Čo pomáha pri silných zapareninách?

drsmolinka
3. sep 2019

Mam 5 mesacnu dcerku od narodenia pouzivame Lidl plienky a vsetko ok. Pred cca 10 dnami ako zacali horucavy sa jej zacala robit zaparenina na pisuli a postupne aj na ritke. Skusala som Sudocrem, Babylove, LR Aloe baby a nic nepomaha :( prosim vas co pomohlo vasmu babatku ? Dakujem

lenicka298
3. sep 2019

Ahoj, mojej malej pomohol Neo Phytiol. Oporučila mi ho sestrička keď sme prišli z pôrodnici...

naty1511
3. sep 2019

@drsmolinka Nám vždy pomôže Imazol krém, ale my to teda máme len sem tam na riťke, a vždy maličké že to za deň, dva zmizne..

monro
3. sep 2019

imazol krempasta

mariah0307
3. sep 2019

Jekorisova mast

krpcurik
3. sep 2019

Ja mam tiez velmi dobru skusenost s Imazolom krempastou

lenka2710
3. sep 2019

@drsmolinka mne poradili v lekarni imazol krém pasta a kombinovat s bepanthenom, mala to už mala hrozne ale po pár dňoch to zmizlo! Nechala som ju holú,az to má na vzduchu

limetka69
3. sep 2019

boze to musi boliet, jednoznacne bez plienky na podlozke co najviac a hruba vrstva imazolu, pozor nie imazol plus!

albiva
3. sep 2019

Určite treba navštíviť kožnú lekárku. Mojim pomohla jedine predpísaná namiesana masť a sol jarisch voda. Neskúšala by som len tak sama od seba čosi, keď je to už v takomto stave...

veronice
3. sep 2019

Urcite Imazol a podla moznosti prejst na latkove plienky a nepouzivat vlhcene utierky. Dcerke tak pomohlo. Ale toto vyzera uz veeelmi zle, urcite by som s tym sla lekarke...

pininka1
3. sep 2019

Jednoznačne by som jej davala na to repík. A voľne čo najviac.

jaja23
3. sep 2019

@drsmolinka imazol určite, ja som dávala na noc a cez deň bepanthen. Večer sme kupali v harmanček. Moja zlata, nech to rýchlo prejde. My tiež používame lidl plienky, ale ja to imazolom riešim už keď vidím, že sa malému začína niečo tvoriť, aby to nemal takéto zle ☹️

nelca84
3. sep 2019

Nam kedysi davno pomohla masticka cicaderma

nelka0601
3. sep 2019

Imazol krem, aj nam velmi pomohol a castejsie nechavat bez plienky

ewicek11
3. sep 2019

Imazol krempasta, mozno kupit v lekarni ak to neprejde treba k lekarke...

bosorka2828
3. sep 2019

Tak ako Ti pisu, Imazol natierat, umyvat v repiku aspon 3x denne a co najviac nechavat bez plienky, aby pokozka mohla dychat a zaparene miesto sa cim skor zregenerovalo.

laura_222
3. sep 2019

@drsmolinka urcite kozna ma to dost zle a do vtedy repik ( macat v odvare z repika)a nech je bez plienky co najviac

ctrl
3. sep 2019

@drsmolinka imazol krempasta

akje
3. sep 2019

vzdy ked bolo moc zle, dala som puder a preslo to..

drsmolinka
autor
3. sep 2019

Kupila som Imazol idem vyskusat, diky za radu dufam pomoze

maca2017
3. sep 2019

@drsmolinka Nám imazol už nepomohol. Skúsila som Pytizol (náhrada pytiolu). Za dva dni bol pokoj 😊

myela
3. sep 2019

My sme zas taketo vacsie zapareniny osetrili po dobrom no jemne vykonanom umyti a riadnom osuseni tak, ze sme to natreli kalciovou mastou a na to este bepanthen a ak nechate plienku, velmi treba sledovat dalsie pokakanie a ihned umyt a znovu natret. Ak sa da nechajte to vetrat bez plienky

ankare
3. sep 2019

Pityol

denisa098
3. sep 2019

@drsmolinka bephanten, ale toto je už má miešanú masť od lekárky, má aj do mäsa vystipane? Repík vylúhovať a gázou mu poomývať, a iba čistou vodou žiadne obrúsky nič. Moja takto skončila tiež po istých nemenovaných plienkach, že alergia, chúďatko malinké.

malfea
3. sep 2019

Taktiež Imazol krempasta - ráno a večer. Po každom prebalení vyfénovať dosucha a pomedzi Imazol som dávala Bepanthen Care masť.

malinajahoda
3. sep 2019

IMAZOL krempasta. Umyť s repikom. Dobre kožu osusit. Natrieť 2x denne. Keď natries, aspoň 10 min nechaj bez plienky volne na vzduchu.

oliali
3. sep 2019

@drsmolinka imazol a zmenit plienky alebo obrusky... moj maly ma toto z pampersiek... pouzivame plienky babylove z DM... ale obrusky len pampers... z inych ma ekzem... a este nam to sposobuju urcite potraviny ale stale nevieme ake 🙂