Čo všetko vedia vaše 13 mesačné deti?

10. feb 2020

Ahojte mamičky moja malá bude mať 13 mesiacov a chcem sa opýtať, čo všetko vedia vaše 13 mesačné deti?? Napríklad moja mala ked jej poviem nech mi podá hračku, alebo ovládač, alebo kocky tak mi nerozumie vôbec, reaguje na meno, vie varila mysička kašičku, vie aká velka vyrastie, vie aj kde ma hlavku, nožku, kolienko ale tiež to ukazuje iba vtedy kedy to ona chce ukázať. Trápi ma však že ked jej poviem nech mi niečo podá tak nechápe čo chcem.Nemala by mi už také veci rozumieť? Dakujem

bobricek1979
10. feb 2020

Moja napríklad ešte nevie kde má hlavičku atd vidíš musím ju učiť uzake podá mi všetko no či tomu rozumie dúfam áno bude mať 11mm v stredu

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
10. feb 2020

To mi este nenapadlo, ze by mi mal moj 13 mesacny nieco vediet podat. Na to mam starsiu 😉

kittykat22
10. feb 2020

Nie, nemala. Chces od nej prilis vela. Dieta sa neda naucit - dietatu musi dozriet mozog a potom je schopne pochopit co po nom chces. A tym, ze to budes vyzadovat ten pokrok nespravis - pretoze mozog dozrieva casom, nie treningom. My sme to riesili so synom - pretoze mu nedochadzali slova ucho/mozog. A ja som sa pytala pani z PPP poradne ako mu mam pomoct - a ona mi prave vysvetlovala, ze mu nie je mozne pomoct. Musim pockat, kym mu dozrie nervova sustava.

mogaa
10. feb 2020

Ak dieťa nerozpráva tak ty nevieš či alebo na koľko ti rozumie.....lebo ono môže rozumieť ale nie je to cvičená opica že ti aj vyhovie....dieťa robí len čo chce a kedy to chce....Naša má 2roky, rozpráva málo, rozumie všetko ale nie vždy ti urobí čo po nej chceš...musí sa jej chcieť(mať náladu), akonáhle je trochu unavená alebo chce spať, tak ju neprinútiš k ničomu....ale keď má dobrú náladu, urobí čo po nej chceš...na druhý deň ti na to isté v lepšom prípade povie že nie, v horšom sa bude tváriť že ťa nepočuje alebo urobí presný opak....

ukulela
10. feb 2020

moj ma 16, len pred par dnami zacal poriadne sam chodit, oko hlavu nos neukazuje este vobec .... na poziadanie nepodava nic, poda co chce a kedy chce .... a neriesim, vydim, ze napreduje, sice ide pomalsie, ako starsi surodenec, ale ide a ja vidim progres. takze neriesim. tesim sa s nim a z neho. neriesim tabulky.

brezza
10. feb 2020

Ja ked mu poviem aby mi nieco podal, tak mi donesie najblizsiu vec co najde.

lianka123
26. jún 2020

🙈🤦‍♀️