Čo robiť ak sa malý vždy po hodine budí s plačom?

m.i.r.i
19. aug 2011

Ahojte maminky. Chcela by som sa vas opytat, ci mate niektora podobnu skusenost ako my. Nas 1.5 rocny syncek sa pravidelne budi velmi silnym zachvatom placu asi po 1-1.5 hodine po zaspati. Zacalo to len nedavno a stava sa to takmer kazdu noc. Vsimli sme si, ze najviac vtedy, ked ma cez den vela podnetov a je viac unaveny ked ide spat. Vyzera to asi tak, ze zaspi bez problemov ( zaspava sam) a uz pozeram na hodinky, ze asi o hodinku a nieco pride hrozny plac. Vezmem ho na ruky, ale on so sebou mece, naraba, normalne je vlastne neprebraty a ani nas nevnima..Musime skusat svietit svetlo, brat ho do inych miestnosti, niecim buchat, len aby sa vlastne zobudil..vtedy to z neho opadne. Uz aj rozprava zo sna pri tom. Prave posledny mesiac nastal u neho asi velky spunt vo vyvine, motoricky a hlavne zacal neuveritelne vela rozpravat, recituje so mnou basnicky, uci sa vela novych veci, tie potom asi v noci preziva.Moja mamina povedala, ze ja som mala toto iste presne medzi 1.5-2.5 rokom, kazdu noc. Ze som prezivala vsetko co som cez den vstrebala po nociach a najlepsia prevencia je ho drzat v co najkludnejsom rezime pred spanim a cim menej unavovat. Neviem, ci sa mam nad tym trapit, ci to brat ako moji rodicia, ze to proste prejde. Mate podobne skusenosti?

renatka100
19. aug 2011

neviem ci je to podobne, ale nasa mala ma to iste, hoci ma iba 7 mesiacov - ked ma vela podnetov (je velmi aktivna - chce byt stale v spolocnosti vela ludi, obchody a pod) po hodine sa zobudi s velkym placom, vacsinou ju uspime hupanim alebo papanim.

barchee
19. aug 2011

aj my to teraz máme...ale idú malému zúbky, už aj ďasno je červené...budí sa po zaspinkaní každú hodinu s plačom, dám mu dudulku a zaspinká a zas hodinu zas, tak je to ale 3-4 krát a potom sa napapá a potom prespí celú noc, je aj nepokojnejší, ale aspoň spí a nebudí sa s plačom...je to také obdobie náročné pre nich aj pre nás 😉

damiankad
19. aug 2011

@m.i.r.i Ahoj, my sme na tom úplne rovnako 😢 Hoci má rok a 2 mesiace..podobne ako opisuješ ty...ked začne revať (lebo to nie je plač ako obvykle!!), nič iné nezaberá..len posvietiť,alebo zapnúť telku aby sa zobudil...tiež som si všimla, že ked celý deň zháňa a hrá sa s inými deťmi v noci akoby zase prežíval ☹
Občas som z toho zúfalá..lebo ho aj pol hodku nevieme zobudiť..ako strašne reve...ale všimla som si aj že ked sa s ním večer pred spinkaním idem poprechádzať (dám ho do kočíka) a potom si ho dám k sebe do postele a len tak ležíme...reve podstatne menej alebo vôbec...
Tiež som už bezradná, čo s tým... ☹ neviem či to prejde samé...tiež by som rada keby sa vyjadrili aj iné maminky

halienka
19. aug 2011

@m.i.r.i tak presne toto máme aj my, ja už ani nejdem spať tesne po nej, bo sa mi to neoplatí, lebo viem že po hodinke bude riadny plač, tak si na to radšej počkám a až potom idem aj ja spať. A presne ako píšeš, niekedy pomôže vzatie na ruky a zakrátko zaspí, niekedy je to taká sila, že musíme zísť do obyvačky, zasvietiť svetlo, pustiť telku alebo hudbu a vtedy to zrazu prestane akoby uťal a zaspí na gauči za minútu. Už sa nám stalo aj to, že ju to tak prebralo, že potom bola dve hodiny hore 😖 U nás to teda tiež nie je každú noc, ale z prestávkami to pretrváva už nejakého pol roka hádam. Stále som si vravela, že možno zrovna idú zuby, alebo sa jej niečo zlé sníva...no už 4 mesiace je zo zubami pokoj a aj tak to máva. Ešte ma nenapadlo sledovať to ako ty píšeš, či to nemá keď má príliš pestrý program, musím skúsiť posledovať, možno je to vážne tým. Ono je to niekedy na kečku nájsť tú správnu mieru, zas dieťa sa potrebuje aj vyšantiť aj nové veci objavovať, len teda zistiť, koľko toho stačí na deň 😀 Neviem teda zatiaľ ani ja nič poradiť, tiež budem rada ak niekto dá nejakú dobrú radu 🙂

tamoulik
19. aug 2011

Ahojte, moj starsi syn ma 2 roky a 9 mesiacov a od narodenia sa zle prebudzal, a posledny rok je tak, ako pisete...budi sa z hysakom (nie vzdy, na 50%), hadze sa, bije okolo seba, az po 15-20 sa vie ukludnit a fungovat normalne, obcas to maval aj pocas noci, to nastastie preslo a je to teraz pri prebudzani hlavne na obed. Mladsi sa od narodenia budi s usmevom...dufam, ze mu to vydrzi.

m.i.r.i
autor
19. aug 2011

@damiankad
@halienka no u vas to vyzera na to iste veru ☹ s tym vzrusujucejsim dnom som to postrehla od mamy, lebo ona mi sama vravela, ze do nej stale hudli, ze dieta treba poriadne unavit vecer aby dobre spalo, ale ze u mna to vobec neplatilo, lebo cim viac ma unavili roznymi aktivitami, tym horsie to bolo po tej hodine spanku..a presne, niekedy aj ja maleho upokojim rychlo, len v postielke, inokedy aj pol hodinu ho kriesime a potom, ked sa odrazu akoby prebudi tak normalne tak citim, ze sa uvolnil a povie, ze mamka hajat...dam ho do postielky a spi dalej..do rana..niekde som citala, myslim, ze v tej knihe ze kazde dieta sa vie naucit spat, ze su rozne fazy spanku a deti sa po case stale budia, len niektore chcu potom pit, ine sa len otocia na druhy bok..ale niektore asi ked sa takto prebudia tak sa vlastne neprebudia uplne, ale v hlavicke im chodia zazitky z uplynuleho hektickeho dna..my sme ale 100% presvedceni tiez, ze ked ma kludnejsi den a hlavne vecer, tak hodinku-dve pred spanim, ze sa nesali a nema 1000 ludi okolo seba, tak sa toto po tej hodine bud nekona alebo velmi mierne..

damiankad
19. aug 2011

@m.i.r.i napodobne...pred spaním s ním idem von na takú pokojnú prechádzku a tiež s ním nešaliem...ani ho nešteklím..snažím sa aby aj kúpkanie prebehlo ako-tak pokojne...
keby nejaká maminka poradila ako sa dá predísť tomu strašnému plaču, s tým aby bolo dieťatko cez deň aktívne...ved ich nemôžme izolovať od zábavy,učenia, hrania s inými deťmi, od smiechu ☹ ale to spanie potom jedna katastrofa..
A hlavne by som chcela vedieť koľko to potrvá..my to máme už asi od 10 mesiaca, ked sa naučil chodiť, 😖

halienka
19. aug 2011

@m.i.r.i
@damiankad
No u nás je ešte aj ten problém, že malá chodí veľmi neskoro spávať, až cca medzi 22,00 a 23,00 😖 snažila som sa to už všelijako posunúť na skôr ale zatiaľ bezúspešne...no to som chcela, že vlastne tým, že chodí tak neskoro spávať, tak ani už nemá nejaké tie 2 hdinky pred spaním nejakú veľkú aktivitu, už u nás ani žiadna návšteva nie je, ani vonku nie sme, proste len doma, pohoda, v klídku hranie sa, nikdy ju už neťaháme my do nejakých aktivít, práveže to nechávame na ňu čo si povie, či chce kresliť, alebo len tak so stavebnicou sa hrať alebo tak, tie kativity určuje ona a my sa popritom stále snažíme navodiť už tú spánkovú atmosféru, púšťať jej hudbu ktorá ju uspáva, dávať jej čajík, a tak...Takže ja si myslím, že priamo aktivitou tesne pred spaním to u nás nie je, skôr to môže byť, že celý deň mala nejaký pernejší, musím to odsledovať.
Ako tiež si niekedy hovorím, že dnešné deti majú podnetov z okolia omnoho viac ako kedysi, predsa len deti vstrebávajú aj to čo mi už ani nevnímame, ale svet je teraz akýsi pestrejší, farebnejší, viac hračiek rôznych interaktívnych, farebných knižiek, hudba, vonku sú reklamné plagáty, na každom rohu sa niečo deje a do toho ich my kadetade berávame, lebo sa im snažíme dopriať pekné a pestré detstvo...aj keď my konkrétne až tak moc po atrakciách nebeháme, poznám baby, čo chodia omnoho viac aj s menšími deťmi, no presne aj ja mám vždy pocit, že to malú akýmsi spôsobom vykoľají, aj keď sa teší, ale nikdy vtedy poriadne neje a o spánku ani nevravím...Jednoducho možno aj z toho bežného života je v dnešnej dobe na tie deti toho dosť, nieto ešte keď im pridáme...

damiankad
19. aug 2011

@halienka aj môj chodí spávať o tej 21,30-22,30 ☹
skôr nechce...my chodíme kade-tade hrady zámky, zoo, obchody, parky, ihriská....
Ja som len zvedavá..kedy to skončí... 😒

p.j.jacky
19. aug 2011

Toto ma aj moja malicka 3mesacna .Vnoci ,skor uz nad ranom nas zobudi z hroznim placom.Nic ine nepomoze ako rozsvietit svetlo a hrkat z hrackami,alebo jej ponuknem papanie.Ona sa ukludni a spinka dalej.Ale potom uz ma spanok velmi nekludny.Stale si rucickami stucha do tvare a rozhadzuje snimi.

sisaha
19. aug 2011

@m.i.r.i ako keby si pisala o mojej dcere..tiez jej to zacalo okolo 1,5 roka a pretrvava dodnes. aj ked uz intervaly sa predlzuju a nie kazda noc je takato. Ja si ale myslim, ze sa im nieco velmi intenzivne sniva, kedze zaspi velmi tvrdo (vtedy striham nechty na rukach a nohach, prebalim ak je treba), ju vtedy nezobudi nic. Ale po tej hodine az hodine a pol, staci ze vrzgnu parkety a bum reeeeev..niekedy pomoze supnut ju do kocika a udrncat do dalsieho spanku. Potom ju zasa prelozim a spi az do rana... Tiez cakam kedy toto obdobie prejde.. 😒

m.i.r.i
autor
19. aug 2011

@halienka hovoris mi z duse..my sme teraz boli 2 tyzdne u rodicov, zmena prostredia, vela pozornosti - babka, dedko, tety, sesternica, nove miesta kazdy den..a tam mal tieto place naozaj kazdu noc a velmi intenzivne..prisli sme domov, to nam zacal bojkotovat jedenenie, dokonca nejako redsie kaka a je dost vykolajeny, ale uz je to tyzden a taky strasny plac este nebol..asi 3 noci nic a 3 noci len taka mierna forma..tiez mam pocit, ze niekedy aj cestovanie, prilis vela aktivit a podnetov je pre deti sice uzasne na ucenie sa novych veci, ale ich to aj pretazi...
My inak ale chodime spavat najneskor o 20:00 a tak vseobecne mi to az tak nevadi ked o hodinku place..teda ja vtedy este nespim..len sa zamyslam nad tym, ci je to normalne, lebo niekedy mi pripada drobec ako nepricetny, proste na mna pozera a vobec ma nepozna, zornicky rozsirene akoby bol namesacny a strasne place...nemyslim si, ze tak casto ma zle sny, skor je to ozaj to spracovavanie podnetov..
Som vdacna za vase reakcie, viacmenej ak ked nevieme urcite ako to ovplyvnit, vyzera to tak, ze to nebude nejaka porucha alebo nieco vazne..ked sa to stava viacerym detickam, tak verim, ze to proste prejde a nase deticky len silnejsie spracovavaju zazitky z dna..

halienka
19. aug 2011

babky a kedy vám deti ráno vstávajú? A kedy chodia spať cez deň a koľko spia? Možno keď to porovnáme aj niečo objavíme spoločné, čo by to mohlo vysvetľovať...Moja teda večer ide ako som písala medzi 22,00 a 23,00 spať, ráno vstáva medzi 6,30 - 7,30 potom ide spať naobed okolo tej 12,00 a spí cca 2-3 hodiny ako mne to príde vcelku málo spánku, hlavne toho nočného na takéto dieťa, ale vraj je to individuálne...Kedysi si pamätám, keď bola ešte menšia, cca od toho polroka, tak spala tak tvrdo len polhodinu, potom sa už budeila a mrvila, mala dokonca aj obdobie, keď dávala 3 x 30 minútové spánky za deň, akoby sa cez tú tvrdú polhodinu už nevedela preniesť do ďalšieho spánku, prebrala sa a bolo. Potom okolo toho roku sa ten prvý tvrdý spánok začal predlžovať až na terajšiu hodinu, niekedy aj hodinu a pol. No to revávanie po tej hodinke tvrdého spánku začalo vravím tak pred pol rokom asi tak ...No a ešte to som chcela, že aj keď malá nemá zrovna tú noc s plačom, tak spáva dosť nekľudne, veľa sa vrtí, mrví, my máme postieľku prirazenú k manželskej posteli a teda tú časť pri nás odstránenú, takže sa prekotúľa až k nám a teda fakt to niekedy vyzerá tak, že my s mužom natlačení na kraji našej postele a malá sa prevaľuje a prevaľuje hore dole...

@m.i.r.i ja si tiež myslím, že to nie je nejaký chorobný stav, lebo inak sa cez deň správa v pohode, dokonca už tak pekne rozpráva, všetci ju chvália, že veľmi skoro začala tak pekne rozprávať, takže myslím, že to nebude nič závažné, len človek je z toho zničený, lebo ten plač je hrozný, cez deň som u nej taký plač nikdy nezažila 😖

lasavon
19. aug 2011

Ahojte zienky. Som rada, ze sa tu objavila tato tema. Ja som mierne zufala. Mame 6mesacneho syna, ale v posledne dobe sa budi aj 5-6 krat za noc. Ma pravidelny rezim - chodi spat o 19.30. Predtym sa budil o jednej a o pol stvrtej. O pol siestej "dobre rano", cize fungoval naplno. Ale tie noci, co teraz zazivam... hruuuuza. Kojim ho skoro kazdu hodinu. Vy, co mate vacsie deturence, neviete mi poradit? Neviem, ci nie je chyba, ze spava so mnou v manzelskej posteli. Chceli sme aspon takto vyriesit, nech sa mm vyspi do roboty. Keby mal so mnou v noci vstavat, chudak, to by v robote asi nepredychal 😉 No nas maly fesacik by chcel len tie moje didi...

pingu1
19. aug 2011

ahojte, nasa mala ma 2,5 a sniva sa jej vellmi casto. niektore deti hrozne prezivaju sny a casto placu.

gabika_83
19. aug 2011

U nas je to podobne....zobudi sa s neskutocnym placom a nevieme ho aj polhodinu utisit...ked ho chcem objat alebo pohladkat je to este horsie, odstrkuje ma a este viac reve, pripada mi ako nepricetny. Citala som akurat v jednej knizke ze moze ist o nocne mory alebo dokonca o nocny teror (night terrors), ze to niektore deticky mavaju a ze to casom prejde.

halienka
19. aug 2011

@gabika_83 panebože, nočný teror, čo to vlastne znamená a z čoho to vzniká? Dúfam, že sa im nesnívajú nejaké horory... ☹

@lasavon aj u nás začal byť ten nekľudný spánok cca od pol roka, ja som ale nekojila a malá mi už práve v tom čase začala odmietať nočné jedenie, tak sa len mrvila a budila tiež pomaly každú hodinu, ale vtedy teda ešte tento plač čo teraz má po hodine spánku nemávala...

siskaa
19. aug 2011

kocky a ako vam deti spavaju cez den? lebo ja mam opacny problem :( mala v poslednej dobe nevie cez den zaspat a vzdy sa zobudi so strasnym placom :( a aj ked k nej hned skocim a beriem ju na ruky, tak sa upokoji az po par minutach. obcas sa mi podari ju zastihnut, ked sa len spusta jej preberanie a to ju psss-kanim a pod. este uspim a potiahne aj pol hodinu este. vecer ale spinka dobre, obcas zaplace zo spanku, to jej dam dudel a spi dalej, od tej osmej do siedmej rano. ale cez den som normalne nervozna, ked mi konecne zaspi a niekto zacne pri kociku hlasnejsie hovorit alebo doma som ako myska potichu, len aby sa prespinkala trochu, nech nie je mrzuta. tiez to asi suvisi s mnozstvom podnetov, lebo ked sme doma, tak ma krasny rezim, spi dva az trikrat cez den, ale ked si urobime vylet, hoc aj na pol dna iba (co je v ba akykolvek vylet mimo obyc prechadzky), tak uz je zle :( a to sa zase neda, drzat deti v klude a nerobit im ziadny program, ci cez den alebo pred vecerom...

gabika_83
19. aug 2011

Podla tej knizky je nocny teror nieco ako nocna mora, ibaze intenzivnejsie, prejavuje sa to tak ze dieta ta moze volat, a vzapati ta odstrci, moze jacat, plakat, hovorit, sediet, vstat, oci mozu byt otvorene, ale dieta vlastne stale spi. A rano si nic nepamata. Nocny teror sa vyskytuje ovela zriedkavejsie ako nocne mory, takze ak sa vase deti budia skoro takto s placom skoro kazdu noc, skor si myslim ze sa im nieco zle prisnilo alebo idu zubky...U nas to nie je velmi casto ale za to riadne intenzivne ☹ Co vyvolava nocny teror, neviem, to som sa nedocitala, ale ze vraj nie je dovod na paniku, ze to casom prejde.

halienka
19. aug 2011

@siskaa no práve, cez deň mi malá spí veľmi dobre, mi to niekedy pripadá, že dobieha tú noc. Spáva už len raz denne a to doma, už nie v kočíku, lebo v určitom veku, neviem či to nebolo tesne okolo roku, už nedokázala v kočíku spať viac ako pol hodinu, ako píšeš niekto prehovoril, zaštekal pes a bola hore, ihneď si sadla a že : havo hav hav! 😀 Doma ju nič neruší a spí dlhšie. Ale vo veku tvojej malej sme to mali podobne ako píšeš, aj cez deň to bolo ešte všelijaké, snažila som sa aby jeden spánok mala v kočíku a ďalší doma, no bolo to rôzne a málokedy vtedy pospala vkuse hodinku a pol, aj to sa pomedzito 3x zobudila...

bubulka722
19. aug 2011

Ahojte! Skúste sa zamyslieť či sa to nezačalo práve po nejakom očkovaní. Očkovanie môže spôsobiť neurologické problémy. Držím palce aby to tak nebolo! 😉

mata2
19. aug 2011

miri,ja mozem o nocnom dese uz encyklopediu napisat... 🙄
moj kubo to mal od 3r,zacalo to v ten den,jak sa prebral z narkozy po operacii nozicky..tiez sa odvtedy zacal budit do 2h od zaspatia z neskutocnym revom,oci mal otvorene,ale v podstate bol neprebudeny..tiasol sa,chcel sa mi vytrhnut z ruk,napinalo ho na vracanie,plac sa niekolko krat panicky vystupnoval..nic nepomahalo,iba ho v pokoji prebudit.ziadne fackanie,kricanie,ani oblievanie vodou,proste som ho pevne zabalila do velkej mäkkej deky /rucicky pri telo/,posadila som si ho na kolena a tichucko mu sepkala nieco na upokojenie..do 10 minut sa zvykol upokojit,prakticky hned zaspal a nic si nepamätal.dieta v tej chvili nevnima okolie,treba mu dat iba pocit bezpecia /stiahnut ho do deky ako babo do perinky,/staci ked bude citit tvoju vônu a pocut pokojny ton hlasu..trvalo to niekolko mesiacov,tak som s nim zasla k psychologicke,a ta mi povedala,ze z toho vyrastie...vlastne nam vobec nepomohla.ked to pokracovalo nadalej,bola som sa v lekarni opytat ci neni nieco na ukludnenie,ale vsetko okrem jednych kvapiek bolo na predpis.kupila som mu tie kvapky /Passedan/,a od tej chvile som mala pokoj..po case sme ich vysadili a dlho bolo dobre..nemali ziadne vedlajsie ucinky,prespal celu noc.
vratilo sa mu to pred vyse rokom,ale Passedan sa medzicasom prestal vyrabat..
ale udrzat na kolenach 6r dieta da zabrat,tak zacal brat Atarax /je na predpis/ a odvtedy mame pokoj..
takze nie vzdy z toho dieta vyrastie..a tie desy boli fakt katastrofalne,ja sama som z toho bola na mrtvicu,ked ho to chytilo..
😝

siskaa
20. aug 2011

@halienka havo hav hav 😀 tak to bola chuda, stale v strehu :( ja uz s nou chodim druhy mesiac von az vtedy, ked sa doma v postielke poriadne vyspi, lebo v kociku uz ma nanic spanok. ale to mozem, iba ked ideme von tu po okoli, ked ideme niekam dalej, tak trafime jeden spanok v kociku a to sme ako magnet na "rusitelov spanku malych deti" 😠
@mata2 ja idem tiez tak na malu, ze hned na tuky si ju pritulim, aby sa nebala a citila ma a snazim sa ju upokojit, pomoze nam, ked na nu niekto iny prehovori, ked je s nami a to sa takmer hned usmeje. dufala som, ze niekto bude vediet, co presne robit alebo nerobit, aby sa taketo nestavalo, ale asi ziadny recept neexistuje :( inak ja som malej raz dala homeopatika vecer pred spanim, a zaspala takmer hned, to mi tahala uz treti den, ze sa nevedela vobec ulozit ani vecer, ale nechcem ist touto cestou 😒

m.i.r.i
autor
20. aug 2011

@halienka no my spime od asi 19:30-20:00 do 6:00 a cez den 2-3 hodky cez obed okolo pol dvanastej. Nas je praveze velmi dobry spacik, nemali sme s nim s vynimkou pociatocnych kolik ziadne problemy..bez mliecka spava od 4 mesiaca a uplne celu noc bez zobudenia asi od 7-meho. Nekludny je len ked idu zubky alebo je horuco. Cez den zvykne aj sam sa pytat spat, uz stepuje pred izbickou, ze haja..zaspava sam, len mu dam pusu a zakyvam..vo svojej postielke..a on ako ho polozim, tak ho najdem..nikdy necestoval nijak zvlast po postielke ani nic..obrati sa nabok alebo niekedy na brusko a spinka...on je v tomto smere kludny, co ja som napriklad bola ako tvoja mala..a mala som tiez tieto hororove place...
Ale tiez je velmi vnimavy a velmi vela rozprava, je z tych deticiek co zacali hovorit skor..je to riadne hucadlo, vsetko porozprava, odpoveda, pyta sa uz sam jednoduche otazky..ja som si vsimla, ze za posledne 2 mesiace u neho nastal velky spunt, zacal nam neskor chodit, az skoro 16 mesacny, ale ked zacal, isiel rovno naistotu, teraz uz preliezky prelieza, beha, skace, ma istu chodzu a rozlepil sa neskutocne jazyk a rozumcek zacal pracovat na plne obratky..a v tom zacali tie place..tak preto to tak nejako pripisujem tym podnetom..mne mama vravela, ze som este ako skolacka 6 rocna zo sna vykrikovala ze " male pisane O" 🙂 a podobne veci, vsetko co som cez den zazila som v noci spracovavala...
@gabika_83 no ono to ten terror asi moze byt..ale asi to z niecoho vznika ci nie? teda kedy sa deti tak akoze boja? vacsinou ked nieco zaziju, maju z toho des aj v noci..a ti nasi mozno ozaj len prezivaju to co zazili cez den..a nie je to strach, ale ten ich mozocek je pretazeny..to len taka moja teoria🙂
@mata2 fiha..no u vas to teda prebiehalo riadne..a vies aj co bol spustac..to som nevedela, ze su na to aj upokojujuce lieky...chudatko male...a viem si predstavit ako ti z toho bolo..ved ja som u nasich este pred tyzdnom len pozerala na hodinky kazdy vecer, ze ci uz to pride..a ake silne to bude..uz taka priprava, ze sa musim ja upokojit, aby som upokojila jeho...☹ ale s tym upojojovanim mas pravdu..budem aj ja musiet asi nejako jemnjejsie este na neho ist, len on sa mi strasne mece a nechce ani mna, ani postel, ani tatka..cokolvek sa ho spytam, len place a mece a mece..ja ho neviem dat do kludoveho rezimu, ze posadit alebo tak...preto sme sli na to tak drastickejsie, ze svetko, zvuky, telka a co ja viem co, len aby sa rychlejsie prebral..ale mozno veru pokojnesie to bude lepsie..

mata2
20. aug 2011

miri,skus ho do tej deky zabalit,aj ja som ho do nej zacala balit najprv preto,lebo sa strasne metal a prakticky bol neudrzatelny,az potom som zistila ze mu to asi dava taky pocit bezpecia,lebo tie desy zacali byt kratsie..

siskaa ja homeopatikam vobec neverim,to uz radsej skus caj medovkovy..ja som ho zacala kupovat kubovi,ale oblubila si ho cela rodina a spime jak zarezani 😅

lily1983
17. okt 2011

Ahojte. Naša malá je veľmi živé dieťa. Má energie a nechce už ani po obede chodiť spať. Uz v siedmych mesiacoch spávala len raz za deň. Dlho,ale len raz (3,5-4hod). skusala som všetko, nešlo to..teraz mi odmieta aj obedný spánok, ale vidim, že je unavená,a rychlo zaspi,tak ju dávam spať aj tak. v posteli nám to trvá krátko kym zaspí cez obed. večer je to už na dlhšie, cce 45 min. prebratie dňa,rozprávka, modlitba.Na jej vek, 28 mes, velmi vela rozpráva a chápe veľa vecí.Všetko by bolo v pohode, keby sa nezobúdzala v poslednej dobe s revom, je hore, má otvorené oči, je spotená. cez deň aj v noci, asi tak po hodine spánku, a hlavne cez den. ale ked sa náhodou stáva, ze spíme s ňou cez obed si všetci zdriemneme, tak neplače. Nedávno mi povedala, ze je tam sama, ze preto place. ked sa jej pýtam inokedy nic mi nechce povedat..nakoniec má upchatý nos z toho plaču, z toho je nervozna a plače potom už aj preto, ťažko ju utíšim..a je este unavená, no nechce už spať, chce ist z izby.. nedávno mala aj soplíky, tak som to pripisovala tomu.ked plače idem k nej, a musim s ňou ostat spat, no niekedy uz nechce vôbec spat..robila som to aj tak, ze som ju nechala spat na mojej posteli, bolo to trošku lepšie, ale tiez sa zobudila,a ked sa to zlepšilo, skusila som postielku, a zase plač po prebudení,cca hodina.ked bola menšia, tiež sa sem tam budila, ale len mrnkala, nerevávala takto ako teraz..aj pri nosnych mandlách sa deti budia s upchatym nosom? ale teraz nemá uz vôbec soplíky. tak neviem, prečo tak plače..môže to byt zo zlého sna? nemáme dudel, ani plienky, uz len v noci. a nemáme vonku este posledné zubky, päťky. máme ich 16.žeby z toho že by sa chystali posledné už von. (aj ostatné nám išli pomerne rychlo von)Ďakujem pekne za reakcie.

elisvic
17. dec 2015

ja by som trochu opatrne s tym zobudanim zo spanku buchotom, toto nieje dobre, pretoze ak sa sam nezobudi, moze mu zostat postihnutie , ja som to tak pocula, preto to preistotu pisem, to je ako pri namesacnych, nikdy nebudit. chytit k sebe, drzat za ruku aby sa nic nestalo ale nechat vyspat ale urcite NEBUDIT.

ja som raz zaspala do roboty ale nejak som sa strhla a zobudila som sa skor asi ako som mala, ja som mala neuveritlne male oci ako mimozenstan ani neviem k comu to mam porovnat, cely den to ako kedy som ani nebola ja. a Vrobote sa ma opytali , ze ci som zobrala drogy alebo som Bola na Party.
Sefova ma chcela poslat domov. tak si viete asi predstavit , ze ake oci som mala. skoda ze som neurobila Foto, ale nebol cas , a vobec mi to nenapadlo.

Stalo sa to iba raz ale nebolo to vobec prijemne. Ten moj vyraz tvare, Bola som Rada ,ze tym dalsim spanim sa to vsetko vratilo do poovodneho stavu.

jedno viem urcite, ze som sa priliz rychlo zobudila.

chapem vsetkych ze ked deti takto prezivaju sen a kricia , ze sa snazia dieta utisit, to je urcite v poriadku ale nesnazit sa zobudit.

povazovala som moju skusenost za dolezitu napisat , pretoze ten kto nezazilnieco podobne, tak nevie.