Dávali ste strihať dcéram ofinu?

hanah1166
26. aug 2020

Ahojte,
Dali ste vašim dcéram strihať ofinu? Moja má 3r. a premýšľam, že jej ju dáme urobiť ešte pred školkou. Je s tým veľa starostí? Ostrihala by som ju na krátke mikádo plus ofina.. Alebo nosia vaše deti aj dlhšie vlasy do školy? Je to moje prvé dieťa a bojím sa, že ráno nebudeme stíhať česať..

deti95060810
26. aug 2020

máme tri dievčatá,ale všetky majú dlhé vlasy...bez ofiny. Je to také dievčenské....
Ale samozrejme majú spolužiačky čo sú ostrihané aj na krátko.....

solange7
26. aug 2020

@hanah1166 ja som nosila fontanku 😀 alebo klasika ofina a taky ten socikovsky "bob" 😀

danulicek
26. aug 2020

ja som mala stale kratke vlasy a od skolky som snivala, ze budem mat dlhe ako kamaratky 🙂 co sa tyka udrzby, mam synov, tam neporadim, ale v synovej skolke pani ucitelka cese rano stale nejake dievcatko 🙂

kittykat22
26. aug 2020

@hanah1166 na ofinu treba jemne, uplne rovne vlasy. Inak by jej upravou boli starosti.

0silvia0
26. aug 2020

@solange7 myslis uces na majku z gurunu? 😁

marcellka32
26. aug 2020

Ja som bola až do 6 rokov na Majku z Gurunu 🙂

lenka2710
26. aug 2020

@hanah1166 moja ma dlhé vlasy a ofinu, od mala jej tak rástli, bez ofiny si ju neviem predstaviť, striham jej ju ja, inak vlásky ma po lopatky! Ale ona ma totálne rovné vlasy, takže nič speci si to nevyžaduje, ráno urobíme konský chvost a ide

kubkovamama
26. aug 2020

@hanah1166 ofinka podľa mňa skôr neprakticka,dieťa sa ti pod ňou potí aspoň v lete a pri jaseni určite,tiež neustála údržba a rano/večer zdržovačka,ak chces umyť tváričku,zuby,najprv zasponkovat alebo nejak vypnúť.Mne osobne tiež na mne strašne prekážala ofina,ráno to dať do slušnej podoby,v práci ma vytacala.Dcera 3r má dlhé megahuste vlasy po pas,robím konský chvost alebo drdol do širokej gumičky a paráda,všetky vlasy držia a nezavadzaju.Za minútku hotovo.Rano mám dosť stresov aj bez ofín 😃.A tretie dieťa 😉 Ako ofiny na foto sú pekné,zvlášť keď to dieťaťu fakt sekne,ale na údržbu si myslím ee

ruzasipova
26. aug 2020

Mna mama tak strihala, ako to chces teraz ty dat dcere a doteraz nechapem, preco to robila.... lebo vsak vsetky dievcatka chcu mat dlhe vlasy. Mojej malej rastu od babatka. Ma 5 rokov a ma ich po zadok. A nejedna spoluziacka jej zavidi. O ostrihani ani pocut, tak to respektujem. Spytaj sa dcery, co by chcela ona, nerozhoduj za nu. Za tie roky musis mat predsa cesanie a zakladne 2-3 ucesy uz “v rukach”, tak ake zdrzovanie?

janka_266
26. aug 2020

S ofinou sú starosti aj u dospelej. Nie to ešte u dieťaťa, ja by som ju nestrihala 😃

kitycat
26. aug 2020

predsa sa nechysta robit fotomodeling na ofinu..kludne jej ju daj zvlast ak jej to pasuje...co je tazke na zasponkovani ofiny? A co ak sa jej pri umyvani namoci?

solange7
27. aug 2020

@0silvia0 ano, total klasika. Ale na fotkách som nahodou rozkosna! 😀😀😀

0silvia0
27. aug 2020

@solange7 a nechces nam pridat foto, nech sa pokochame retro ucesikom? 😁

miriam2908
27. aug 2020

V skolke som nosila ofinu ale vzdy mi to cesali na fontanku... Potom som nastupila do skolky a mama ma ostrihala na uplny serbel, deti sa mi smiali, prerastlo to do sikany. Doteraz to mame zazlievam. Mam 6 rocnu dcerku od narodenia bola asi 3x jemne podstrihnuta. Vlasy ma nad zadok. Ak budes pravidelne rano a vecer cesat tak je to otazka 2minut kym jej upravis vlasky. To je to najmenej co pre nu mozem urobit 😊

ivca88
27. aug 2020

Len to nedávaj !!
Ja som si rovnako myslela, že si tým pomôžem a opak je pravdou.
Dcéra sa dosť v lete potila a tak som ju ostrihala.
Krátke vlasy po ramená nešli ani poriadne do gumičky.
Lietali jej všade. Cop nedržal.
Ofina nalepená na tvári.
Už nikdy.
Teraz ide mať 5 rokov a vlásky má dlhé pomaly po pás - rovnaká dĺžka.
Stačí jej ich dať do gumičky, a dve sponky na bok a mám pokoj celý deň.
Poprípade najviac overený účes ktorý drzi je práve na pipi dlhú pancuchu - dva copiky. Ten má aj celý deň a nemusím jej nič opravovať

ajka0207
27. aug 2020

@hanah1166 moja má ofinu, keď mala dlhšie vlasy tak jej to stále padalo do očí, striham jej to tak raz za mesiac, nemám pocit že sú s tým starosti

nominativ
27. aug 2020

Dala som ofinu, lebo je to rozkošné ❤️ ale moja dcéra má 4 vlasy a iný účes ako mikado ani mať nemôže. Nemám pocit, že by s tým bola nejaká údržba, isto oveľa menej, ako stále sponkovať tie jemne 4 vlasy aby to nemala v očiach. 🙂

Ale dodám, že ma ide šľak trafiť, keď vidím tie dievčatá s vlasmi v očiach, čo je vlastne 90% sa mi zdá a mám nejakú úchylku ich hneď česať (keď sa poznáme :D)

miriam11
27. aug 2020

@hanah1166 mam dcérku, ofinu nestrihame. Ma dlhé vlasy do pol chrbta. Len strihame občas končeky. Žiadny problém. Používané z amway prírodný balzam na vlasy, takže sa rozcesavaju bez problémov. Mojej dcére by ofina nepristala.

solange7
27. aug 2020

@0silvia0 daj pokoj. 😀 To, ze som bola rozkosna, mi vstepovali rodicia! Ale ja im verim! 😀

0silvia0
27. aug 2020

@solange7 skoda, nic nebude😬

solange7
27. aug 2020

@0silvia0 nieco taketo 😀 ale tato fotka je stiahnuta z internetu.

0silvia0
27. aug 2020

@solange7 no ta sa tvari ako moja sestra ked ju isli fotit, tusim sa aj podobaju🤭

kirjaklambrid
27. aug 2020

@solange7 vražedný pphad budúcej svokry 🤣🤣🤣

marca12
27. aug 2020

@hanah1166 och len nie na kratko.
@marcellka32 aj ja a potom som isla na chlapca. Tuto krivdu mame nikdy nezabudnem 😀

0silvia0
27. aug 2020

@solange7 no dobre teda, naberam odvahu a davam fotku ja, ked si taka hanbliva🤭
Toto je rok 1979-1980

slavaf
27. aug 2020

@ivca88 Ja zase vždy v lete dcére podstrihnem dlhé vlasy na takú dĺžku, aby som ich vedela zviazať do vysokého copa a ona mala voľný krk - ona to takto chcela, lebo veľmi dlhé jej v lete zavadzajú. Ofina - nechávali sme jej vlásky bez ofiny až raz v noci si ju ostrihala nakrátko, lebo jej to pri spaní zavadzalo a odvtedy má krátku ofinu a je spokojná. Mimochodom, ostrihala si ju detskými nožnicami, bez zrkadla a v tme úplne rovno. Ráno to bol pre nás pekný šok🤣. Mladšej sme tiež nechávali dlhé, ale mala ich riedke, veľmi jemné, zle sa viazali do gumičky. Išla do školy, vlasy sme dali nakrátko, dcéra je výsostne spokojná, ráno raz zahrabnem hrebeňom a hotovo. Inak vlasy jej krásne zhustli a spevneli...

simca06022011
27. aug 2020

Ono je to vec nazoru... Ja som absolutne proti ofinam, detom sa pod tym poti celo, kym to potom dorastie, tak je to hotove trapenie. Malá prehovorila ocka a ofinu ostrihali+vlasy po plecia, lebo velmi chceli a odpadlo to tak, ze sa uz 2. rok trapime s ofinou, konecne pochopila, ze je to na figu a vypiname, zapiname a cakame, kedy dorastie. Dokonca tapa, zavadzala jej ta ofina tak si na kuse odstrihla z nej az pri pokozke skoro:D Ja som totalne proti ofine. Polovrkoce dozadu zapinat, zapletat vlasy, vrkoce.. bez ofiny. V lete vypnut vlasy hore. A ziadna starost. S kratkymi vlasmi je len ostara, plus v skolke sa cesali, hrali na kadernicky a co ja viem co.. mojej to vzdy chybalo ked som ju dala podstrihnut viac :D

bimbambim
27. aug 2020

Určite ofinu nie.Teda u dcéry nehrozí nemáme ani jedna ofinu a ani mať nebudeme a to som kaderníčka.dcera na osem rokov a vlasy jej striham raz za rok tak po plecia aby sa to dalo do gumičky.Pokial sa nebude vedieť sama postarať o vlasy tak dlhé mať nebude.zatial sa jej o vlasy starám ja neznáša umývanie vlasov tak sama zvážila že taká dĺžka vlasov jej stačí.nechapem u dievčat dlhé tenké vlasy čo vyzerajú ako slama hlavne že sú dlhé.🤔

slavaf
27. aug 2020

@janka_266 Aké sú starosti s ofinou? Raz za čas sa podstrihne...

dusankomoj
27. aug 2020

Moja dcéra túto dilemu vyriešila za mňa, keď bola malá! Ofinu si odstrihla sama a ja som už len zúfalo dorovnávala👧