Čo všetko mám dať bábätku na zimu do kočíka okrem fusaku?

marrycvengrosova
15. okt 2022

Chcela by som sa vás spýtať nakoľko mám prvé bábätko čo všetko mu mám dať na zimu do kočíka okrem fusaku? Treba mu do neho aj vankúšik a perinku ? Alebo stačí dlhé body , tepláky, overal , rukavice , čiapku a dať ho len do fusaku? Ďakujem 🤣

elis248
15. okt 2022

Ak myslíš zimu ako fakt zimu, tak ja som dávala do hlbokého kočíka na spodok deku, fusak a obliekala som drobcovi dlhé body, pančuchy alebo tepláky, ponožky, čiapku a huňatú kombinézu/overal. Ruky mal schované buď v rukávoch alebo som dávala rukavice. A ešte mával deku tam kde trčal z fusaka. Vždy tam mal príjemne teplúčko, až som mu závidela🙂

tani777
15. okt 2022

Zavisi od toho aky fusak mas..my mame este retro,vlneny,teplyyy...takze mali obe len body+pancuchy,dlhe teple ponozky,hore svetrik pleteny a kuklu (nosila som,takze nemali obyc.ciapky,len kuklu)...ten pleteny svetrik len preto,ze hore nebol uplne do krku,ak by bola cela v nom jak v spacaku,nedala by som,len nejaky tenky..aj tak som ich vela razy vyberala spotene..vankusik babatkam netreba 🙂

patka06
15. okt 2022

Fusak som mala hrubý - kožušinový, používala som len pri mínusových teplotách.
Dávala som buď fusak alebo hrubý overal, nikdy nie spolu.
Do fusaku mala dcéra ako "spodné" prádlo tenký bavlnený overal s dlhým rukávom naň som obliekla tepláky, zhora hrubý svetrík alebo bundu, na hlavu čiapku.
Rukavice neznášala, takže ak zaspala schovala som ruky do fusaku.
Ak bolo vlhko alebo veterno prekryla som fusak nánožníkom z kočíka, ak svietilo slnko, len tenká deka.
Dieťa je v kočíku dobre chránené pred chladom aj vetrom, nepotrebuje extra naobliekať, rýchlo sa prehreje a spotí.

jaskolka
15. okt 2022

Ja som mala v kočíku deku na spodku, a keď bola fakt zima (-niekoľko stupňov) tak drobec bol v polodupackach, kabátiku, čiapka, overal taky tenší flisovy a mala som teply fusak z baránka.Rovnako ako keď síce nrmrzlo, ale fúkalo.
Keď bolo nad nulou, a nedul silný vietor, tak mal polodupky, kabátik, papučky, hrubší overal, hrubšia čiapka, a puffy deka. Pripadne ten kryt z kočíka som pridala, podľa počasia.
Kočík je ďalšia vrstva, čiže s tým obliekaním netreba preháňať.
Nebol spotený, nebolo mu zima a nebol ani chorý

patka06
15. okt 2022

Ešte doplním, či je dieťatku teplo kontrolujeme vzadu na krku, nie na rukách, líčkach či nose /tie môžu byť studené - napriek tomu, že mu nie je zima/ .

beata_k
15. okt 2022

Ja som kontrolovala iba ruky a nos. Ked lezi na chrbte, tak je samozrejme, ze je ako tak teply. Ani tebe by nebolo prijemne mat studene ruky.
A vankusik babatku netreba niekolko rokov.

gabika42252
15. okt 2022

@marrycvengrosova ja som fusak nemala, handmade podlozka do kocika, dieta v zavinovacke, cez nu deka a nanoznik na vanicke. Oblecena bola bodynko dupacky, svetrik a ponozky. A ciapocka

zorkahorka
16. okt 2022

Na spodok deka, a kedze som mala tensi fusak,tak som zakryvala aj dekou. Bol v zimnom overali, pod nim mal len pancuchy a bodycko