzky sú veľmi užitočné pre odstránenie patogénu. Po prvé, v chladnom mrazivom vzduchu môže dieťa ľahšie dýchať. Po druhé, vírusy, ktoré postihujú telo dieťaťa a inú osobu, sú prispôsobené na to, aby žili v ľudskom tele v komfortných podmienkach pri pohodlnej teplote. Tieto vírusy v porážke tela žijú vďaka skutočnosti, že existuje "teplo", pretože človek má stabilnú telesnú teplotu. Keď dieťa s vírusovou infekciou pri teplote tela pod hladinou chodí na ulici, vírusy nie sú prispôsobené takým agresívnym podmienkam prostredia a zomrú. To určite urýchľuje zotavenie dieťaťa. Ak ide o zimu, potom môžete chodiť s chorým dieťaťom pri teplote najmenej 10 stupňov. Ak je ulice veľmi studená, je lepšie len dýchať vzduch na balkóne, keď je miestnosť vetraná.

cecilia29
6. feb 2023

Von teplota klesne, to je pravda. Ale ak ma dieťa teplotu už nedávam von.

domka222
6. feb 2023

@shee11 áno je to dobré pri nádche. Nie je to tak, že vírus je rád, keď je teplota tela normálna? Veď vtedy telo aj napáda. Zvýšená teplota/horúčka je obranný mechanizmus proti vírusu,kedy sa tvorí viac bielych krviniek, aby mohlo telo bojovať. Dokonca sa odporúča byť doma ešte 24 hod po klesnutí horúčky

mamamasama
6. feb 2023

@shee11 skvelo napisane a suhlasim. Inak. Zenske. Dietatko je hadam oblecene, takze velka zmena to pre neho nebude, ci je doma, alebo na vzduchu. Minusove teploty sa k dobre oblecenemu dietatku ani nedostanu.

terina25
6. feb 2023

@nitka1157 tato otazka je vtip dufam🤦

simca06022011
6. feb 2023

Kazdy ma svoj nazor/sposob, kazda choroba aj dieta su trosku ine... dieta s teplotou nechodilo so mnou ani len von. Doma spalo v posteli. Ak ma dieta laryngitidu atd, vetra sa ked tak. Ale tiez nemoze viac prechladnut. Pri zapaloch vobec nevidim nic dobre na tom, a inych chorobach tiez nie. Na sebe viem, ze pri zapale napr. dutin, riadnej nadche atd ma vonku boli aj dychat. KEd prejdu horucky, do 38 som neriesila, ale tiez iba prejst sa s kocikom von, vyvetrat pri tom byt a islo sa domov... ziadne dlhe lietanie po vonku. A nie nechavala som dieta v zime, teple, nikdy len tak niekde pred bytovkou spat v kociku🙂

nitka1157
autor
6. feb 2023

@terina25 ano vtip.zasmiala si sa?? Daj an ty niaky

beata_k
6. feb 2023

Pana boze zeny a vy bezne behate s teplotou von alebo lezkate pekne pod paplonikom? Ja uz mam teda dost rokov, ale nikdy, nikdy v zivote sa mi nepolepsilo ked som bola s teplotou mimo domu. Vam fakt ano? Ci len z deti mate pokusne kraliky?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitka1157
autor
6. feb 2023

@kittykat22 🤣🤣🤣🤣 tak ten bol tiez dobryy

nitka1157
autor
6. feb 2023

@amelia89 tiez mi spi vonku 3 4 hodky najlepsie.vnutri len 10min.a to som skusala vselico.musime veru niako vydrzat