Čudné kývanie hlavou 6 mesačného syna

cerkris
11. dec 2009

ahojte tak neviem, či len ja mám blbý pocit, ale skúste mi poradiť.malý má 6 mesiacov aj 2 týždne a asi 2 týždne čudne kýve hlavou.aby som to upresila ked mi sedí na nohach tak sa nakloní raz do ľava raz do prava a potom zase na ľavo a doprava a pritom tak vytočí hlavu.je to ťažke opísať, ale neviem či je to len nejaký zlozvyk alebo čo.poradte ak máte nejakú skúsenosť, asi skočím za pediatrom nech sa na to pozrie

martinka17
11. dec 2009

cerkis
aj Samko mal niečo podobné v tom veku. Zničoho nič točil hlavinkou ako smieško 😲 😀 A prešlo ho to. Teda neviem, či je to to isté, pre prípad sa skús opýtať lekárky. Mi sme sa smiali, že už vie, načo má krk 😅

lotris
11. dec 2009

Nasa mala tiez pred vyse mesiacom robila take smiesne pohyby hlavickou. Akoby chcela kyvat z jednej strany na druhu. Ked sedela tak zacala tak kmitat hlavickou az spadla. Neskor som si uvedomila ze nas napodobnuje. My sme totiz sa s nou rozpravali napr. nechces papat nie? a kyvali sme hlavou zo strany na stranu alebo ano chces a kyvali sme hlavou z hora na dol. 😀 tiez som si chvilu myslela ze to nie je v poriadku. Ale uz prestala. 🙂

cerkris
autor
11. dec 2009

no ja som tiež nad niečím podobným uvažovala či nás nenapodobňuje tak uvidímdakujem baby za odpovede

ajka30
11. dec 2009

ahoj cerkis, nas maly ked zaspava pravidelne rychlo kruti hlavou zlava doprava.....

cerkris
autor
12. dec 2009

no môj spí na bruchu, ale tiež teraz začal toto robiť vkuse hlavuotáčať z jednej na druhú stranu, len som sa chcela ubezpečiť , že to nemusí byť nnič vážne tak som sa ukľudnila kedže viem, že nielen môj synátor to stvára

dzio2
12. dec 2009

aj moja mala to ma ma 4mes a 2tyz tiez kyvka hlavou vyzera to ako keby sa triasla , kyvka snou zo strany na stranu vyzera to ako u dospeleho cloveka ked sa trasie hlava starim ludom je to take divne.cerkis myslis to?no dufam ze je to ok ,zacalo to asi tak 3tyz dozadu

cerkris
autor
13. dec 2009

ono je to asi tak ako písala lotris zadíva sa na niečo a potom naľavo napravo a zase to isté ako ked precvičuješ krk, len už si pri tom aj hlavu buchol

ksivcova
14. dec 2009

Toto robi aj moj maly,ani sa inak nevie uspat 😉

cerkris
autor
14. dec 2009

no ja som sa rozhodla, že ak to neprejde zájdem ku lekárovi nech sa na to mrkne 🙂

cerkris
autor
17. dec 2009

tak som volala lekárovi a pýtak sa či to nerobí vtedy ked sa nudí lebo to je tzv.hospitalizmus, že ked sú deti bez matky hospitalizované a majú málo podnetov tak vtedy to robia.ale ideme aj na neurologické vyšetrenie takže uvidíme potom

babulina
17. dec 2009

aj my sme to mali, pediatricka tiez mala podozrenie na hospitalizmus, som bola trosku nastvana ze co si o mne mysli ze sa o nu nestaram, ved som sa jej venovala fakt cely den, ani varit ani upratovat pri nej a neurologicka ma rychlo vyviedla z omylu ze to deti robia, treba im v tom zabranit, presunut pohlad inam alebo zaujem
jedine tym ze v rodine mame aj epilepsiu tak nam pre istotu kazala prijst este raz pre kludnu dusu vsetkych, za par tyzdnov to preslo samo

celine
17. dec 2009

cerkris- nam sa to stalo po ockovani, maly zacal kyvat hlavickou. Skoncili sme v nemocnici na pozorovani, robili mu EEG, sono mozgu cez fontanelu. Trvalo to asi 3 dni a potom to prestalo. Neurologicka to uzavrela ako motoricke stereotypie a skoncili sme s vojtovkou 😒 Maly to vobec nepotrebuje, ale cvicime. Na rehabilitaciach nam primarka povedala, ze to mal urcite z toho ockovania. Urcite zajdi k lekarke, mne tu jedna maminka pisala, ze padanim a pokyvkavanim hlavicky sa jej dcerke zacala epilepsia.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

cerkris
autor
18. dec 2009

tak ideme v pondelok a uvidíme čo nám povie, trochu som ostala v šoku s epilepsiou , ale nechcem myslieť na to najhoršie dám vedieť ako sme dopadli 🙂

cerkris
autor
18. dec 2009

babulina aj som trochu ostala v šoku ked mi povedal lekár ten hospitalizmus tiež sa mu venujem , sem tam sa musí aj sám pohrať ked treba niečo robiť , ale budem rada ked len to bude ten problém, a inak malý má skoro 7 mesiacov a nie sme tesne po očkovaní

cerkris
autor
21. dec 2009

tak sme boli na neurológii a dopadli sme tam tak, že nám lekárka povedala, že je to len zlozvyk je úplne v pohode na svoj vek, vie to čo má vedieť v 7 mesiacoch a takto sa len ukľudňuje, že ho treba zabaviť ked to začne robiť alebo zmeniť polohu, no vkaždom prípade som kľudnejšia 🙂

babulina
22. dec 2009

cerkris, presne to co my, po par tyzdnoch si na to nespomenies, inak ninka ma uz skoro dva roky a obcasne to zase urobi, ale uz si da povedat, tak nech to mate rychlo za sebou, pekne sviatky 🙂

cerkris
autor
22. dec 2009

babulina dakujem už to takmer nerobí a ked to spraví snažíme sa ho zabávať tak ako nám to kázala lekárka, o tri mesiace máme íšt na kontrolu tak uvidíme pekné sviatky všetkým 🙂

mirip
11. apr 2010

ahojte máme taký problém ked ležíme alebo sedíme casto dávame hlavičku doboku aj v albume čo mám fotky tak hlavička trochu doboku, ked sme boli u ortopeda z nožičkami pozeral aj šijové svaly a vraj je to ok ale hlavička aj tak síce nie vždy ide doboku neviem či je to normálne ale aj ked papáme tak isto bojím sa aby nám to neostalo alebo aby sme nezačali aj krížom pozerať ☹ myslela som že to po čase prede ale je to to isté

mirip
17. máj 2010

Ahojte, tak ja mám zase strach, malá mi už raz kývala zo strany na strani aj v lahu aj v sede, ale to z odsávania vtedy, ked sme odsávali a nakoniec sme mali už aj bolenie nošteka lebo mala sliznicu zapálenú už a po preliečení prestala akoby kývala na nesúhlas, teraz máme síce soplíky a musíme žial zase odsávať ale začaola kývať zase akoby nesúhlasila s niečím nejaké 2-3dni skor a teraz neviem ked kyvká aj napr. v postielke a ju oslovím tak sa na mna pozrie nahlas zasmeje a prestane alebo je to z nádchy zase alebo sa blázni alebo preto že sa nám upotilo nqa záhlaví, lebo tam máme tqakú citlivú kožu ako sme sa narodili taký fliačik červený alebo je to nejaká porucha čo ma privádza do zúfalstva ked si na to pomyslím 😢

bluvatko
18. máj 2010

moj syncek robi tiez tak s hlavickou on si ju tak sucha lebo ho svrbi a nevie sa tam poskriabat,.aj on tam ma,ale nie fliacik ale flak.

bellugia
19. jún 2011

Moja rýchlo kýve hlavou, keď zaspáva, akoby si hľadala dobrú polohu, kam uložiť hlavičku... Alebo keď sa prebúdza a naťahuje... 🙂 Tiež sa čudujem, čo to je, lebo sú to fakt rýchle pohyby... je to vôbec ok toto? 😎

aadulik2110
4. feb 2013

@ajka30 a robí to dlho? lebo náš malý robí to isté pri zaspávaní a teraz ponovm už aj pri jedení to robí.... neviem, či to je ok..... alebo ho to prejde....

aadulik2110
4. feb 2013

@bellugia viem, že už je to dlho, čo si napísala tento príspevok, ale chcem sa opýtať, či to prešlo.... lebo môj malý robí toto isté a neviem, či to je ok, či to riešiť, či nie....

bellugia
4. feb 2013

@aadulik2110 😀 je to v poriadku, ak takto dieťa kýve hlavou. Prišla som na to, že je to počas únavy, keď si akoby hľadala dobrú polohu. Nerobí to už dosť dlho. Už z toho vyrástla. To asi len malé dojčiatka🙂

ajka30
4. feb 2013

@aadulik2110 AHoj, no uz je to dost davno, ale robil skoro vzdy pri zaspavani, mozno aj do 1,5 roka to trvalo....

aadulik2110
4. feb 2013

@ajka30
@bellugia ďakujem za odpovede, upokojili ste ma

martinkaa
23. mar 2013

@bellugia Ahoj, aj náš drobec to začína robiť, hlavne keď je unavený, šúcha si očká, alebo keď zaspáva. Dúfam, že je to OK, a že je to v poriadku, že ho to prejde. Po prečítaní tvojho príspevku som sa trošku upokojila, ale aj tak mi to vŕta hlavou... 😒

bellugia
23. mar 2013

@martinkaa Jasné, že ho to prejde, moja má 2 roky a nič jej nie je 😀 tiež kývala hlavičkou, krútila sa, aby si našla polohu na spanie.. keď dieťa nehojdáš v perinke, v náručí, kým zaspí, tak si kýve hlavou samé... 😀

martinkaa
24. mar 2013

@bellugia Ďakujem za odpoveď, upokojila si ma 🙂

pkristy
22. dec 2014

Moja to nerobi pocas spanku ale ked sedi v stolicke alebo aj na bruchu a to uz preco?Bojim sa je to akoby nesuhlasila s niecim....