Čo s plačom pri večernom zaspávaní?

randrea
9. jan 2012

Zaspávanie
Ahojte, uz dlhsie som sa sem chystala napisat, dnes sa mi to konecne podari, snad🙂 Mame 14tyzdnoveho Maxika, je super, ale v poslednom case trochu meni svoj rezim. Zacal castejsie papat, predtym som ho kojila tak kazde 3 hodiny a teraz niekedy vydrzi aj menej nez kazde 2 hodiny, ale uz som si na to pomaly zvykla. Co je pre nas zatial nove je, ze doteraz zaspaval sam v postielke bez problemov, ale teraz zacal kazdy vecer pred spanim plakat, ako keby nechcel byt sam, tak si ho aj zoberieme k sebe, ale vacsinou place a place, potom ho trochu nakojim, ukludni sa a zase place. Vyzera to tak, ze nevie zaspat a jeho plac sa stupnuje. Potom nakoniec niekedy aj po pol hodine unaveny zaspi. Mali ste aj vy nieco podobne? Co s tym, da sa tomu nejako predchadzat? Mame sa s nim viac pred spanim hrat, aby sa viac unavil? Dakujem za rady a tesim sa na nove informacie, co sa tu dozviem.

dazdovka
9. jan 2012

Neprajem to nikomu, ani nevestim nic zle, ale nemate vy nahodou vecerne koliky?

lula333
9. jan 2012

zrejme este Tvoj syncek nema svoj ustaleny a definitivny rezim, ani v papkani ani v spinkani🙂 Ja zazivam nieco podobne, takze nie ste sami, ktori sa pasuju s touto etapou vo vyvoji dietatka..my mame 9 tyzdnoveho Matka, a ten spociatku zaspaval celkom slusne, no teraz po ulozeni do postielky akoze zaspi, len si chvilku mrnci spokojne, az kym sa jeho spokojnost nevystupnuje do nespokojnosti a potom prerasta do placu,,,a nasleduje opatovne kojenie, nosenie na rukach a pod., skratka robime vsetko len aby zaspal, a ked mame stastie tak do hodiny a pol spinka🙂 Uz si viac uvedomuje, ze my urobime takmer nemozne, len aby bol spokojny a spokojne napokonom zaspal.
treba to len vydrzat, kym si zvykne, ze po ulozeni by mal spinkat, pravda, ak ho netrapi brusko, alebo ina pliaga. drzim palce🙂

slavinka9
9. jan 2012

aj nasa mavala taketo obdobia sa to striedalo mesiac tak mesiac tak, kojila som takze som jej dala hocikedy, ked sli zuby aj kazdu pol hodinu, bolo mi to jedno hlavne ze jej to pomohlo. napriklad zaspavala pekne vecer pri kojeni a zrazu sa to zmenilo, tak som spievala, mesiac zaberalo zas rev, skusila som hojdat, pomohlo. tri tyzdne v pohode zas rev, tak uspavala babka 😀 atd..... teraz ma rok a pol a mame doma zlate dieta..🙂))vecer vypije mlieko a spi do rana do deviatej niekedy aj desiatej. 😎 uz len cakam...ci sa to zas zmeni..... 😉 ale takto mi to veeelmi vyhovuje 😀 mohla by potiahnut aspom do petnasky 😀 😀 takze moja rada...skus si ho rovno zobrat k sebe a nenechaj aby sa plac stupnoval. 🙂 drzim palce

lillinka01
23. nov 2012

Ahojte babenky... ja mam teraz presne tento problem... ako to pokracovalo u vas? nastalo zlepsenie? ja sa idem zblaznit... ☹

mamkabeika
23. nov 2012

Navrhovala by som spraviť diskusiu, nie otázku, aby sme ti mohli priebežne poradiť. V otázke sa dá odpovedať len raz.

Môže ísť o x dôvodov:
1. malinký je príliš unavený, aby dokázal zaspinkať (uvádzaš, že plače, aj keď si ho vezmete k sebe - preto vylučujem možnosť, že by ste mu chýbali)
2. môže ho bolieť bruško
3. nie je dosť unavený a nemôže zaspať... atď

pastorkova
14. máj 2015

ahojte mam 4 mesacneho synceka a vzdy pred spanim vecer byva mrzuty, dost place , aj ho nakojim,prebalim,aj na ruky si ho zoberiem , ked ho polozim do postielky tak place ,,,nakoniec vzdy zaspinka ale dlho mu trva, ci sa mu nechce spinkat alebo co ,,,no ja uz som zufala kolkokrat ,,,neviete mi poradit ,,dakujem