Čo spraviť, ak malá zjedla pokazenú šunku?

evickapooh
13. júl 2011

mamicky pomozte co mam robit ,babka strazila malu[2 roky] kym som bola u lekara ,a dala jej sunkovy chlebicek ale sunka bola pokazena-podla mna,lebo zapachala a bola lepkava-ale ona trvdi ze to je ok,ze si to kupila v pondelok....ale mne sa nezda .,mozno uz vtedy nebola cerstva...mala si dala 1 platok,ja som tu sunku ochutnala a trosku ma taku stiplavy pachut,a celkovo nechuti dobre...co mam robit?pediatrricku som vola ale nedviha ,je asi na dovolenlke..prosim vas o radu!vdaka

anjelicek26
13. júl 2011

Podla mna si akurat moze pokazit zaludok, nic viac, mozno jej z toho nebude ani nic. To sa neda takto odhadnut.

aduskatt
13. júl 2011

podla mna netreba robit paniku, aj ked teda chapem, ze si v strese......urcite sa z toho neotravi.........ak bola sunka kupovana v pondelok, dnes uz isto dobra nebola......ale max bude z toho jednorazova prehanka alebo chvilku tazoba na zaludku, ktora prejde..........ale fakt si myslim, ze jeden platok sunky zaludok zvladne stravit a nebude jej vobec nic...........

stanislavao
13. júl 2011

nic nemusite robit. maximalne jej bude zle, date jej nieco hylak forte kvapky, alebo nieco na zaludok, zivocisne uhlie napr. v tomto vam ani pediatricka nepomoze. pockat a ak jej do 48 hod nic nebude, tak je to ok.

traktor
13. júl 2011

deti byvaju dost odolne..to len my mamky sme na ne dost citlive 😉 ..neboj, jeden platok nie je vela..nemusi jej byt nic, ..mozno sa ti len pokaka..nestresuj sa dopredu zbytocne..nas patko ked bol mensi zjedol psovi klobasku s misky, dali sme mu zivocisne uhlie..a nic mu nebolo..

sisaha
13. júl 2011

presne tak, ziadnu paniku nerob.., pediatricka ti aj tak nepomoze, pokial by nemala nejake priznaky hnacky, alebo coho. Tiez si myslim, ze jej nic nebude. Sunka uz nebola ok, ale nebola zelena, ani plesniva..

petra1303
13. júl 2011

Podla mna ju max. Prezenie tu v Rakusku na pokazeny zaludok hnacky detom nic nedavaju, ze organizmus sa s tym vyspriada...ja som bola s malou v nemocnici hnackovala a zvracala a davali jej len infuziu na zavodnenie a ziadne lieky len dietna strava...na SK davaju lieky tusim aj na pokriveny vlas 😖 😠

hajanka
13. júl 2011

netreba panikarit, max. ju prezenie. Ak by hnacky trvali dlhsie ako 3dni, poradit sa s lekarom a riadit sa podla toho. Vseobecne na hnacky, treba len doplnat tekutiny, trosku dietkovat a nepanikarit 😉

zuzkat1
13. júl 2011

maximalne bude trochu hnackovat...ale neboj den dva a bude dobre... nezjedla toho vela a bude este ze zje aj ine veci...moja dnes "zjedla" tien na oci 😅 v nestrazenej chvilke a mala si vidiet aka bola spokojna🙂

tigri
13. júl 2011

pre vlastny klud by som jej supla nejake probiotika, ale myslim ze budem urcite v poriadku 😉

kepassa
13. júl 2011

ja som takisto ako mala zjedla pokazenu suknu asi 2 platky, nic mi nebolo, bude dobre 🙂

bobocka
13. júl 2011

no ja by som hned dala malej esumisan l.ten sa dava ako prva pomoc pri poziti niecoho pokazeneho ,ci poziti chemickeho pripravku dokonca. preventivne by som dala pre svoj dobry pocit,ale aj bez espumisanu by som v tomto pripade nic horsie ako hnacku necakala 😉

azarijka
13. júl 2011

z jedneho platku urcite nic vazne nebude 😉 ja som raz zjedla pokazeny zemiakovy - majonezovy salat, este som si vravela fuuuu aku zvlastnu chut ma a cely tanier som zjedla a nic ani ma neprehnalo 😉

akika722
13. júl 2011

sleduj ju a ak jej nič nebude tak to je v pohode... 😉 nezjedla toho tolko-keby fakt bola pokazena..nanajvyš može bolieť bruško alebo hnačkovať

lucka1987
13. júl 2011

ak bola pokazena moze ju maximalne trosku boliet zaludocek.. ale take male mnozstvo jej urcite neublizi..
salama mozno nebola uplne pokazena len uz zacala sa kazit. kedze ju spapala.. lebo sak by to asi nespapala keby je uplne pokazena, lebo vtedy je to hnus a teda pachne to riadne taka salama 😖