Čo pomôže 7-týždňovému na mliečnu chrastu?

smajluska
13. apr 2020

Ahojte mamicky, prosim Vas co pomohlo na mliecnu chrastu? Moj malinky ma 7 tyzdnov a nevieme sa toho uplne zbavit. Co ste davali? My davame sampon na mliecnu chrastu a vycesavame. Ale nezislo to este uplne vsetko. Ma toho tam este dost. Co nam poradite? Dakujeme.

iwka1984
13. apr 2020

@smajluska to ešte zíde, my sme mali hádam aj do polroka

kulumulu123
13. apr 2020

@smajluska nam dali salicylovu mast barrels som 1-2x na hrubo a odvtedy pokoj us 2mesiace ani naznak ☺

kulumulu123
13. apr 2020

Natrela som sorry blbne mi klavesnica

janickacrazy
13. apr 2020

@smajluska niektoré deti to majú proste dlhšie, moj 4ročný ešte stále má, aj ked už minimum, ale stále sa to tvorí, prostredný syn to tiež mal dlho asi do 3 rokov, najstarší vobec

sepkev
13. apr 2020

@smajluska skus olej Colief Baby scalp oil,mojmu synovi to zabralo. Drahe to je jak fras,ale neskutocne ucinne. Hned ako zbadam,ze ma trosku v hlave poriadne natriem a jemne vysucham plienkou a na druhy den je to fuc😉

daniela1911
13. apr 2020

@smajluska
tak ako vraví @sepkev ten olej je topka https://sk.redbrain.shop/search?q=Colief+Detský...
Trápili sme sa s tým vyše mesiaca, naniesla som olej v hrubšej vrstve poobede a večer som hlavičku umyla šampónom Bebé https://www.pilulka.sk/babe-dieta-sampon-na-mli...
a za tri dni bolo po tom. Šampón som nechala aspoň 5 minút pôsobiť. Tiež som tie chrastičky potom večer alebo ráno po spaní poodlupovala nechtom s plienkom, možno to znie blbo, ale vyčesať to nešlo, mali sme to až také zliate.
Olej aj šampón občas využijeme aj teraz tak 1-2x do mesiaca. Malá má pol roka a už sa to nevrátilo 🙂

kikus13
13. apr 2020

@smajluska naša trojročná ešte po kúsku stále má...mne mama povedala,ze keď som bola malá posledné kúsky mi zišli az v 8. rokoch, lebo som mala husté vlasy a nešlo to nijako vycesat, zoskrabat... Veď ako sa hovorí, niet dospelého, co by chodil s plienkou, cumlom alebo mliečnou chrastou 🙂

adriana902
13. apr 2020

@smajluska mladsi syn ma tiez odporucam urcite mast Kerasan (je vsak na predpis). Ale je to super u oboch deti ucinky uz za 3 dni. Ponatierat a pri kupani vycesat umyt a pri silnej chraste som mu tie miesta este naolejcekovala.

geokatka
13. apr 2020

babe šampón (kúpiš aj v lekárni ale j v dm ho majú a malá fľaštička vydrží aj trištvrte roka, stačí o málo, dobre pení)...moja malá to tiež mala dlho...pomáhal aj nechtíkový kúpeľ od weledy, len ten je mastnejší a potom keď už mala viac vláskov okolo 8 mes., boli vlásky akoby neumyté...tak som vtedy začala používať babe šampón a používam ho stále...

daniela1911
14. apr 2020

@adriana902 Tak to super, napríklad nám Kerasan vôbec nepomohol, mám ho takmer cely, kľudne podarujem ak by ho tu niekto chcel skúsiť.

janickacrazy
14. apr 2020

@daniela1911 nám tiež vobec nepomohol, skor ten šampón Babe je celkom fajn

evik159
14. apr 2020

vobec to riesit nemusite. urcite nie u sedemtyzdnoveho drobca.

saxana000
14. apr 2020

Nam doktorka kazala Babe sampon chvilku sme ho pouzivali ale zmenu som ziadnu nevidela.zabral nam az detsky nivea olejcek.vyslovene naliat na hlavu poriadne vela nechat ho dlhsie posobit a pomalicky supky vycesavat hrebienkom nie kefkou opakovali sme to asi 3 alebo 4x a vsetko pekne zliezlo dolu..vlasy sme potpm zmyvali aj na 3x kym ich mala zase normalne take ich mala umastene.

adriana902
15. apr 2020

@daniela1911 tak to ma mrzi. Ja si ho neviem vynachvalit. Maly mal strasne silno zachrastavenu hlavicku a nadherne mu to zislo dole.

veronikavasakova
25. feb 2022

Nám pomohlo iba olej a vycesavanie. A v piatich mesiacoch sa to samé začalo vytráca. Väčšina detí z toho vyrastie.

mamina1419
25. feb 2022

@janickacrazy náš malý má 2,5 roka a stále sa mu ukazuje, hlavne keď ma dlhšie vlásky. Tak strihané na 3mm a vybavené 🙂

janickacrazy
25. feb 2022

@mamina1419 no môj má krásne husté vlasy a nechce sa dať na krátko ostrihať ani za nič

didi2102
25. feb 2022

@smajluska mne pomohlo dať olivový olej na celu hlavičku na sucho cca 5-10min,potom umyť tým šampónom poriadne čo je na mliečnu chrastu a následne nechtom zoskrabat ,išla to uuuuplne ľahúčko
Dcéra má 2r a vracia sa jej to stále

dupinka
25. feb 2022

Babe šampón na mliečnu chrastu. Pomáha aj natrieť domácou smrekovou masťou, prípadne olivový olej.