Dá sa naučiť ročné dieťa, aby nečľapkalo vodu vo vani?

14. jún 2022

Kazdy vecer kupem malu dcerku. No uz mi zacina vadit, ako cliape vodu. Ona celou silou trepoce nohami do vody, a teda ozaj po kazdom kupani potopa, cela kupelna je mokra. A potom do toho vzdy stupim, ponozky mam mokre, mozem si ist dat suche ponozky, a vyutierat celu kupelnu. Ked poviem malej nono, zasmeje sa, aj nozku jej chytim, a poviem nono, no efekt ziaden. To ozaj sa neda naucit, aby rocne dieta necliapalo vodu? Ozaj kazdy vecer potopa po kupani malej.

gabyyygabriela
14. jún 2022

Skús dat menej vodičky🙂

elis248
14. jún 2022

Alebo dať hračku na hranie do vody? Aby ju to zaujalo viac ako člapkanie vody.

dievcacitajucelist
14. jún 2022

U nás pri tom najstaršiom bolo to isté a teraz pri drobcovi môj muž mu dá do ruky ešte aj sprchu a pustí...vieš ako to vyzerá? Sodoma gomora 😂🤣😂

tosomja
14. jún 2022

A ja si to práve užívam, ako sa teší na kúpanie, aká je šťastná, keď som aj ja mokrá. 🤣

autor
14. jún 2022

@elis248 V rukach drzi hracky a nohami cliape

autor
14. jún 2022

@tosomja Ved hej, ale kazdy vecer som z toho mokra a aj kupelna. To sa da tesit kazdy vecer na tu potopu?

pribinak
14. jún 2022

To je len obdobie, Časom ju to prestane baviť

tosomja
14. jún 2022

Áno, dá. Veď potom idem ja do sprchy, predtým vyutieram a je. Mám v kúpeľni mop 😃

reni666
14. jún 2022

treba si dať dole pokožky a dať si papuče, ak jej to budeš znepríjemňovať tak ju dostaneš do vane len nasilu a s revom, utrieť okolo vane je pol minúty, ale keď ti znenávidí kúpanie tak to je horor

viestta
14. jún 2022

Zvykaj si, bude horšie. Treba dat k vani veľký uterák co bude zbierať vodu, obliecť sa tak aby voda nevadila a dopriať jej tu radosť. Sú deti, ktoré z kúpania majú stres a vrestia akoby ich z koze drali. Ver, oproti tomu je mokrá kúpeľňa paráda. Ta sa dá jednoducho vyriesit

autor
14. jún 2022

No dobre, tak sa teda idem z toho tesit, ze sa mala rada kupe a cliape vodu. Mopom to prebehnem, seba prezleciem a je. Dakujem, ze ste mi otvorili oci. Ved je malicka, nech sa tesi. V puberte ma uz v kupelni nebude chciet 😄.

ruzovakrava
14. jún 2022

Prajem ti ešte veľa pevných nervov, budeš ich potrebovať keď ti toto vadí 😃😃 len sa z toho teší, objavuje, je to prirodzené a milé. Skús dať do vaničky menej vody a vyzuj si ponožky 🙃

elis248
14. jún 2022

Neviem ako kúpeš, či vo vani alebo vo vaničke. Ja som kúpala tak, že malú vaničku som dala do vane, do vaničky dala vody asi tak do pása sediaceho synčeka a keď špliechal a čvachtal tak to väčšinou skončilo vo vani. A takto som ho kúpala do 2 rokov aj pár mesiacov. Teraz má skoro 2,5 r a už sa normálne kúpe vo vani bez vaničky.

simca06022011
14. jún 2022

Kupala som malu v kratasoch a bosa, vanička s menej vody u nas na podlahe v sprchovacom kute a podlahe handra... posadiť a hotovo.... Alebo ju nekup s hračkami kazdy den, osprchuj a von.
Myslím ze nie, rocne dieťa to "nenaučis". Musíš si to len ty prispôsobiť.

elanor
14. jún 2022

namiesto ponoziek si daj poriadne papuce (naj pogumovane slapky, kratase a tricko alebo tielko to isti), na zem rozloz stare uteraky, vacsinu vody vypiju a mas o to nemej roboty, len ich mokre slahnes di pracky preprat na najkratsi program (ja mam 14 min.), a bud ich potom bachnes do susicky, alebo vyvesis na balkon uschnut.
Mas normalne zdrave, zive dieta, bud rada, ze sa na a z kupania tesi.
Nerob zbytocnu dramu, tam kde netreba.

anjelicek26
14. jún 2022

Tak bud dat zaves pred vanu, nech to nestrieka vsade, alebo uterak pred vanu, ja mam vysavac na podlahu (vodny), vyuzivam to casto dodnes a to su uz akoze velky 😂

elizabet173
14. jún 2022

tak ju sprchuj a pôžitok z kúpania jej dopraj dva krát týždenne a môžeš si vyzuť ponožky a kúpať len v spodnej bielizni. Určite by som dieťa neupozorňovala, že to nemá robiť, veď to dlho nepotrvá

patka06
14. jún 2022

Špliechanie vody je najväčší zážitok ... to ju ťažko odnaučíš
Môžeš prejsť z kúpania na sprchovanie

spadnutaslivka
14. jún 2022

jáj, to sa nemá... a ja trubka som to svojmu prvému ešte ukazovala, že ako sa správne čľapká... do kelu... 😀 sorry, to nechcem byť zlá, len mi to prišlo trochu vtipné. Ja by som to nezakazovala, len netreba preháňať s množstvom vody vo vaničke a k vani som dávala na zem uterák, ktorý prípadné čľapkance vsaje.

nikpa
14. jún 2022

No ja keď vidím akú radosť deti majú keď toto môžu robiť vo vani tak mi je úplne jedno, že spravia v kúpeľni potopu. Možno keby si si nedávala tie ponožky keď ju ideš kúpať tak by si si ich potom nemusela ísť prezuvat a poutierať kúpenu tiež nie je žiadna veda. Trochu radosti z toho života....

lenkadenisa
14. jún 2022

Nekúp každý večer 🛀 😉

danieladugard
14. jún 2022

Ha, nase dvojcata to robia najradsej😂 muz kupe napriklad len v boxeroch😜 cliapanie je najvacsia radost. Neda sa to zakazat. Skusat skusaj, ale potom budes mat doma vojaka. Pokial nejde o zivot, zakazujem detom velmi malo - co sa nasej domacnosti tyka

h2o2
14. jún 2022

Tiež dám na zem veľkú osušku a už to neriešim. Je to len obdobie za chvíľu ich to prejde a potom nám to bude chýbať. Ty máš len jedno dieťa vieš si predstaviť čo robia v kupelni dve deti?

martinoocka
14. jún 2022

Jasne že ročnej nezakazes ....ona ťa aj pocuvne ale o 5 sekúnd zabudne lebo sa jej to páči a teší sa ....treba hľadať spôsoby ako dovoliť robiť deťom čo ich baví. Zakázaného majú toho beztak dosť. Daj si na zem uterák ten nasaje väčšinu vody a nechoď tam v ponožkách, vyzuj sa a hotovo. Dieťa šťastné a ty nemusis nervacit 😉

phiby83
14. jún 2022

Môj má 4 a asi tá sklamem stále to robí normálne sa bojím že vytopí susedov Nad nami :D

viestta
14. jún 2022

@phiby83 áno, ja sa pamätám ako nás s bratom mama spucovala, že voda tečie po strope. Neviem koľko som mala, ale s tou sprchou bola zábava.

andreatytler
14. jún 2022

Mozes ju naucit ale zabijes v nej dieta. Cliapanie vody je jedna z najzakladnejsich senzorickych aktovit, ktore deti potrebuju robit.
V lete jej daj vanicku alebo bazen na zahradu a nech sa tam cliape. Casom sa toho nabazi. Ale pridu ine aktivity - ako vylievanie vody s poharikom alebo striekanie vody z ust.
Treba ju praveze podporovat a vytvorit jej lasku ku kupaniu.

viestta
14. jún 2022

@andreatytler áno, vylievanie vody z vane pohárikom.. Nikdy som netušila, koľko vody je vo vani až kým ju syn nezačal precerpavat.

yanni
14. jún 2022

Uplna normalka. Nechaj ju, nech si to uziva. V puberte to uz robit nebude. Ja mam najmladsie 3 a takměř 7 rokov a obě, ked su vo vani, tak je v kupelni potopa. A co, poutiera sa. Ponozky ma netrapia, doma som naboso. Zhruba v dvoch rokoch ju postav do sprchy a mas po potopě. U nas su vo vani tak 1-2 krat do tyzdna a zvysok v sprche. Takze uz tej potopy nemame tak vela.

danieladugard
14. jún 2022

@viestta co poharikom.. Dala som vedierko do vane predvcerom.. preco.. lebo som sprosta🤷🏻‍♀️👌 Fred, dneska nam oslavil rok, naberie plne vedro vody, drb von z vane.🍻