Čo robiť, ak si dieťa vyžaduje nosenie na rukách?

alenka0
2. máj 2014

Poraďte mi čo mám robiť, keď malá chce nosiť na rukách vtedy, keď sa potrebuje ukľudniť alebo zaspať. Ináč nezaspí. Vyžaduje si to a ja už nevládzem. Bolia ma nohy aj ruky, pretože je dosť ťažká. Neviete mi poradiť ako ju mám od toho odučiť?

monhla
2. máj 2014

Kúpiť si šatku alebo ergonomický nosič. Spokojné bude aj dieťatko aj mamička 🙂

zuzanockamt
2. máj 2014

@alenka0 urcite neoducat, nosit, nosit a este raz nosit 🙂 ... kup si babysatku alebo ergonomicky nosic (pozor, ziadne klokanky) ... a nebude ta nic boliet, dieta bude spokojne a ty si pocas jej nosenia mozes fungovat ako predtym - venovat sa svojim zalubam podla moznosti, robit domace prace, nakupy a pod.

enuskama
2. máj 2014

Urcite by som ju neoducala 😒 , potrebuje Ta! Tak ako napisala monhla, kup si satku al.nosic. Ja mam oboje a nedam na to dopustit. Ked syna nosim na rukach aj mna vsetko boli, na vahu malinkej v satke al.nosici si po case zvyknes a budes spokojna mamina so spokojnym babom 🙂

sirinka
2. máj 2014

@alenka0 nosit, v kvalitnom nositku, satke, manduci, sadnut si s nou na fitloptu, tvoje dieta si nosila 9 mesiacov, je uplne normalne, ze je to pre nu prirodzene a uklidnujuce, byt v tvojom naruci. Pride cas, ked sa od teba odputa... Neuponahlaj to, uzivaj si to karsne vonave babatko, vyrastie naozaj rychlo 😉

miriem
2. máj 2014

@alenka0 Naozaj, vyskusaj satku alebo nosic. Ja mam tiez taku pritulnu babu. v satke ju mam posledne dni aj 6 a viac hodin a je mimoriadne spokojna. O kociku ani pocut a v posteli spat tiez nejak nechce. Tak co s tym drobatkom, ked to potrebuje? No nosit 😀 Len si treba zvolit ergonomicky nosic a dobre zvladnut uvazy v satke, ale sa babatku zlym nosenim viac neuskodilo ako pomohlo.

keziah
2. máj 2014

@alenka0 nosit, neboj, ruky aj nohy ti raz-dva zosilneju 😀
mne pri synoch narastli na rukach take bicepsy, ake som v zivote nemala 😀 inak u nas frcalo uspavanie na rukach, pricom som sa hupala na filtopte, aspon jednu ruku som si pritom mohla opriet o koleno, takze to nebolo take strasne

jana_eyre
2. máj 2014

nosit, pre deti je nosenie prirodzene, ved sa nosili 9mesiacov v brusku.. kup si ergonosic a mas volne ruky.. ja obcas nosim dvoch :D

lulistek
2. máj 2014

ja moju uspavam este teraz 🙂 je dost tazka uz ma aj 10kg - babatko potrebuje blizkost mamy. moj nazor

edvelyn
2. máj 2014

Ufff

edvelyn
2. máj 2014

@alenka0 pozeram ze tvoje dieta nema ani dva mesiace a je tazke? Nase ma 9kilov a mam ju na rukach cele dni lebo ju jeduju zuby

bosoriak
2. máj 2014

@alenka0 Ked ma necele 2 mesiace, tak este velmi tazka nebude 😉 Inak suhlasim s ostatnymi, ze nosenie je krasne a je uplne prirodzene, ze sa chce ukludnit na tebe. Si jej mama, najdolezitejsi clovek na svete. Ak ti vsak napr. zaspavanie vadi, skus to robit tak, ze ju polozis vedla seba. Mozes ju drzat alebo si ju polozit na ruku, nech ta citi a zaroven ti neodpadne ruka. Na moje tento trik zabral, takze uspavanie bolo potom len o tom, ze som im dala ruku do postielky a ony pokojne zaspali.

Este nebojuj, skus hladat riesenia tak, aby si dcerku zbytocne nestresovala, teraz toho este vela nenavychovavas.

euka210
2. máj 2014

tak u nas je zaspavanie bud na prsniku alebo nosic aby to bolo bez placu. A to donedavna zaspaval v pohode v kociku.

havana_frost
2. máj 2014

Ja ju chápem že jej je ťažká, môj syn mi bol paradoxne ťažší keď mal mesiac-dva, ako teraz v pol roku. Vtedy som veľmi ťažko znášala neustále nosenie, teraz mi to skoro nevadí, to je zvyk. Vtedy som myslela že mi odtrhne ruky, odpadnú nohy a exploduje chrbtica. A to mal 4 kilá 😀

katrinka8
2. máj 2014

@alenka0 - ako píšu baby vyššie - ergonosič alebo šatka 🙂 "Odúčanie" by Vás obe stálo veľa plaču, a to nemá zmysel. Je malilinká, potrebuje Tvoju blízkosť, keď bude staršia a začne loziť, už sa nebude chcieť toľko nosiť. Náš má takmer 9kg (5 mesiacov) a tiež sa rád nosí. Od narodenia máme ergonosič zumbuccu, šije ich tu jedna maminka podľa vzoru manducy, len su oveľa krajšie a originálne. Pre mňa to bola voľba preto, lebo som sa dosť bála toho uväzovania šatky a tiež toho, že manžel by sa tiež dal skôr nahovoriť práve na nosič (nie šatku) 🙂

siska53
2. máj 2014

@alenka0 maminy ti dobre pisu,kupit daco na nosenie a nosit,nosit a nosit. Potrebuje ta. Ale treba do toho zapojit aj tatina aspon,na daky cas,ked je doma,ci cez vikend.
moja bola kolikova a az do,takmer 4mesiaca plakala,potom,zas bola zvedava,cize sme sa,nosili velmi,dlho,ani v kociku nechcela byt. Aj maleho som,dost nosila,lebo som to povazovala za take,prirodzene. Ono cim bol pohyblivejsi,tym,toho nosenia bolo menej.

Ale ries si aj chrbticu! Chod na masaz a posilnuj si svalstvo chrbta. Mne maser kazal aspon kliky robit doma,kedze ja posilky nemusim a chodim,cvicit pilates (no,raz do tyzdna,ak sa,da).
ja mam,sice 2rocnu uz,ale teraz,ked strajkuje a nahodou sme,bez kocika...tak ju musim,odniest tiez. A aj syn sa obcas chce,doma,trosku pritulit na,rukach,ci zahrat sa na konika. No moji maju uz 18 a 11 kg.

inak pri malom som zistila nieco zaujimave-priberal,ale mne sa zdal stale,rovnako tazky. Cize telo sa,spevnuje. A,ten nosic aspon ruky,odlahci,je to fajn.

alenka0
autor
2. máj 2014

@bosoriak Nie je ťažká, ale keď ju mám dlho na rukách tak áno. Keď ona nechce ležať vôbec v posteli, v kočíku, vo vajíčku...začne kričať a musíš robiť presné veci. Musíš chodiť, húpať ju hore-dole a v správnej rýchlosti 🙂 Keď si sadneš hneď sa otvoria oči, alebo zmeníš polohu, či rýchlosť.

alenka0
autor
2. máj 2014

@jana_eyre No jej je jedno kto ju nosí....či mama, alebo návšteva.
Využije každého kto príde 🙂) Musí však nosiť podľa jej pravidiel 🙂

danula.ch
2. máj 2014

@alenka0 tak ako ti baby radia, nosic alebo satka ta zachrani. mna zachranila manduca. prveho som mala presne ako ty svoju. len na rukach a hojdat podla jeho pravidiel, v idealnom pripade mu aj donemoty spievat. ani napit vody som sa nemohla ist bez neho na rukach. asi v 4.mesiaci som si pozicala manducu a hned som si ju aj kupila. odrazu som si mohla navarit, najest sa, ist na zachod, upratovat, takmer cokolvek. aj ked som bola vacsinu casu na nohach, ale aspon bol klud a stihala som vsetko co som potrebovala 🙂
mladsia bola a aj je ovela pohodovejsia, ale uz v 4. tyzdni sla do nosica a nosila som ju do 1. roka, aj tam zaspavala

jana_eyre
3. máj 2014

@alenka0 obe moje deti boli tiez podla pravidiel v jej veku 🙂 syn poleziacky na chrbte, pohupovat do stran.. dcera poleziacky na bruchu, pobuchavat po zadku.. :D ale hocikto to nemohol byt, iba ja, alebo tato.. tak vyuzi aj navstevu :D

zuzanockamt
3. máj 2014

@alenka0 jasny znak, ze treba nosic

daniela1983
3. máj 2014

@alenka0 nosit v nosici, mam manducu od 6.tyznov. teraz ma syn vyse 7 mesiacov asi 9kg a v tom ho uspavam a niekedy ho polozim. ale vacsinou si ho na sebe necham a vychutnavam si to ze je prituleny. preco by sa to dieta malo oducat? ved sa nosilo 9 mesiacov, ptorebuje to

alenka0
autor
3. máj 2014

Tak vďaka za radu. Zháňam nosič. Som rada, že sa mám s kým poradiť. Problémov mám dosť 🙂 🙂 😀

alenka0
autor
3. máj 2014

@daniela1983 Nemám problém s nosením, ale potom nič neurobím a chcem, aby spalo v postieľke, nie len na rukách. Niekedy sa nestíham najesť 🙂

daniela1983
3. máj 2014

@alenka0 no sak ja presne viem o com hovoris :D preto tu satku alebo ergonomicky nosic a potom mozes aj pracovat. ked bude babo kusok vacsie das si ho v tom na chrbat a uz nemas problem. inak deti co maju ukojenu potrebu po noseni a kontakte su potom pokojnesie. podla mna sa to oplati. radsej nech je kludny ked ho nosim, akoby mi mal revat v postielke

zuzanockamt
3. máj 2014

@alenka0 krd ju das do nosica, tak mozes fungovat normalne, robit domace prace, najest sa apodobne 🙂 ... a lepsie jej bude pri tebe ako v postielke ... len kup ergonomicky nosic a nie nejaku klokanku

daniela1983
3. máj 2014

@zuzanockamt presne ked vidim deti v klokankach najradsej by som to tym rodicom povedala do oci. aj minule mala kamoska taku fotku na stranke. chuda dieta v tom visel ako zajac ked ho chyti za usi 😠

zuzanockamt
3. máj 2014

@daniela1983 no ked ludia casto nevedia, aky je medzi tym rozdiel a myslia si, ze je jedno v com nosia ... ak nosit, tak len ergonomicky

daniela1983
3. máj 2014

ja to skratka milujem. nosenie je super, aj teraz ked pisem syn je v manduce

nautilka
3. máj 2014

kazdy ti radi nosit nosit nosit, ja som sla na brusnu operaciu ked mala dcera 3 mesiace a nosit som ju nemohla tak sice chvilu pokricala ale odvtedy pekne zaspava a spi sama v postielke..od nosenia a zaspavania na rukach a fitlopte si jednoducho odvykla.

zuzanockamt
3. máj 2014

@daniela1983 toto mi tak neskutocne chyba ... mam doma kibi, ale uz len velmi sporadicky