Čo vedia vaše 10 mesačné bábätka?

29. jún 2020

Ahojte maminky,uvažujem nad tym,že čo všetko by som mohla postupne učiť 10mes babatko. Náš maly je veľký smejko,spoločenský,no proste nadšený pre všetko😁 zatiaľ vie dať pá-pá,ukázať ako sa má (tak-tak,všelijak) a urobiť ťap-ťap keď mu ukážeme..čo vy učíte svoje detičky v takomto veku? Teraz nemyslím nejaké nasilu nútenie že ,,musi’’, ale skratka sa tesi tomu keď ho chválime keď ukáže niečo z toho, viete ako to myslím 🙂

janickadusicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lija22
29. jún 2020

priznam sa ze neucim nic. malo by sa? nejak sme preplavali zivotom s dvoma detmi a preplavame aj s tretim. ziadne taketo "opicky" neucim, mne to pride nepodstatne

sasi_timi
29. jún 2020

moje vedela akurát tak prdieť ústami 🤦🏽‍♀️🤷🏼‍♀️ Ale zase chodila už v 9m sama
Inak nič také extra nevedela

lenuliatko84
30. jún 2020

Vedel chodit,smial sa stale,povedal tata a podobne slova.a rad a predvadzal ale to mu ostalo.ked niekde pocuje hudbu hned tancuje a

dobkovci
30. jún 2020

Aký budeš veľký ...daj pusu ...je toho veľa ...
Ono to ide samo niektoré deti sú veľmi šikovné .a rok čo rok budú sikovnejsie .

vassyniki
30. jún 2020

moja ma tiez 10 mesiacov. Zakriva si hlavu dekou a potom robi kukukk, dava ruku na pozdrav a potrase nou, ked jej hovorime sevas. Robime baram baram bucc, na hudbu tancuje alebo skor skace, staci jej nieco zaspievat 😀, na vsetky auta robi brrrrrrm, ma len jeden zubok, a ked jej strcim prst do ust, aby som pozrela, ci nevyliezol druhy, tak zakusne a tesi sa 😀 nejako sa to vsetko uci sama, niekedy ani nechapem ako...je to radost ❤️ uzite si toto krasne obdobie ❤️

123martin
30. jún 2020

je toho strasne vela, co sa da dieta ucit a rozvijat ho. Vyborna je kniha od Koch Vychova kojence v rodine. Stovky veci, co sa da dieta ucit od narodenia po 1 rok, ale mnozstvo ma presah cez rok. v 10.-12.mesiaci napr: hra s pieskom, presypavanie piesku, naberanie s lopatkou, striekanie vody, prelievanie z nadoby do nadoby, lovenie sietkou vo vode, zmykanie hubky, nahananie kociek palicou, pravitkom, zatlkacka, navliekanie snurky do dierok, trhanie papiera, lamanie krabice, zapichovanie do cesta, krajanie cesta, pritahovanie predmetov palicou, hacikom, motuzom, otvaranie zapalkovej skatulky, obracanie stran v knihe, otvaranie tasky zipsom, napichovanie na vidlicku, otvaranie zasuvok, zasuvanie krabic do seba, prekladanie hraciek z krabice do inej krabice, vysypanie krabice, vkladanie predmetov do flase (uzkym hrdlom,, vhadzovanie minci do pokladnicky atd. atd...su toho desiatky, clovek si moze vybrat podla toho co dietatu ide a co este nie, Vsetko sa to dieta nauci aj neskor, ale cim skor sa tieto veci nauci, potom sa moze rozvijat dalej a hlbsie.

ivangeline
30. jún 2020

Môj je viac na rozhovor. Učil sa predmety a zvuky. Radi sme sa rozprávali a doteraz mu všetko vysvetlujem. Napr rozumie,že vtacik je všetko,čo má dve nohy,perie,krídla a zobák.. a také prkotiny,ktoré samé prišli,lebo ho to zaujímalo. Najprv zvieratá,potom ,čo máme a ako to funguje doma a teraz všetko,čo má kolesa. Už bude mať rok a pol a učí sa značky áut... :D Vie aj poslať pusu,papa,ukázať koľko má rokov,,indiana,tap tap,napocitat do 4 a také...ale to nemá tak rad. :D On radšej fakt ukazoval,kde má oko,ucho,kde je lampa,ako ju zapnúť,ako otvoriť pracku,že práčka teraz zmyka...a podobne. :D