Cumlík - za a proti

29. jan 2023

Ahojte. Sú tu mamičky, ktorým prvorodené dieťa vyslovene odmietalo cumlík? Ako ste riešili druhé bábätko? Dali ste cumlík alebo nedali pri druhom dieťatku.
Môje prvorodené dieťa má 2 roky a cumlík od narodenia odmietal, o pár dni by má mal cakat pôrod druhého a stále premýšľam, či kúpiť niečo do porodnice alebo nie. Rada by sol si vypočula vase skúsenosti. Ďakujem

simsalabim
29. jan 2023

Prva dcera bola tak uvrestana, ze do porodnice v druhom tehotenstve som sla so 6 roznymi druhmi a cumlik jej dala hned 👍 S prvou dcerou som bola v porodnici cez 2 tyzdne a doma ziaden cumlik nechcela.

patricka
29. jan 2023

Prvá dcerka nemala nechcela odmietala, druhý syn bol dudlos...kojila som oboch pre problémov a uplne bez problémov som ho aj odnaucila od cumlíka

syslik81
29. jan 2023

kup jeden pre istotu a uvidis .. ak nebude urevany nedas .. zbytocnost ..ale ak by nahodou mas po ruke

ja_bb
29. jan 2023

Treba vždy myslieť,že aj keby to boli dvojičky, každé z nich je osobnosť iná🙂 takže by som sa riadila tak,aby som bola pripravená a nehovorila si,joj myslela som si,že...

lalala94
29. jan 2023

@simsalabim ja som počas tehotenstva hovorila, že ja žiadny cumlík ani zavinovačku nechcem, veď na čo. V pôrodnici som išla po dvoch dňoch číreho zúfalstva o 3:30 v noci na novorodenecké vypýtať cumlík a deň po tom, ako som prišla domov som už dcéru nosila v zavinovačke, v ktorej si spokojne spinkala štyri mesiace. 😂 Ak by som mala druhé dieťa, bola by som vyzbrojená cumlíkmi ako ty a zavinovačka by ma čakala pekne doma v postieľke. 😀

simsalabim
29. jan 2023

@lalala94 pri prvej dcere bol problem asi aj v tom, ze porodnica mala bezcumlovu politiku 😅… a ja som ziaden nemala do sebou…

angel993
29. jan 2023

Ja som nedala ani jednému. Oboch som veľa nosila, spali pri mne bez zavinovačky. A popravde som rada že som nedala, nemusela som riešiť odcumlikovanie 🙂

autor
29. jan 2023

@simsalabim Aj môj prvý bol uplakaný ale nejak sme to zvládli 🙈😁

tatianamaria
29. jan 2023

Ja mám 5 detí a ani jedno nemalo cumlík. Ani jeden som nemala doma. Keď mi ho aj niekto chcel darovať odmietla so, že toto ja nebudem dávať.

euka210
29. jan 2023

Ja som bola odporcom cumlikov a prvy mesiac ci v porodnici absolutne nie. Obcas sme ale pouzili, prvy bol na neho nauceny, ale raz cestou autom sme ho precumlikovali, odvtedy nechcel...mal asi 9mes. Druhy syn len obcas do auta, kocika...v 6.mes ho v kociku zacal vypluvat a bol koniec.
Treti syn ho mal asi najmenej, len ako malicky do auta na cestu, nikdy sa nan ani nenaucil.
Mala som len cumle co som dostala, nekupovala som ziadne.
Za mna cumel do porodnice je hlupost, dieta sa ma naucit prisat na prsnik prve dnk a cumel ma opacny princip pohybu jazyka ako dojcenie...preto ho vypluvaju.

siska53
29. jan 2023

Skusali sme aj pri druhom, ale neslo to, tak ani jedno nemalo cumel.

julie19
30. jan 2023

Naša prvá cumel mala od pôrodnice, bola naň naučená a krásne vždy aj spinkanie fungovalo tak že v ničí som nakŕmila, odgrgla, dala cumel a do pár minút bola tuhá… pri druhej som ani neuvažovala že cumel nedám, rovno som kupila a vzala do pôrodnice lenže ona nechce 🙈🤯 a mne z toho ide vybuchnut hlava lebo utíšiť ju to je práca na hodiny, už sme vyskúšali 4 druhy a už je mi aj ľúto dať peniaze na ďalší ale toto je číre zúfalstvo … čo tým chcem povedať … že je jedno čo si naplánujes že budeš dávať cumel alebo nie, to dieťa si to aj tak zariadi inak 😅