Dávali ste 4 mesačnému dieťatku strieborné náušničky?

erikav
17. feb 2013

Chcela by som sa spýtať, či ste niektorá dávali tak približne 4 mesačnému bábätku nie zlaté ale strieborné náušničky. Ak áno, neboli žiadne problémy? Momentálne nad tým uvažujeme, že aké kúpiť.

simca06022011
17. feb 2013

Ja som davala z bieleho zlata a vymenila som za zlate, neviem, striebro sa vznikne zaciernit a treba to cistit, babatko by to malo mat vydenzifikovane... videla by som hlavne prakticke problemy, nebudete ich tak casto vediet vyberat na cistenie ak scernaju napr., inak ma ziadne ine proti nenapada 🙂

vefi89
17. feb 2013

@erikav ak má mať dieťa alergiu, popr. reakciu, tak môže byť ako na zlato, tak aj na striebro. ja by som problém nevidela. prepichnúť ušká, a ak by mala reakciu, tak jej tam dať z chir. ocele len aby dierky nezrástli

lejlla
17. feb 2013

ako pise simca tiez by som uvazovala nad bielym zlatom ak sa ti nepaci zlte...striebro by som dala az ked bude starsia...

zuzulica
17. feb 2013

Ja so sestrou sme ako malé mali strieborné a nič nám nebolo 😉

lady511
17. feb 2013

ahoj my sme našej ked mama cca 5m strieborne nechcela som zlate..a nič všetko vporiadku 😉

wewe22
17. feb 2013

striebro je prirodzene antibakterialne ale pre babo by som nevolila preto ze striebro velmi zachadza a nebudes ho vediet vycistit, ak ide o cenovu kategoriu tak skus popozerat z chirurgickej ocele

nikolet_89
17. feb 2013

ahoj my sme dcerke kupili z bieleho zlata tiez sa nam nepaci zlte...vysli nas 60eur...striebro by som tiez nedavala skor ako bude mat tak aspon 5-6 rokov...

meeri
17. feb 2013

som za biele zlato pre take male,abo chirurgicka ocel,na striebornych je zapinanie iba v zadu a take male babo ma este taku jemnu pokozku ze ho to moze poranim.take by som dala az v dvoch rokoch

tilly24
17. feb 2013

ahoj, ja mam skoro 3 rocnu dceru a este sme jej nausnice nedavali, z toho dvovodu, ze ak ich raz sama bude chciet, vyberie si take ake sa jej pacia.....

monika15
17. feb 2013

striebro uricte nie.....
ani zlate nie su drahe.... ja som si kupila pre krstnu dceru v Kosiciach na hlavnej za 30 eura a su nadherne....
netreba riskovat...... to je nieco co je pre zdravie dietata, urcite nechces n ijaku alergicku reakciu a infekciu.

drzim palce.

zeytin
17. feb 2013

Ja som dala nausnicky obom babam nastrelit v 6 mesiacoch, po druhom ockovani do noziciek. Tak mi to odporucila pediatricka, ktora babam nausnicky aj nastrelila. Boli to obycajne malicke nausnicky s bielym ockom. Nastrelenie aj s nausnickami vyslo 20EUR a starsia ich nosila do 2 rokov. Potom som dala urobit take iste zlate, ale so srobovanim na konci, aby nestracali uzavery pri vyzliekani svetrikov. Tie ma vysli 45 EUR. Neviem kvoli comu uvazujes nad striebornymi nausnickami... ak to je z financnych dovodov, volila by som to nastrelenie. Ak to kvoli tomu, ze sa ti nepaci zlte zlato, daj radsej biele zlato. Striebro by som detickam nedavala... Deticky maju predsa citlivu pokozku, ktora moze lahko zahnisat.