Čo robiť pri zatajení dychu pri silnom plači?

keskaza
27. nov 2010

neviete my poradit ako mam reagovat ked sa zintenzivni plac a prejde az do zatajenie dychu co v tej chvili urobit a ako najrychlajsie babetko upokojit .Stalo sa my to raz a velmi som sa zlakla.

lawli
27. nov 2010

Ahoj ,ja som mala so synčekom ten samy problém už v porodnici a trvalo to asi tak do roka. Potom sa to samo stratilo ani neviem kedy. Lekár (naš pediater ) mi v tej nemocnici povedal ,že si mam synčeka prvinuť ,hladkať ho po chrbátiku a tak do 15 sek. to neriešiť a potom mu fuknuť do tváričky a to zabralo.

sasikas
27. nov 2010

@keskaza - tak ako pise @lawli fuknut do tvare a babetko sa zlakne a nadychne....

rhodosbb
27. nov 2010

@keskaza, alebo posteklit na chodidle, uz som to vyskusala a zabralo...

mija777
27. nov 2010

u nas zabera fuknutie do tvaricky 😉 ked sa jeduje a nahodou sa "zajde",fuknem a do dvoch sekund sa nadychne.

klaudia1985
27. nov 2010

aj moj maly tak place niekedy,,az sa nevie nadychnut..tiez som vzdy zufala ako ho upokojit lebo nic mi nefungovalo..ale vyskusame vase rady... 😉

tul1p
28. nov 2010

ach, to pozname... nas sa zadusa aspon raz za den. uz od narodenia. tiez som sa velmi zlakla a nevedela som co robit. bordovy, bez dychu. v zasade plati, niecim dieta "prebrat" zo zachvatu, pretoze ono uz ani nevie preco place. nasli sme 2 riesenia - jednou je stara velmi hlucna hrkalka. hrkam mu s nou pri tvaricke a do par sekund stichne a pozoruje okolo co sa deje. druha finta je posadit ho do autosedacky a rychlo snim pobehat po byte. skusali sme aj studenou vodou pofrkat tvar, ale nam to nezabralo. casom som zistila, ze on takto place unavou. a tak hned ked vidim ze ziva, snazim sa placu predist uspanim.

nibiru
28. nov 2010

no ani neviete ako ste ma potesili tiez vyskusam vase rady nam sa to stava tak 2x do tyzna a nikdy neviem preco smeje sa a zrazu plac naposledy pomohlo len ist von a uspat ju vonku v kociku po polhodine placu to pomohlo neraz som si poplakala uz som aj vodickou tvar potierala čičkala v sedacke a nic najhorsie ze v tedy nechce ani pit ani jest ani didku nic. ☹

baba77
25. jún 2011

pekny den..kto my poradi...cerka 2a polrocna cerka dnes ma strasne vylakala..strasny plac apotom az bez dychu,az do fialovej....uz nikto taketo pozna,,co mam dalej..moze sa to opakovat??

majusenka77
26. jún 2011

vyskúšala som - fúknutie do tváričky ozaj zaberá

kate852
27. jún 2011

aj ja som mala problem a mam ho niekedy aj teraz. Hlavne ked ideme na ockovanie. Nam zaberalo fuknutie do tvaricky a slabe "buchanie" po chrbatiku asi 15-20sek.

ria77
13. mar 2012

poznáme to je hrozná situlacia ked sa nevie nadýchnuť pada až z nôch je slaba a malatná.Stáva sa to hlavne vtedy ked sa zlakne.Fukanie do tváre pomáha v žiadnom prípade netirsť nestresovať to sa len predlži ten zatajeny dych

tatianka7
21. mar 2012

babulky,ja som od vela zdrojov pocula,ze capnut jemnucko po ritke.nemam na stastie odskusane ..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zebra41
21. mar 2012

baby a ako sa prejavuje to,ze sa zadusa? U nas Jakubko zvycajne ked padne alebo sa zlakne, zacne akoby silno plakat,ale hned po prvom skriknuti ostane uplne zarazeny. otvorene usta, handrove telicko, otvorene oci a ziaden zvuk ani nadych nic. naposledy som mu fukla do tvare a pomohlo. no ja som si myslela,ze deti sa zadusaju az ked dlho placu a nie po dvoch troch sekundach...

kukuc2
22. mar 2012

@keskaza Jednoznacne fuknut do tvare, aby sa prelaklo.V ziadnom pripade netriast!!!

kukuc2
22. mar 2012

@zebra41 Nie zvykne to byt aj hned po prvom zaplakani ked sa zlakne alebo pri velkej bolesti(napr ockovanie), spusti rev ale namiesto toho aby sa medzi tym nadycholo zataji dych.Staci fuknut zvykne to vzdy zabrat.

nelina9
29. apr 2013

Ahojte, a keď nepomáha ani fuknutie do tvare?? Včera aj dnes sa to stalo, musel zakročiť muž, ja ani neviem čo spravil, prevrátil ju dole hlavou až neskôr sa nadychla... Ako nervy v kybli ☹ tie modré ústa mám furt pred očami...

sharpey711
6. máj 2013

nam sa to tak isto stavalo od narodenia...maly ma 7 mesiace a dneska to ise sa stalo ale len vtedy ked sa velmi zlakne...cely bordovai bez dychu a tichy plac a potom tak hyka jak keby nevedel plakat tak divne a placka....ja ho upokojim tym ze úpridem ku skrini a zacne buchat alebo klavesnicu alebo nejake obrazky...ja som sa raz tak zlakla ze som sa az rozplakala a ni fuknutie do tvaricky nepomahalo...nereaguje na to...

imino5515
7. máj 2013

ahoj no to poznam aj ja mam 2 mesačnu dcerku Nelinku a naučila som si ju na ruky nevedela som sa jej nabažat tak som ju stale nosila ale kedže mam ešte dvoch synov treba čo to porobit a mala vrieskala tak až sa zadušala len aby si vynutila to nosenie ja som jej fukala do tvare to zabera

ada2013
8. máj 2013

Ahijte,ja mam tiez tento problem. Syncek ako dovrsil 1rok zacal si viac vynucovat veci tak ze zacne plakat a nevie sa nadychnut. Zakazdym sa tak zlanem ze neviem skor co mam robit .Ci mu fukat do tvare, alebo capat po zadku alebo snim triast co som sa teraz dozvedela ze to sa nema. Je to strasny pocit a nekonecne cakanie kedy sa konecne nadychne .Uz sa bojim mu aj nieco nedat alebo nedovolit . Dufam ze stoho rychlo vyrastie.

ada2013
28. jún 2013

Ahojte tak po urcitej dobe som zistila ako nanho. Ked zacne plakat nieco mu zacnem ukazovat a stym ho zaujmem,a ked roby zle a zacne si vynucovat veci v nervoch ,tak mu akoze nadavam a zvysim trosku hlas a on pozera namna a zabudne aj zacat plakat. Zatial to zabera. 😉 😵

xevulax
28. jún 2013

Mne poradili nie fuknut do tvaricky, ale do pusinky, na 100% nám tó zaberá 10 mesiacov 🙂🙂 počula som že aj fuknut do nosteka, tó neviem, nemám odskusane, ale tá pusinka pomaha

indie6
2. júl 2013

my sme skúsili tzv., nazvali sme to "cumlíková psychológia" :D keď už fakt sme nevedeli čo od radosti, tak sme dali malej do pusy cumlík iného tvaru (máme tri druhy - plochý, guľatý a anatomický) a ona zrazu prestala plakať, lebo sa začudovala, že má v ústach niečo nové, iné, inak najradšej má guľatý, lebo plochý až tak nemusí a anatomický už je jej malý... čiže dali sme jej ten, ktorý bežne vôbec nedudle.... ale neviem či toto zaberá pri starších deťoch, naša má 4 mesiace a zaberá, ale aj to fúknutie do tváre je super, to tiež u nás zaberá

kasvo
23. feb 2014

Maly je uz "velky" ma 20 mesiacov a toto robi asi od roka, niekedy aj viac krat za den, inokedy dlho nic. Je zdravy a vacsinou dobry, no ked ho chyti amok hned prestava dychat. Fukanie do tvare nam vobec nepomahalo, ale uz sme sa naucili ze ked je to len trosku pomoze odvratenie pozornosti, ale ked horsie skoro vzdy pomoze prevratenie dolu hlavou, aj po chrbatiku ho zlahka. Najdolezitejsie co sme sa naucili je ale ze sa tomu da predchadzat, lebo to je vzdy pri velkej unave a vycerpani, a to musim povedat ze vzdy dobre spaval aj v noci a 3h cez den spava stale, niekedy aj viac, no inak je to mala duracelka 🙂 aj on sa uz sam naucil trochu si oddychnut pri hrani obcas vylezie na sedacku, prikryje sa dekou, chvilku tisko lezi, potom vstane a beha dalej😀:D to predtym nevedel