Čo sú to za vyrážky u mojej 6 týždňovej dcérky?

gabriela1989
9. máj 2018

Malá 6-7 týždňová sa vysypala na tvári (viď foto). Najprv to mala len na brade, myslela som, že zo sliniek či podráždenia. No, postupne sa jej to rozšírilo aj na čelo, uško a pár má aj vo vlasovej časti. Nemenila som prací prášok, nejedla som nič nové, proste vsetko je rovnaké. Čo to môže byť?

dlucy
9. máj 2018

@gabriela1989 aj moj maly to mal bolo to ako akne celu tvaricku mal vyhadzanu. Nakoniec sme museli ist koznej.

gastanovykvet
9. máj 2018

Mne to vyzerá ako detsky ekzém ale treba kožnú

sampo
9. máj 2018

Kolko ma babatko? Moj to mal tiez, bolo to novorodenecke akne, ako prislo, tak odislo. Trvalo to mozno 3 tyzdne, vyzeral hrozne. U kozneho sme neboli.

lucka08099
9. máj 2018

Nase to mali obidve. Mali novorodenecke akne, zvycajne to maju castejsie dievcatka. Mne doktorka poradila natierat materskym mliekom. Sama som nechapala ako krasne to fungovalo. Ziadne kremiky ani nic ine som nepotrebovala

monro
9. máj 2018

na toto je najlepsi krem s kyselinou mliecnou zarobeny v lekarni. Moja dcera to mala a krasne jej to preslo.

mon8821
3. jún 2018

Nášmu sa to tiež objavilo asi keď mal 4-5tyzdnov, boli sme aj u kožnej ktorá tvrdila ze to je seborea a pediatricka že atopicky exem, dostal samé masticky aj kortikoidy. A ja som mu nič nedala, proste som bola presvedčená že sa čistí po pôrode. A mal to oveľa horšie ako na tejto fotke. A po čase sa mu pleť krásne vyčistila. Sém tam som mu to natrela odvarom z repika. Inak nič.

gabriela1989
autor
4. jún 2018

@mon8821 aj mne sa zdalo, že sa čistí, no zhoršilo sa to...po celej tvári má akoby krupicu,...tak sme na to dávali framykoinový púder, ktorý nám predpísala detská dr., myslela si, že to bola alergická reakcia...no vôbec to nepomáhalo, len to poriadne vyschlo....mala to neskutočne suché, tak sme jej začali dávať krém na premastenie, no potom z toho začala vytekať žltkastá tekutina...najprv to mala na uškách a za nimi a potom i na obočí a okolo neho..tak sme opäť išli k lekárke a tá povedala, že pravdepodobne je to seborea. Zistila to kvôli žltej tvári..ručičky mala biele a tvár a hlavičku do žlta. Tak sme dostali olej na "zoškrabávanie" šupiniek a olej do kúpeľa na zvlhčenie. No, ja stále nie som presvedčená, že je to seborea....lebo keď som si dala do googlu ako to vyzerá, tak naša malá to také nemala a ani teraz nemá....preto si myslím, že naozaj mala asi len to novorodenecké akné, prípadne potničky a kvôli tomu púdru to nedýchalo a začala to akoby hnisať alebo neviem ako to nazvať. Už neviem čo mám robiť, začalo to v 6 týždni a už sme začali 11 týždeň a stále je to škaredé, vkuse sa šúpe ako rybka, má to neskutočne drsné a mám pocit, že sa to nezlepšuje, a keď áno, tak len pomaličky. Už ma nebaví ani chodiť k našej lekárke, tá nie a nie nás poslať na kožné :(

monikarovna
6. jún 2018

Moja mala podobne a dali nam carmaferol sc mast a za 2 tyzdne to bolo celkom ok a za mesiac sme uz ani nevedeli ze to mala

brulinka
6. jún 2018

na kozne pokial viem netreba vymenny listok... pravdepodobne ta aj s babatkom zoberu prednostne tak si zavolaj ci mozte s babatkom tak prist a chodte, ako nevyzera to strasne ale budes aj ty spokojnejsia..